بعد از حملات پاریس، دولت انگلیس به بهانه مقابله با تروریسم به افسران مسلح پلیس اجازه تیر داده و از آنان حمایت قانونی می‌کند.

به گزارش مشرق، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان خواستار محافظت قانونی از افسران مسلح انگلیس شده است.

به نوشته اسکای‌نیوز، بعد از حملات پاریس و به بهانه ترس از پیگرد قانونی علیه افسران انگلیسی، نخست وزیر انگلیس دستور محافظت قانونی از آنان را داده است.

قوانین تازه‌ای برای استفاده از سلاح در انگلیس تدوین خواهد شد تا از افسران مسلحی که اجازه شلیک دارند، حمایت قانونی بیشتری شود.

بعد از آنکه فرماندهان پلیس انگلستان درخواست محافظت قانونی از نیروهای خود برای جلوگیری از حملات مشابه پاریس را دادند، کامرون دستور بررسی و مرور قوانین حفاظت از پلیس را صادر کرد.

یک منبع ارشد در دولت انگلستان گفت «حوادث تروریستی داخل وخارج از کشور نشان می‌دهد که چطور در زمانی اندک یک افسر مسلح باید تصمیم مرگ و زندگی بگیرد. باید این اطمینان حاصل شود تا زمانی که افسری برای محافظت از امنیت عموم تصمیمی می‌گیرد، حمایت قانونی از وی وجود دارد.»

این احتمال وجود دارد که چنین طرح پیشنهادی با مخالفت «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر مواجه شود.

کوربین در مصاحبه‌ای با روزنامه ساندی تایمز گفت که با اجازه تیراندازی برای پلیس مخالف است و هشدار داد این امکان می‌تواند به تخریب رابطه جامعه با پلیس بیانجامد.

کوربین همچنین خاطر نشان کرد اجازه تیر به پلیس می‌تواند سرپوشی برای همه تیر‌اندازی‌های پلیس به بهانه مقابله با تروریسم باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس