کد خبر 500387
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۳

علی‌رغم اینکه طبق حکم قوه‌قضائیه استفاده از سوخت مایع در برخی نیروگاه‌های کشور با هدف کاهش آلودگی هوا ممنوع شده است آمارهای سازمان توانیر نشان می‌دهد، در روزهای اخیر مصرف نفت کوره و گازوئیل در نیروگاه‌ها به حدود 40 میلیون لیتر در روز رسیده است.

به گزارش مشرق، آمار سازمان توانیر در 29 آبان ماه نشان می‌دهد که تحویل گاز به برخی نیروگاه‌های کشور به دو دلیل افت فشار یا محدودیت مصرف کاهش یافته و سوخت مایع ( گازوئیل یا نفت کوره) جایگزین شده است؛ این شرایط در حالیست که در چند روز گذشته فشار هوا چندان کاهشی نداشت.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که حجم ذخیره‌سازی مخازن سوخت مایع نیروگاه‌ها به حدود 4.7 میلیارد لیتر رسیده است. نکته قابل توجه این است که برخی از نیروگاه‌هایی که در نزدیکی کلانشهرها واقع شده‌اند نیز بخشی از سوخت مورد نیاز خود را از طریق سوخت مایع جبران می‌کنند.

با توجه به اینکه تأمین نیاز بخش خانگی در اولویت وزارت نفت قرار دارد، در صورتی مواجهه با افت فشار هود در روزهای آینده، قطعا حجم تحویل سوخت مایع به نیروگاه‌های کشور افزایش چشمگیری خواهد یافت.

بیژن نامدار زنگنه؛ وزیر نفت پیش‌‌بینی کرده است که مصرف گاز طبیعی در کشور  در زمستان امسال به 700 میلیون متر مکعب در روز برسد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس