معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: سهم سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در دوره پیش دانشگاهی برای کنکور سال آینده سهم 5 درصدی دارد به گونه‌ای که 25 درصد سهم سوابق تحصیلی امتحانات نهایی دوره متوسطه و 5 درصد سهم دوره پیش دانشگاهی است.

به گزارش مشرق، علی زرافشان درخصوص سهم سوابق تحصیلی برای پذیرش دانشجو در کنکور سال 95 اظهار داشت: با توجه به قانون حذف کنکور سوابق تحصیلی ملاک پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌ها است که هر سال باید سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجویان افزایش یابد. پیش‌بینی شده این افزایش به گونه‌ای باشد که سهم سوابق تحصیلی در پذیرش دانشگاه‌ها به 85 درصد برسد.

وی افزود: در سال تصویب این قانون، سهم سوابق تحصیلی 25 درصد و با تأثیر مثبت بود یعنی اگر باعث می‌شد که نمره فرد افزایش یابد اعمال می‌شد در سال‌های بعد سهم 25 درصدی سوابق تحصیلی به صورت قطعی اعمال می‌شد یعنی در هر دو صورت،‌ تأثیر مثبت و منفی برای پذیرش دانشجو اعمال می‌شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: شورای سنجش و پذیرش دانشجو مصوب کرد، در کنکور سال 95 سهم سوابق تحصیلی 25 درصد باشد و 5 درصد نیز برای دروس پیش دانشگاهی‌ که دارای امتحانات نهایی هستند، در نظر گرفته شد. طبق قانون حذف کنکور امتحانات 4 درس دوره پیش‌دانشگاهی باید به صورت نهایی برگزار شود.

زرافشان بیان کرد: برای کنکور سال آینده، سابقه تحصیلی دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی سهم 5 درصدی دارد که در سال اول با تأثیر مثبت خواهد بود و در سال‌های آینده تأثیر آن قطعی خواهد شد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس