معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه از ارائه یادداشت رسمی این وزارتخانه به مقامات سعودی برای تعیین وضعیت سفیر سابق کشورمان در لبنان در جریان حادثه منا خبر داد.

به گزارش مشرق، حسن قشقاوی ، با اشاره به گذشت بیش از ۴۰ روز از حادثه منا و مفقود بودن جمعی از زائران ایرانی از جمله سفیر سابق کشورمان در لبنان، اظهار داشت: موضع ما که بارها به سعودی ها اعلام کرده ایم این است که اگر این افراد جان باخته‌اند، باید جنازه آنها را ببینیم و تا نبینیم احتمالات دیگر همچنان مطرح است.

وی افزود: آقای اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت چند روز پیش برای پیگیری این موضوع به عربستان رفت و سرکنسول ما نیز در آنجا حضور دارد و فضایی ایجاد شده که ما موضوع را همچنان با جدیت دنبال کنیم، بنابراین الان نمی توان هیچ احتمالی را قطعی تلقی کرد.

معاون کنسولی و امور مجلس وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: در رابطه با وضعیت آقای رکن‌آبادی نیز یادداشت رسمی به سعودی‌ها داده ایم تا تکلیف ماجرا را سریع‌تر روشن کنند.

قشقاوی درباره فرار روبه جلوی برخی رسانه های سعودی در روزهای اول پس از حادثه منا که حضور چهره هایی همچون رکن‌آبادی را در حج امسال انکار می کردند، اظهار داشت: در مذاکره ای که با سعودی ها داشتیم، آنها عبارتی با عنوان «شایعات رسانه‌ای» را مطرح می کردند و مدعی بودند که این شایعات به صورت متقابل هم از سوی رسانه های ایرانی و هم رسانه‌های سعودی مطرح می‌شود.

وی ادامه داد: ما در پاسخ به آنها تاکید کردیم که بر واقعیت ها تکیه می کنیم نه شایعات، اما طبیعی است که رسانه های ما پیگیر هستند تا تکلیف ماجرا معلوم شود و خود ِ شما چرایی و چگونگی حادثه را اعلام کنید، از جمله سرنوشت کسانی همچون آقای رکن‌آبادی را برای ما روشن کنید.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان همچنین از برگزاری جلساتی با حقوق دانان برای بررسی شیوه پیگیری حقوقی حادثه منا در وزارت امور خارجه خبر داد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • پسر ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۵
    0 0
    یادداشت فایده نداره باید اعتراض شدید هر روز از مقامات داشته باشیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس