کد خبر 493424
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۱

با ورود مستقیم حزب الله به عرصه مبارزه با تروریسم در سوریه، برنامه صهیونیست‌ها برای ضربه زدن به امنیت ملی لبنان از طریق ایجاد شبکه جاسوسان، تغییری نکرده و همچنان اجرا می‌شود.

به گزارش مشرق، روزنامه لبنانی السفیر در یادداشتی نوشت: رژیم صهیونیستی با ایجاد شبکه هایی از مزدوران، سران مقاومت اسلامی و شخصیت های هم پیمان با آن از جمله سازمان های نظامی و امنیتی لبنان را که در ماموریت و عقاید با جبهه مقاومت همراه هستند، تحت نظر قرار می دهد. نکته مهم در این فرآیند این است که رژیم اشغالگر قدس تلاش می کند که این بار از کانون های سوری در لبنان که با دولت دمشق و هم پیمانهای آنها از جمله حزب الله مخالفت یا دشمنی دارند استفاده کند.

به نوشته السفیر، اداره کل امنیت عمومی لبنان روز گذشته از یک شبکه ی لبنانی با سرکردگی (هـ. مطر) و یک شبکه لبنانی دیگر با سرکردگی (س.شکر) و یک شبکه سوری با سرکردگی (ر.السید) خبر داد که در ازای فعالیت خود در لبنان از مقامات اسرائیلی و یا سرکردگان معارضان سوری در ترکیه پول دریافت می کردند.

بازپرسان اداره کل امنیت لبنان نتوانستند از هـ. مطر بازجویی و یا او را بازداشت کنند زیرا به دلیل همکاری با یونیفیل در سی سال قبل از مصونیت قضایی برخوردار است.

این در حالی است که که وی به دلیل ورود مکرر خود به فلسطین اشغالی بعد از سال 2000 و داشتن دو شماره تلفن که در دایره شبکه مخابراتی لبنان ثبت نیستند و تمامی اطلاعات و مکالمات آنها از بین رفته و همچنین داشتن یک حساب کاربری فیسبوک به زبان عبری که وی به سرعت پیام های دریافت شده در آن را پاک کرد به شدت مظنون است.

دهها نفر مانند این شخص با سوء استفاده از مصونیت بین المللی نسبت به تردد در مرزهای لبنان و فلسطین در کاروان های سازمان ملل و به صورت دوره ای اقدام می کنند و معمولا به این دیدارها رنگ و لعاب خانوادگی می دهند همچنان که هـ. مطر همین کار را انجام داد.

مقامات صهیونیستی برای اعضای این شبکه اهداف مشخصی را تعیین می کنند که باید هدف قرار گرفته و ترور شوند از این رو طنوس الجلاد (ر. السید) لبنانی تبار و مسؤول پرونده جذب مزدوران در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی ماموریت زیر نظر گرفتن کاروان سرلشکر عباس ابراهیم مدیرکل امنیت لبنان را هنگام عزیمت از بیروت به زادگاهش در کوثریه السیاد به عهده داشت و اسامه سعد نماینده سابق پارلمان و مواضع ارتش لبنان در صیدا و مراکز وابسته به حزب الله و مجتمع مسکونی الزهراء از دیگر اهداف او بودند.

از آن جا که منزل (ر.السید) و محل کارش در صیدا (ساحه القدس) به منزل شیخ ماهر حمود و صهیب حبلی نزدیک بود به راحتی می توانست آن دو را زیر نظر بگیرد از این رو موساد در ماه اگوست گذشته به سرعت دستور آغاز عملیات ترور حمود را صادر کرد اما بزرگ ترین مانع در اجرای این عملیات ایجاد اعتماد بین السید و مسوولان صهیونیستی بود تا او را از نظر امنیتی ارزیابی کنند. صهیونیست ها چاره ای نداشتند جز این که او را به اراضی اشغالی فراخوانده و مصاحبه ای را با وی ترتیب دهند.

منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس