رییس اداره فناوری و ارتباطات یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: یگان ویژه ناجا اربعین امسال در کنار موضوع خدمت رسانی با امکانات امداد و نجات هوایی از پهپاد برای کنترل ترافیک و امنیت زوار عتبات عالیات عراق در مرز بین المللی مهران استفاده می کند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ مختار چهری در نشست قرارگاه اربعین در استان ایلام گفت: یگان ویژه افتخار خادمی زائران اباعبدالله الحسین (ع) را دارد و در این خصوص تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا همچون سال گذشته به بهترین شکل ممکن از زوار عتبات عالیات در مرز بین المللی مهران پذیرایی کند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف برای خدمات دهی به زوار اربعین حسینی افزود: در اربعین سال گذشته مشکلاتی برای خدمات رسانی به زوار حسینی وجود داشت که خوشبختانه در خصوص آماده سازی زیرساخت های اربعین برای تسهیل در تردد زائران حسینی کارهای خوبی انجام و در سال جاری این مشکلات در بخش آب، روشنایی، جاده، گیت های ورود و خروج برطرف شده است.

سرهنگ چهری تاکید کرد: از سال گذشته تاکنون تلاش های گسترده ای برای توسعه امکانات زیرساختی مخابرات و ارتباط بی سیمی در پایانه مرزی مهران و ایجاد امکانات رفاهی آغاز شده که بخش هایی از آن ها پیش از ایام اربعین امسال در قرارگاه ظفر مهران نصب و راه اندازی می شود.
این مقام مسوول گفت: تلاش چشمگیر و گسترده یگان ویژه در اربعین سال گذشته در مرز مهران بر کسی پوشیده نیست به همین منظور امسال برای خدمات دهی به زوار سوگوار اربعین حسینی امکانات مخابراتی و بی سیمی پایانه مرزی مهران را توسعه و تقویت می دهد.

رییس اداره فناوری و ارتباطات یگان ویژه ناجا افزود: اربعین امسال یک مبحث و مقوله فراملی است که باید همه تلاش کنیم با برگزاری باشکوه آن اقتدار و اتحاد جهان اسلام را بیش از پیش در منطقه بحران زده خاورمیانه به نمایش گذاریم.

اربعین حسینی سال گذشته بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر ایرانی و غیر ایرانی برای عزاداری و شرکت در آیین های سوگواری محرم و اربعین حسینی از راه مرز بی المللی مهران در 95 کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام به عتبات عالیات عراق تردد کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس