سقوط موشک‌های کروز روسی در ایران چیزی نیست که از انظار عمومی مخفی بماند. زمانی که شبکه «سی‌ان‌ان» در همکاری با کاخ سفید حاضر می‌شود رسالت حرفه‌ای خود را با انتشار خبر دروغ زیر سوال ببرد، به طور قطع باید مسئله‌ مهمی وجود داشته باشد.

گروه جنگ نرم مشرق - شبکه‌ خبری «سی‌ان‌ان» پنج‌شنبه گذشته در گزارشی و با استناد به "منبع ناشناس" از اصابت دست‌کم چهار فروند از موشک‌های روسی به خاک ایران خبر داد که قرار بود به پایگاه‌های داعش در سوریه برخورد کند. خبرگزاری فرانسه نیز در همین رابطه گزارش داد که مقام‌های دولت آمریکا گزارش «سی‌ان‌ان» را تایید کرده‌اند که چهار موشک‌ شلیک شده از دریای خزر در خاک ایران فرود آمده‌اند. بعد از گزارش «سی‌ان‌ان» اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا نیز روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی در لندن در مقام تایید گزارش «سی‌ان‌ان» از "منبع ناشناس" گفت: «شواهدی در دست است که نشان می‌دهند تعدادی از موشک‌های‌ روسی در خاک ایران فرود آمده‌اند».

بعد از این هجمه تبلیغاتی ابتدا سرتیپ ایگور کوناشنکوف، سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: «ما برخلاف «سی‌ان‌ان» به منابع "معرفی نشده" استناد نکرده و شلیک موشک‌های‌مان و اصابت آنها به اهداف خود را به‌طور زنده نشان می‌دهیم». در ادامه نیز مسئولان نظامی ایران این خبر را تکذیب کردند و سرتیپ موسی کمالی، جانشین معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح ایران نیز به خبرگزاری روسی "اسپوتنیک" گفت که اخبار تعدادی از رسانه‌ها درباره سقوط چهار موشک کروز روسیه در ایران دروغ است.

{$sepehr_media_1181974_400_300}

دانلود

این اولین موردی نیست که منابع ناشناس آمریکایی درباره اطلاعات موجود در دست خود درباره جزئیات عملیات روسیه علیه داعش در سوریه صحبت کرده و مقامات آمریکا سپس بعضی این اخبار را با توجه به اثر عملیات روانی آن، تایید یا رد می‌کنند.

«سی‌ان‌ان» در صدها خبری که اعلام می‌کند، وقتی یک خبر سیاه (دروغ) نیز منتشر می‌کند، جمعیت فراوانی از مخاطبانش به دلیل اینکه خبرها را از کانال‌های خبری (مستقل) دیگری دنبال نمی‌کنند، آن خبر را باور می‌کنند و به این صورت خبر دروغ از نفوذ زیادی برخوردار خواهد شد؛ به ویژه اگر آن خبر، دروغ بزرگی باشد که در آن صورت باور آن نیز راحت‌تر خواهد بود.

چرا «سی‌ان‌ان» موشک‌های روسیه را در ایران فرود آورد؟ + فیلم/// در حال ویرایش
«سی‌ان‌ان» در صدها خبری که اعلام می‌کند، وقتی یک خبر سیاه (دروغ بزرگ) منتشر می‌کند، جمعیت فراوانی از مخاطبانش به دلیل اینکه خبرها را از کانال‌های خبری (مستقل) دیگری دنبال نمی‌کنند، آن خبر را باور می‌کنند

سقوط موشک‌های کروز روسی در ایران چیزی نیست که از انظار عمومی مخفی بماند و آن هم نه یک موشک بلکه چهار موشک؛ پس زمانی که شبکه خبری «سی‌ان‌ان» در همکاری با کاخ سفید حاضر می‌شود رسالت حرفه‌ای خود را با انتشار خبر دروغ زیر سوال ببرد، به طور قطع باید مسئله‌ مهمی در رابطه با ائتلاف جدید به رهبری ایران و روسیه وجود داشته باشد که می‌توان به طور اجمال به این موارد اشاره کرد:

1. آمریکا می‌داند که ائتلاف جدید شکل گرفته توسط ایران، روسیه، سوریه، عراق و حزب‌الله لبنان طی یک عملیات پیچیده اطلاعاتی، شناسایی پایگاه‌های تروریست‌ها در سوریه را انجام دادند و اکنون بمباران این پایگاه‌ها توسط جنگنده‌های روسیه آغاز شده است؛ در صورتی که عملیات گروه ائتلاف جدید بتواند داعش و دیگر گروه‌های تروریستی را ظرف مدت کوتاهی سرکوب و نابود کند، آنگاه عملیات ائتلاف کشورهای غربی در نابودی این گروه‌های تروریستی زیر سوال خواهد رفت، زیرا که حدود یک و نیم سال است که ائتلاف کشورهای غربی جنگ علیه تروریست‌ها را شروع کرده‌اند اما پیشرفتی حاصل نشده و به طور قطع علت عدم‌موفقیت آنها را باید در نداشتن قدرت کافی یا نبود اراده برای انجام آن دانست که هر یک از دو دلیل، رسوایی بزرگی برای ائتلاف کشورهای غربی به رهبری آمریکا است.

چرا «سی‌ان‌ان» موشک‌های روسیه را در ایران فرود آورد؟ + فیلم/// در حال ویرایش

وزیر دفاع آمریکا که پس از نزدیک به دو سال حمله به تروریست‌ها موفقیتی نداشته است، مجبور شد برای زیر سوال بردن ائتلاف روسیه با ایران، گزارش دروغ «سی‌ان‌ان» را تایید کند

2. آمریکایی‌ها بعد از اشغال افغانستان و عراق برای توجیه ماندن در این کشورها به تقویت گروه‌های مسلح مخالف دست می‌زدند تا نیاز دولت‌های افغانستان و عراق به ایالات متحده برای ایجاد ثبات و تامین امنیت احساس شود. حال اگر داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه نابود شوند، دولت عراق برای نابودی تروریست‌ها به سمت کمک‌گرفتن از ائتلاف روسیه و ایران گرایش پیدا خواهد کرد و وابستگی آنها به ایالات متحده از بین خواهد رفت. با این شرایط احتمال اینکه دولت افغانستان هم پس از عراق و سوریه به این ائتلاف بپیوندند، زیاد خواهد بود زیرا که ایالات متحده تا به حال در هیچ جایی قدم نگذاشته که امنیت و استقرار برای آن بوجود آورده باشد.

3. در برنامه‌های آینده ایالات متحده حضور بیشتر در آسیای شرقی، قفقاز و اروپای شرقی قرار دارد و در این راستا علاوه بر حضور فیزیکی نظامی، نیاز به ایجاد نوعی نابسامانی در این مناطق است که حضور فراوان چینی‌ها، چچنی‌ها و سایر تروریست‌های سلفی در پایگاه‌های آموزشی داعش در سوریه و عراق، برای استفاده از این افراد در عملیات تروریستی در آسیای شرقی (مانند چین)، اروپا (مانند روسیه و اکراین) است. عملیاتی که چند روز پیش در بانکوک (تایلند) اتفاق افتاد، نمونه‌ای از برنامه جدید آمریکا جهت وادار کردن کشورها (مانند تایلند) به تقاضای کمک از آمریکایی‌ها جهت تامین امنیت و لشکرکشی به آن کشورها است. یکی از دلایلی که چین نیز در حال پیوستن به ائتلاف جدید ایران و روسیه است، نابود ساختن تروریست‌های مد نظر آمریکا است تا اجازه ندهند این تروریست‌ها پرورش پیدا کنند و بعد‌ها برای آنها دردسر ساز شوند که اگر این اتفاق رخ دهد، خلل بزرگی در برنامه‌های آینده ایالات متحده بوجود می‌آورد.

چرا «سی‌ان‌ان» موشک‌های روسیه را در ایران فرود آورد؟ + فیلم/// در حال ویرایش
«سی‌ان‌ان» برای شکستن حلقه اتصال ائتلاف جدید به رهبری ایران و روسیه، ادعای سقوط موشک‌های روسی در خاک ایران را مطرح کرد تا فضای عمومی داخلی ایران را بر علیه روسیه تحریک کند

4. آمریکا بیش از 30 سال است که به دنبال از بین بردن جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی است و هیچ‌گاه نتوانسته بود به اندازه زمان کنونی به دلیل پرورش و هدایت گروه‌های تکفیری تروریستی به این جبهه ضربه وارد کند، اما ائتلاف جدید ایران و روسیه به تقویت جبهه مقاومت نیز انجامیده و تمام امیدهای ایالات متحده و هم‌پیمانانش یعنی ترکیه، عربستان سعودی، قطر، امارات، اردن و رژیم صهیونیستی را برای از بین بردن جبهه مقاومت بر باد داده است.

علت‌های ذکر شده در بالا فقط بخشی از دلایل غربی‌ها به ویژه آمریکایی‌ها برای شکستن حلقه اتصال ائتلاف جدید به رهبری ایران و روسیه با اخبار دروغ است. رسانه‌های غربی تا کنون از شروع شکل‌گیری ائتلاف جدید، خبرهایی را با مضموم اختلافات میان ایران و روسیه در جهت شکستن این اتحاد منتشر کرده‌اند، اما موفق نبودند و شبکه «سی‌ان‌ان» نیز به همین دلیل با طرح ادعای سقوط موشک‌های روسی در خاک ایران تلاش داشت تا فضای عمومی داخلی ایران را بر علیه روسیه تحریک کند اما ناکام ماند.

چرا «سی‌ان‌ان» موشک‌های روسیه را در ایران فرود آورد؟ + فیلم/// در حال ویرایش
با این سابقه خبری، به جای «سی‌ان‌ان» که مخفف Cable News Network یعنی «شبکه خبری کابلی» است، می‌توان از عبارت UNN که مخفف Unconfirmed News Network به معنای «شبکه اخبار تایید نشده» است، استفاده کرد

البته رسانه‌های جریان اصلی در غرب به صورت جدا نیز با "عملیات روانی" تلاش دارند تا توانایی نظامی روسیه را زیر سوال ببرند تا با انگیزه و قدرت همیشگی با داعش مبارزه نکند و با پخش اخباری در رابطه با کشته‌شدن شهروندان سوری در اثر حملات هوایی ارتش سوریه، به مشروعیت این حملات خدشه وارد کنند. این درحالی است که کشورهای غربی و رسانه‌های آنان با توجه به منافع خود به مسایل مربوط به کشتار بی‌گناهان و غیرنظامیان واکنش نشان می‌دهند؛ اگر این نظر صحیح نیست پس باید پرسید چرا این رسانه‌ها در رابطه با اخبار کشتار مردم یمن، سرکوب مردم بحرین، بمباران بیمارستان پزشکان بدون مرز در افغانستان، قتل عام مردم بی‌دفاع فلسطین یا کشتار صدها هزار غیرنظامی توسط ایالات متحده در سرتاسر جهان واکنشی نشان نمی‌دهند؟

با این سابقه خبری، به جای «سی‌ان‌ان» که مخفف Cable News Network یعنی «شبکه خبری کابلی» است، می‌توان از عبارت UNN که مخفف Unconfirmed News Network به معنای «شبکه اخبار تایید نشده» است، استفاده کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 17
 • ۲۳:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  آخه این عفریته های عجوزه را چی به گزارش جنگی
 • ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  CNN = Crappy News Network
 • ۲۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  فعلا دم روس های گرم به کوری غرب جنایتکار
 • ۲۳:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  من هم خیلی صدا میشنیدم البته نمیدانم چی بود
 • وحید ۲۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  بی شرافتی از سر و روشون میباره.
 • ۲۳:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  از منطق مضحک کاربران افراطیت که فقط نظرات اونها رو منتشر میکنی مشخصه چه کاری ای. مرغ پخته خندش میگیره از برخی کامنتها
 • حسین ۲۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۸
  0 0
  خدا را صد هزار مرتبه شکر که دشمنان انقلاب را از احمق ها آفریده ...
 • ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  در مورد پهپاد ... هم گزارشی تهیه کنید
 • پری بیسواد و بیکار ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  آفرین به روسیه و مرگ بر آمریکا
 • سعیدی ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  مرگ بر مشرق پفیوز.. ما ایرانی ها به اندازه ... هم نیستم همان بهتر که جاروکش خانه آمریکایی ها باشیم تا لقمه چربی هم بخوریم
 • سعید ۰۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  سی ان ان جان! اینجا ایرانه با جمعیت 80 میلیونی و مسیر موشک های روسی هم پر از شهر و روستا وجود داشت اگه موشکی سقوط میکرد حداقل حداقل فیلم میگرفتن و چندتا کشته میدادیم خدایی چرا اینجا رو با عربستان که همش بیابون و صحراست اشتباه گرفتی!!!عجب به نظرم بیشتر از این دروغ نگو و به عمو اوباما بگو به جا دروغ گفتن و حیله و نیرنگ کاری سیاست های خارجی ضعیف کشیش و تغییر بده..
 • حسین ن ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  احتمالا امریکای خبیث بدش نمی اید این لا لو ها یکی دوتا موشکی به ایران بزند بعدبگوید روسی سقوط کرد
 • ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  خواری و خفت ایرانی ها نزد آمریکایی ها
 • ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  سی ان ان بیراه هم نگفته من خودم در تهران چند صدا شنیدم
 • مهدی خان ۰۴:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  دروووود بر مشرق خان و ننگ و مرگ بر ‏CNN
 • مهدی خان ۰۶:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  و همچنین ننگ و مرگ بر ‏BBC‏ و صدای آمریکا و صدای اسرائیل
 • داریوش ۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  سلام خدا قوت تحلیل خوب و کاملی بود
 • ۰۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  آمریکا فکر کرده چون موشکهای تاما هاوک خودش در ایران سقوط کرد، لابد موشکها روسی هم در ایران سقوط کردند!!
 • ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  ولید طلال سهامدار سی ان ان است.
 • ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  دست نویسنده درد نکنه خیلی خوب بود
 • قارداش ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  برای مشرق متاسفم. اما بدانید ما مردم عاشق آمریکا هستیم و حاضریم زیر پای آنها را هم بشوریم. یعنی راه دیگری نیست آنها ارباب هستند و ما یک قوم ....
 • جمیل ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  البته صدا که زیاده اما....
 • ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  سعیدی بی ادب. به ایرانی ها توهین نکن. خودت هرکاری دوست داری بکن اما بدان ایرانی نیستی تو یک ... هستی
 • ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  بدان لقمه چرب هم نخواهی خورد. به زودی میفهمی
 • ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  اولا مودب باش. دوم: ما مردم ایران به عزت نفس و شجاعت مشهوریم نه خفت و خواری و شکم پرستی
 • قاطبی ۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  سعیدی آبروی ایران رو بردی
 • ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  بدبخت
 • غریب ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  آنها ارباب؟؟؟؟؟؟؟ و شما؟؟؟؟؟؟... یعنی خاک بر سرت
 • ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  خودت و خانواده ات
 • ۱۱:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  هم اسمت و هم خودت بی ادبی و .. است
 • ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  درود بر مردم پاک ایران. لعنت بر دو کامنت گذار آمریکایی خوار در این صفحه.. قارداش و سعیدی
 • ۱۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  ای کیو موشکها از قسمتهای شمال غربی ایران عبور کردند نه از روی تهران
 • ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  قار و قور شکمت بوده زیاد جدیش نگیر
 • علی ۱۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  سعیدی جان میدونم ازاینکه یک کشور کوچکی مثل قطر داره اینهمه بیگناهوتوسوریه میکشه دلت به درد اومده ولی سرافراز باش ومطمئن باش شیران امر شده به صبر ایرانی هر روز شمشیرانشان را برای دریدن حنجرهءعاملان اصلیه این جنایات در روز معلوم هرروزتیز تر میکنندصبرکن عزیزم واصلا احساس شرم نکن که ما فعلامامور به صبریم
 • ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  بنده به عنوان یک ایرانی حاضرم کف پای هر ساکسون امریکایی اروپایی رو ببوسم...
 • ناشناس ۱۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  روسیه کار درستی می کند به امید نابودی داعش
 • ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  چرا هر پیامی را چاپ میکنید؟ سایت های چپی از چند پیام من بسیاری را چاپ نکردند. پیامهای توهین آمیز را روی سایت نگذارید.از نظر روانی برای دیگران ناراحت کننده است.
 • ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  خخخخخخخخخخ
 • ۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  شاید صدای معده تان بوده است
 • ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  یه مست افتاده به جون مشرق داره با اسم های مختلف ... خاری آمریکا رو میکنه.
 • ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  آر من هم باهات موافققم تو به اندازه ....هستی ولی ماایرانی ها نیستیم چون حال میکنیم دماغ آمریکا وارباب هاتو رو به خاک مالوندیم پس سرورهمه جهانیم به کوری چشم امثال تو
 • ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  صداش چی جوری بود... شبیه وزززززززززززز نبود؟؟؟؟؟؟؟
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  خاک بر سرت. از طرف مردم حرف نزن بدبخت
 • ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  من هم موافقم. سایتهای اصلاح طلب اصلا نظرات ما حزب اللهی ها رو نمیزنن اما شما همیشه نظرات آنها را منتشر میکنید
 • ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  خاک دنیا برای همه مردم دنیاست. هیچ کشور و حکومتی حق ندارد خاک را برای خودش بداند. مدیریت دنیا باید دست همه مردم دنیا باشد. همه جنگها را حکومتها را راه انداخته اند نه مردم دنیا
 • محمد مسلم ۱۷:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  كروزهاي آمريكاهم در جريان جنگهاي افغانستان وعراق سقوط كردن هم در ايران هم در پاكستان وافغانستان حتي پاكستان مهندسي معكوس انجام داد وبا كپي برداري از كروزهاي آمريكا كروزهاي خودش را ساخت شايد كاليبرها هم به سرنوشت kh 55ها دچار شدن وسومار2 ساخته شد ؟
 • ناشناس ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  تام هاوک بردش 2500 کیلومتره کلاب بردش 1500 کیلومتره جهت اطلاع عمومی
 • ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۹
  0 0
  بی غیرتِ پفیوزی سعیدی! جواب امثال شما را باید مثل ادبیات خودتون داد!
 • حسین ۰۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  خدا را صد هزار مرتبه شکر که دشمنان انقلاب را از احمق ها آفریده ...
 • ۰۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  دوست من کافیه کمی از دولت آقای روحانی انتقاد کنی چاپ نمیشه برای ما هم زیاد مساعد نیست
 • ۰۳:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  خاک بر سر نفهم بی هویتت کنن. لجن
 • ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۰
  0 0
  درود بر ولادیمیر پوتین کبیر
 • ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۵
  0 0
  محد جان وقتی موشکی جایی سقوط میکنه منفجر میشه نمیشه ازش چیزی درس کرد
 • شروین ۱۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۰۶
  0 0
  مرگ بر امریکا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس