کد خبر 493076
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹

ملا«محمد عبدالرسول» رهبر گروه انشعابي طالبان در شهرستان «شيندند» هرات ظاهر شد و خود را رهبر جديد طالبان معرفي کرد.

به گزارش مشرق، خبرگزاري «جمهور» افغانستان روز دوشنبه اعلام کرد که ملا محمد رسول در منطقه «زيرکوه» در شهرستان شيندند هرات در جمع افراد خود حضور يافت و فرماندهان ناراضي طالبان نيز به وي اعلام وفاداري کردند.

محمد يعقوب فرزند ملاعمر، عبدالمنان نيازي، قيوم ذاکر، سيدطيب آغا، حسن رحماني و منصور دادالله از فرماندهان مخالف «اختر محمد منصور» هستند که ملا محمد عبدالرسول را به عنوان رهبر جديد طالبان برگزيده اند.

«اختر محمدمنصور» نيز پس از مرگ ملا عمر خود را رهبر طالبان معرفي کرده بود.

عبدالمنان نيازي که به عنوان معاون رهبر جديد گروه طالبان انتخاب شده است به رسانه هاي افغانستان گفته است که اختر منصور قاتل ملاعمر بوده و در 10 سال گذشته به گروه طالبان خيانت کرده است.

وي، اختر منصور را به غصب رهبري طالبان متهم کرده و گفته است که در صورت خروج نظاميان خارجي از افغانستان، اين گروه آماده انجام گفت و گوهاي صلح با دولت کشور است.

گفت و گوهاي شوراي عالي صلح افغانستان و گروه طالبان حدود سه ماه قبل پس از انتشار خبر مرگ ملا عمر پس از برگزاري دور نخست آن، متوقف شد.

خبرگزاري جمهور نوشت: ملامحمد عبدالرسول شبکه القاعده و داعش را برادر خطاب کرده و گفته است که به آنان اجازه فعاليت در افغانستان را نخواهند داد.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس