افخمی راد اظهار کرد: بعد از لغو تحریم ها در بخش‌های مختلفی که تجارت با آمریکا در مقایسه با سایر کشورها عرصه رقابتی داشته باشد، حضور می‌یابیم و خرید و فروش کالا خواهیم داشت.

به گزارش مشرق ، ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، درباره لغو تحریم‌های اقتصادی در ماه جاری و تاثیر آن بر اوضاع تجاری کشور اظهار کرد: بعد از لغو تحریم ها در بخش‌های مختلفی که تجارت با آمریکا در مقایسه با سایر کشورها عرصه رقابتی داشته باشد، حضور می‌یابیم و خرید و فروش کالا خواهیم داشت.

وی گفت: لغو تحریم ها باعث می‌شود ایران جایگاه سابق خود را در نظام اقتصاد بین‌الملل پیدا کند و حضور فعالانه‌تری در زمینه ارائه کالا و خدمات و به طور کلی تجارت جهانی داشته باشد و پیش‌بینی می‌شود با شرایط جدید، فضای رقابتی‌تری برای حضور ایران در عرصه بین‌الملل فراهم شود.

تحریم،‌ هزینه‌های حضور در عرصه بین‌المللی را افزایش داده بود

افخمی راد افزود: متاسفانه تحریم،‌ هزینه‌های حضور در عرصه بین‌المللی را برای ایران افزایش داده و نقل و انتقال پول از مسیر قانونی خارج شده بود لذا این عرصه غیرقابل اعتماد شده بود و هزینه‌های بالاتری برای تجار به دنبال داشت.

رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه با ایجاد فضای جدید رقابتی تحرک در اقتصاد داخلی کشور به وجود می‌آید، تصریح کرد: برای تحرک اقتصاد داخلی باید ساختار اقتصادی کشور تغییراتی متناسب با لغو تحریم‌ها داشته باشد و این امکان به وجود ‌آید که سرمایه‌گذاران خارجی در عرصه داخلی و در رشته‌های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی و طرح‌های زیربنایی حضور یابند.

معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت در عین حال بیان کرد: اگر اصلاحات اقتصادی صورت گیرد شاهد ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیل کرده خواهیم بود و همه این اتفاقات باعث می‌شود قیمت‌های نقل و انتقال پول کاهش یابد و فضای عمومی بین‌الملل که رویکرد مثبتی به ایران نداشت نیز تغییر یابد.

تسهیل صدور ضمانت‌نامه برای حضور در عرصه بین‌الملل

وی با بیان اینکه بعد از لغو تحریم ها شاهد تسهیل صدور ضمانت‌نامه برای حضور در عرصه بین‌الملل خواهیم بود، گفت: باید اصلاحاتی انجام دهیم که از رکود فعلی خارج شویم که لازمه‌اش آن است که شرایطی به وجود آید تا تقاضا برای تولید داخلی ایجاد شود.

افخمی راد همچنین تاکید کرد: بعد از لغو تحریم نباید مطالبات غیر واقعی در بین مردم به وجود آوریم و اینطور القا کنیم که قیمت ارز کاهش چشمگیری می‌یابد، چون ایجاد چنین توقعاتی در سطح جامعه باعث می‌شود مردم همیشه در حالت انتظار به سر ببرند و حتی کالاهای مورد نیازشان را خریداری نکنند.

وی در عین حال بیان کرد: متاسفانه مطالبات غیرواقعی در فضای پساتحریم در جامعه موجب می شود کالاها و تولیدات در انبارها ذخیره شود و همه این ها در نهایت موجب می‌شود منابع برای سرمایه‌گذاری و تولید به کار گرفته نشود.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • دلسوز ۱۵:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
  0 0
  اونا همینو میخواستن که شما براشون انجام می دین تا وابسته بشین
 • ۱۵:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۱
  0 0
  میخوای کفش آمریکا را واکس بزنیم؟ خوب قبل از انقلاب که همه این چیزا بود برا چی انقلاب کردیم؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس