سازمان مدیریت در پیش‌نویس لایحه برنامه ششم توسعه به دولت پیشنهاد کرد، ماموریت‌ها، وظایف و موسسات و شرکتهای مرتبط با بخش انرژی از وزارت نیرو تفکیک و پس از ادغام با وزارت نفت، وزارت جدید انرژی تشکیل شود.

به گزارش مشرق، در لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه به دولت که پس از تصویب دولت و مجلس نهایی می شود و خبرگزاری تسنیم به نسخه‌ای از این لایحه پیشنهای دست یافته، آمده است: به منظور ایجاد هماهنگی، انسجام بخشی و ارتقای بهره وری انرژی و نیز مدیریت جامع، هماهنگ و نظام مند منابع حیاتی ( از قبل هوا، آب، خاک و تنوع زیستی) مبتنی بر توان و پایداری زیست بوم به ویژه با افزایش ظرفیت ها و توانمندی های حقوقی و ساختاری مناسب همراه با رویکرد مشارکت مردمی، تا پایان سال اول برنامه، «وزارت انرژی» از محل تفکیک ماموریت ها، وظایف و موسسات و شرکتهای مرتبط با بخش انرژی از وزارت نیرو و همچنین ادغام با وزارت نفت و «سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آب» از محل تجمیع ماموریت‌های امور آب به همراه سازمان ها و شرکتهای وابسته از وزارت نیرو، سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری از وزارت جهاد کشاورزی و سازمان محیط زیست ، با تجمیع تمامی منابع، امکانات و اختیارات موجود تشکل و زیر نظر رئیس جمهور اداره می شود.

بر اساس این پیشنهاد، پس از تمجیع وظایف، ماموریت های واحدهای ادغامی یاد شده به پیشنهاد سازمان (مدیریت) به تصویب هیات وزیران می رسد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • ۰۹:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  0 0
  پیشنهاد خوبیه منبع طبیعی با میط زیست هم ادغام بشه وزارت اقتصاد با وزارت صنعت و معدن هم یکی بشه چندین تا از این بانک های دولتی هم اذغام بشن تا کلی از هرینه های دولت که خرج حقوق های چند ده میلیونی این عزیزان میشه کاهش پیدا کنه
 • شهاب ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۱
  0 0
  هر دم از این باغ بری میرسد!!!!! مشکل ریشه ای توسعه پایدار در این مملکت عزیز، عدم توجه جدی و عملی به محیط زیست و آب و منابع طبیعی آن است. نزول رتبه متولی آب از وزارتخانه به سازمان، تیشه ای دیگر بر این بدنه فرسوده است. الان که علاوه بر ضعف نگرشهای زیست محیطی و منابع طبیعی و جنگلها، اقلیم هم به ما روی خوش نشان نداده و بحران آب را، که صد البته با سوء مدیریت خود این بحران را تشدید نیز نموده ایم، همگی لمس نیز میکنیم، آیا این نزول رتبه موجه است؟!؟!؟!؟ متاسفم! متاثرم!
 • شهاب ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۳
  0 0
  مشرق! متاسفم که نظر قبلیم رو انتشار ندادی! جدا متاسفم!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس