کد خبر 500804
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۳

پیشنهاد ایران برای برگزاری نشست تامین مالی و بانکداری اسلامی در سال ۲۰۱۶ با حضور کشورهای عضو کومسک، تصویب شد.

به گزارش مشرق، کشورهای عضو کومسک خواستار مشارکت فعال جمهوری اسلامی ایران در برگزاری نشست کارگروه های تأمین مالی این سازمان در سال ۲۰۱۶ با موضوع تامین مالی و بانکداری اسلامی شدند.

اعضای کمیته دائمی همکاری های اقتصادی و بازرگانی سازمان کنفرانس اسلامی در نخستین نشست این کمیته در آنکارا، با تصویب برگزاری نشست کارگروه های تأمین مالی کومسک در سال ۲۰۱۶ با موضوع "تامین مالی و بانکداری اسلامی" از جمهوری اسلامی ایران درخواست کردند، با توجه  به وجود نظام تأمین مالی اسلامی پویا و فعال در کشورمان، در این کارگروه ها مشارکت جدی داشته باشد.

بنا بر این گزارش، در این نشست همچنین پیشنهاد نمایندگان جمهوری اسلامی ایران مبنی بر برگزاری پنجمین کنفرانس گردشگری سلامت در سال ۲۰۱۶ توسط کارشناسان ارشد کومسک به تصویب رسید و از کشورهای عضو خواسته شد مشارکت فعال در کنفرانس مزبور داشته باشند.

این گزارش حاکی است، پنجمین کنفرانس "گردشگری سلامت" کمیته دائمی همکاری های اقتصادی و بازرگانی سازمان کنفرانس اسلامی "کومسک" در سال ۲۰۱۶ در ایران برگزار می شود. وزیر اقتصاد کشورمان که هم اکنون در استانبول ترکیه به سر می برد، قرار است در حاشیه سی و یکمین نشست وزرای کمیته دائمی همکاری های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری های اسلامی با وزرای اقتصادی عضو و رئیس بانک توسعه اسلامی در خصوص  همکاریهای اقتصادی و تامین مالی پروژه های کشورمان گفتگو نماید.

برگزاری کمیته مذاکرات تجاری به منظور ارائه فهرست کالاهای مشمول نظام ترجیحات تجاری در سال ۲۰۱۶ و درخواست مشارکت فعال بخش خصوصی کشورهای عضو در نمایشگاه ها و نشست های مربوط به بخش خصوصی و تقویت عملکرد این بخش در کشورهای اسلامی از دیگر مصوبات امروز این کنفرانس بود.

سی و یکمین نشست وزرای کمیته دائمی همکاری های اقتصادی و تجاری سازمان همکاری های اسلامی طی روزهای چهارم (امروز) و پنجم آذرماه (فردا) در استانبول برگزار می شود. طی این نشست، حوزه های اولویت دار کاری پیرامون گردشگری، تأمین مالی و فقر زدایی، کشاورزی، حمل و نقل و ارتباطات، تجارت مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرند.

موضوع اصلی نشست تبادل نظر وزراء پیرامون "دستور کار توسعه پس از ۲۰۱۵ و چالش های توسعه ای پیش روی جهان اسلام" است که مقرر شده دسترسی جوامع اسلامی به خدمات پایه و اساسی را مورد بررسی قرار دهند و موضوعات حائز اهمیت در این بحث شامل تأمین مالی توسعه پایدار، مشارکت بخش خصوصی و موسسات مردم نهاد و کاهش اختلاف آمار مربوط به اهداف توسعه در کشورهای عضو خواهد بود.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس