کد خبر 497496
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۶

رئیس پلیس فتا ایلام از دستگیری عامل تهدید و اخاذی زن جوان در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا (www.cyberpolice.ir)، سرگرد علی کسانی رئیس پلیس فتا ایلام در تشریح این خبر گفت: خانم جوانی با در دست داشتن شکوائیه ای به پلیس فتا مراجعه و بیان داشت فردی از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به تهدید و اخاذی از وی نموده است.

رئیس پلیس فتا ایلام ادامه داد: پس از اظهارات شاکی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی به دلیل حساسیت موضوع مراتب به سرعت در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی های لازم و تحقیقات فنی صورت گرفته توانستند عامل اصلی مزاحمت و تهدید زن جوان را شناسایی کرده و او را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کنند.

سرگرد کسانی گفت: متهم پس از دستگیری با رویارویی شواهد فنی به بزه خود اعتراف و انگیزه خود را از مزاحمت و تهدید مشکلات روحی- روانی بیان کرد.

رئیس پلیس فتا انتظامی استان ایلام اضافه کرد: متهم در ابتدا خود را خواستگار جلوه داده و پس از کسب اعتماد و دسترسی  به عکس های شخصی  شاکی با نام کاربری(آیدی) دیگر تعدادی از عکس ها را برایش ارسال و با تهدید به انتشار در شبکه ای اجتماعی قصد اخاذی از وی را داشته است.

سرگرد کسانی به والدین توصیه کرد: فرزندان خود را توجیه کنند تا به افراد غریبه اعتماد نکنند و درصورت مواجهه با اینگونه افراد که با پوشش و نقاب خیر خواهانه  نزدیک می شوند احتیاط لازم را داشته باشند و در همان آغاز آشنایی همه اسرار خانوادگی و عکس های خصوصی و دیگر مواردی که ممکن است مورد سواستفاده قرار گیرد را دراختیار آنها قرار ندهند.

وی خاطرنشان کرد: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ای را دارد و از عموم مردم درخواست می‌کند در صورت مواجهه با جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً به وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس