کد خبر 507352
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۶

دستمزد یک بازیکن درخشش او را تضمین نمی کند.

به گزارش مشرق، در لیگ ایران بازیکن میلیاردی کم نداریم. سازمان لیگ برتر میزان قرارداد بازیکنان را اعلام کرده و اگر به این ارقام اعتماد کنیم بازهم مشخص می شود بازیکن میلیاردی در بیشتر تیم های حضور دارند.برای پی بردن به عملکرد این میلیاردرها باید به نمرات گروه آنالیز برنامه نود رجوع کرد.

نمرات این بازیکنان نشان می دهد برخی از این بازیکنان گران قیمت مثل جاسم کرار، حمزه یونس، هادی عقیلی، عبدالله کرمی و... هنوز در این سیزده هفته نتوانستند به اندازه دستمزدشان خوش بدرخشند.تیم به تیم جلو برویم و عملکرد میلیاردی ها را زیر ذره بین ببریم.

سایپا
در قراردادهایی که از بازیکنان سایپا در سازمان لیگ برتر ثبت شده است بازیکن نزدیک به یک میلیارد تومان دیده نمی شود، با این حال خود مدیران سایپا اعلام کردند قرارداد جواد نکونام ۶۰۰ میلیون تومان است به اضافه سه خودرو. با این حساب می توان جواد را بازیکن حدودا میلیاردی دانست. نمرات کاپیتان سابق تیم ملی نشان می دهد که او بازیکن خوبی برای سایپا بوده و بازیکن سوم تیمش است.

ذوب آهن
در ذوب آهن بازیکن میلیاردی کم نداریم، قاسم حدادی فر، کاوه رضایی، مسعود حسن زاده قراردادشان یک میلیارد است و مهدی رجب زاده قراردادی ۹۰۰ میلیون تومانی دارد.این بازیکنان گران اکثرا نمراتی بسیار خوبی دارند. کاوه رضایی، مهدی رجب زاده و قاسم حدادی فر با نمرات ۲،۵۷، ۲،۷۱ و ۲،۷۰ به ترتیب در جایگاه اول، دهم و نوزدهم بازیکنان قرار دارند.اوضاع مسعود حسن زاده البته به خوبی این سه بازیکن نیست هر چند که او در بازی هایش میانگین نمره ای بسیار خوب ۲،۵۰ را دشت کرده اما حضورش در بازی های تیمش به حدی نبوده که در جدول کلی بازیکنان وارد شود.

سپاهان
سپاهان را می توان تیم میلیاردرها دانست.احسان حاج صفی گران ترین بازیکن سپاهان با قرارداد یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی تا زمانی که ایران بود می توان گفت ارزش این پول را داشت. او بهترین بازیکن لیگ با نمره ۱،۸۰ بود و وقتی از سپاهان رفت این تیم وارد سراشیبی شد.هادی عقیلی و عبدالله کرمی مدافعان سپاهان دیگر میلیاردرهای سپاهان هستند که قراردادشان به ترتیب ۱،۲و۱،۳ میلیارد تومان است. نمرات این دو بازیکن نشان می دهد که آنها را باید در فهرست میلیاردرهای ناکام گذاشت.هادی عقیلی میانگین نمراتش ۴،۱۷ است و یکی از قعرنشینان جدول کلی بازیکنان به شمار می رود.کرمی هم خیلی اوضاع بهتری  ندارد و میانگین نمراتش ۳،۷۵ است. در بین سپاهانی ها یک میلیاردی دیگر هم وجود دارد که بهترین بازیکن تیمش است.محمدرضا خلعتبری با قرارداد ۱،۱ میلیارد تومانی هم اکنون با نمره ۲،۸۳ بهترین بازیکن مدافع قهرمانی به شمار می رود. در سپاهان نباید دو بازیکن دیگر را نادیده گرفت. وریا غفوری با قرارداد ۹۸۰ میلیون تومانی با نمره ۳،۱۷ سومین بازیکن سپاهان در این فصل بوده است. باید اشاره ای هم به محرم نویدکیا داشته باشیم. محرم برای هر بازی ۴۵ میلیون  تومان می گیرد و اگر ۲۰ بازی انجام دهد به میلیارد نزدیک می شود او هم فعلا نمراتش جالب نیست.

تراکتورسازی
تراکتورسازی هم از آن تیم هایی است که چند بازیکن میلیاردی دارد. حمزه یونس، آگوستو و کاردوسو بازیکنان خارجی تراکتورسازی قراردادهایش ۱،۳۶ – ۱،۱۵ و ۱،۱۶ اعلام شده است. در بین این سه خارجی تنها آگوستو با نمره ۲،۹۲ خودی نشان داده است و دو خارجی دیگر را باید جزو میلیاردهای ناکام دانست.تراکتور دو بازیکن حدودا میلیاردی هم داشته است. محمد ایران پوریان با قرارداد ۹۵۰ میلیون تومانی و آیان رامسی با قرارداد ۹۰۰ میلیونی هم عملکردی متوسط داشته اند.

فولاد خوزستان
 فولاد خوزستان بازیکن میلیاردی ندارد اما سه بازیکن حدودا میلیاردی در این تیم توپ می زنند. اسماعیل شریفات؛۹۰۰. ماتیاس چاگو ۹۲۰. لئونارد مساریچ ۹۲۰. در بین این سه بازیکن چاگو عملکردی بسیار خوبی داشته است. او با نمره ۲،۶۹ هشتمین بازیکن لیگ برتر است.اما دو بازیکن دیگر تا به اینجای کار عملکرد جالبی نداشتند.

ملوان بندرانزلی
گران ترین بازیکن ملوان، پژمان نوری است با قرارداد ۹۰۰ میلیون تومانی. میانگین نمرات کاپیتان انزلی چی ها ۲،۸۳ است و بهترین بازیکن تیمش بوده است.جلال رافخایی و مازیار زارع قرارداد ۸۰۰ میلیون تومانی دارند که رافخایی تا به حال خودی نشان نداده است.

استقلال تهران
استقلال چهار بازیکن با قرارداد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی دارد. در بین این چهار بازیکن گران قیمت، باید جاسم کرار را ناکام ترین میلیاردی لیگ برتر دانست . بازیکنی که با حاشیه سازی های فراوان از استقلال جدا شد. او در بازی هایی که به میدان رفت هم خوب ظاهر نشد ومیانگین نمراتش نمره بسیار ضعیف ۴،۳۳ است. اما سه میلیاردی دیگر بهترین های استقلال در این فصل بودند. امید ابراهیمی، خسرو حیدری و مهدی رحمتی بازیکنان ۵، ۱۸ و ۳۴ لیگ هستند.

بعد از این چهار بازیکن نوبت به پروپژیچ می رسد با قراردادی ۹۵۲ میلیون تومانی که میانگین نمراتش، نمره نه چندان جالب ۳،۸۳ است البته او خیلی به بازی گرفته نشده است. حنیف عمران زاده و امین حاج محدی دو مدافع استقلال هم قراردادی ۹۰۰ میلیون تومانی دارند که عملکردی متوسط بر اساس نمرات گروه آنالیز برنامه نود داشتند.

پرسپولیس
پرسپولیس یک بازیکن میلیاردی دارد . مایکل اومانیا با قراردادی ۱،۱۸ میلیارد تومانی . اومانیا به دلیل آسیب دیدگی در بازی های کمی به میدان رفته است  البته در آن بازی ها میانگین نمراتش ۳،۱۳ است. با این حال از یک بازیکن گران انتظار می رود بیشتر از اینها بازی کند. بعد از اومانیا نوبت به محسن بنگر و رامین رضائیان با قراردادهای ۹۵۰ میلیون تومانی می رسد.بنگر میانگین نمراتش ۳،۶۵ است که چندان مطلوب نیست. رضائیان با نمره ۳،۳۸ بد نبوده است. سوشا مکانی با قرارداد ۹۱۰ میلیون تومانی نمره اش ۳،۴۴ است که متوسط محسوب می شود.امید عالشاه با قرارداد ۹۰۰ میلیون تومانی نمره ۳،۲۵ دارد که تقریبا خوب است.باید به رضا نورمحمدی هم اشاره کرد که با قرارداد ۸۵۰ میلیون تومانی میانگین نمره ضعیف ۴ دارد. جالب اینکه سه بازیکن برتر پرسپولیس در این فصل ( طارمی، نوراللهی و احمدزاده) جزو بازیکنان گران پرسپولیس نیستند.

نفت تهران
نفت تهران دو بازیکن حدودا میلیاردی دارد. آلویز نانگ و کارلوس سانتوس قراردادهایی ۹۸۷ و ۹۰۰ میلیون تومانی دارند. هر دو هنوز آن طور که باید موثر نبودند. مشکل مصدومیتهایشان بوده که موجب شده  در باز های زیادی شرکت نکنند البته نانگ در همان چند بازی خوب بوده و میانگین نمراتش ۲،۸۳ است اما نمره سانتوس  خیلی تعریفی ندارد و ۳،۴۳ است.

سایر تیم ها
 استقلال اهواز، صبا، راه آهن، گسترش فولاد، استقلال خوزستان، پدیده و سیاه جامگان تیم هایی هستند که بازیکن میلیاردی حتی نزدیک به میلیارد هم ندارند.
منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس