فعال مشهور عربستانی از وجود 3 بحران بزرگ خبر داد که در نهایت باعث فروپاشی نظام آل سعود خواهد شد.

مجتهد:برای اتفاقی غافلگیرکننده در عربستان آماده باشید
به گزارش مشرق، "مجتهد" که به دلیل انتشار خبرهای پشت پرده خاندان حاکم در عربستان از طریق تویتر، به شهرت و هواداران بسیاری دست یافته است، در مصاحبه تلفنی با سایت خبری "هنا صوتک" گفت: "مجتهد" یک حساب کاربری در تویتر است، و اطلاعاتی را در اختیار مردم قرار می‌دهد که باید بدانند ولی از دسترسی به آن اطلاعات منع شده‌اند؛ این حساب کاربری، در افشای فساد و ظلم در عربستان و یا مسائل مرتبط با این کشور نقش دارد.
وی مهمترین هدف از فعالیت حساب کاربری مجتهد را استفاده فعالان از اطلاعات لازم برای از بین بردن فساد، ظلم و استبداد عنوان کرد.
مجتهد درباره آینده نظام سعودی گفت: نظام سعودی با 3 مشکل بزرگ روبرو است که هرکدام از آنها باعث فروپاشی این نظام خواهد شد.
مجتهد نخستین مشکل بزرگ را اختلافاتی عنوان کرد که خاندان حاکم را درنوردیده و هیچ راهکاری برای جلوگیری از تشدید آن وجود ندارد، و پیش بینی می‌شود که این اختلافات طی مدت کوتاهی به مرحله بحران برسد.
این فعال عربستانی مشکل دوم را نیز سقوط بهای نفت و کاهش سریع ذخیره ارزی دانست، به حدی که به زودی نقدینگی در عربستان نابود خواهد شد.
وی مشکل بزرگ سوم را چالشهای منطقه‌ای در یمن، عراق و سوریه عنوان کرد که پیامدهای داخلی خطرناکی در تحریک گروه های افراطی و یا اقلیتها در عربستان خواهد داشت.
مجتهد درباره منابع خبری و اطلاعاتی خود گفت: برخی منابع اصلی و مستقیم هستند که از داخل خاندان حاکم و دفتر پادشاهی و وزارت کشور به دست می‌آیند، و برخی منابع نیز فوری هستند که بعضی با جزئیات به ایمیل من می فرستند. گروه اول اطلاعات موثق است، زیرا از افرادی می رسد که مجتهد آنان را می شناسد، ولی دسته دوم اطلاعات قابل استناد نیست مگر آنکه فرستنده با اسناد یا راه های دیگر آنها را تأیید و موثق کند.
وی تأکید کرد که هیچ ارتباطی با سرویسهای اطلاعاتی محلی، منطقه‌ای و یا بین المللی ندارد و با این کار مخالف است.
مجتهد خاطرنشان کرد که هنوز مشخص نیست چگونه تیم هکرهای سعودی، حساب کاربری او را هک کردند، ولی شخصی گفته است که شکافی امنیتی در برنامه تویتر وجود داشت.
وی با بیان اینکه کشورها در منطقه تقسیم نخواهد شد، خاطرنشان کرد که به دلیل فعالیت جدید تروریستها که مرز را نمی شناسند، ائتلافهای بزرگی در منطقه به وجود خواهد آمد.
مجتهد تأکید کرد: عربستان سعودی در چارچوب سیاستهای آمریکا حرکت می‌کند، و با وجود ادعاهایش هیچگونه سیاست مستقلی ندارد؛ و برخلاف ادعای برخی، حتی عملیات نظامی در یمن با هماهنگی با آمریکایی ها صورت می گیرد. درست است که آمریکایی ها به برخی جزئیات اعتراض دارند اما این کار به صورت کلی با هماهنگی کامل انجام شد.
وی در خصوص نشانه‌های پایان دوران آل سعود گفت: شواهد این موضوع را قبلا ذکر کردم، و قوی‌ترین دلیل این است که یک جوان از طریق پدری که ناتوانی عقلی دارد، به قدرت رسیده است.
مجتهد خاطرنشان کرد: قدرت تأثیرگذاری عربستان در منطقه و دنیا به دلیل گرفتار شدن در مسائل بسیار و خسارتهای مالی و درگیری با اسلامگرایان، محدود می شود.
مجتهد درباره اینکه چه زمانی شخصیت خود را فاش خواهد کرد، گفت: زمانی خواهد رسید که فاش کردن هویت این شخصیت به مصلحت خواهد بود، و آن زمان وقتی است که خطر از کسانی که با مجتهد همکاری می کنند کاملا مرتفع شو، چه از طریق فروپاشی نظام سعودی و یا ایجاد تغییری در این نظام.
مجتهد با اشاره به نقش ماشین بزرگ رسانه‌ای عربستان سعودی در تحریف افکار عمومی دنیا، گفت: امپراتوری عظیم رسانه‌ای سعودی و فعالیت گسترده شرکتهای روابط عمومی که به نفع نظام عربستان در غرب و شرق دنیا فعالیت می کنند، توانسته‌اند افکار عمومی دنیا را از خطر آینده عربستان تحریف کنند. به نظر من تحولات همه طرفهای سیاسی، اطلاعاتی، آکادمیک یا رسانه‌ای را غافلگیر خواهد کرد. افراد عاقل در سرزمین ما باید منتظر باشند و برای تغییری غافلگیر کننده آماده شوند، چالشهایی که از آنها نام بردم در حال پیشرفت هستند.
منبع: العالم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • ۱۳:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  امیدواریم هرچه سریعتر شر آل سعود جنایتکار و جرثومه فساد از روی زمین کنده شود
 • Kia ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  نقل قول از مجتهد: "مجتهد" یک حساب کاربری در تویتر است،  استفاده فعالان از اطلاعات لازم برای از بین بردن فساد، ظلم و استبداد عنوان کرد. مشکل بزرگ را اختلافاتی عنوان کرد که خاندان حاکم را درنوردیده.  تحریک گروه های افراطی و یا اقلیتها در عربستان خواهد داشت.  به دلیل فعالیت جدید تروریستها که مرز را نمی شناسند، ائتلافهای بزرگی در منطقه به وجود خواهد آمد. یک جوان از طریق پدری که ناتوانی عقلی دارد، به قدرت رسیده است.  افراد عاقل در سرزمین ما باید منتظر باشند و برای تغییری غافلگیر کننده آماده شوند.
 • adel ۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  ال سعود دشمن اصلی ایران ومسلمانان جهان است.بنظرم هر چه سریعتر جوابش رو بدیم
 • ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  آل سعود جهولان زمانه و یهودان تغییر شکل داده هستند.
 • شهرام ۱۶:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  ما که منتظریم
 • محمد ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  درایات متعددی این فرموده قران است بزودی ما ظالمان را با بلاهای اسمانی وزمینی تومار زندگی پلیدشان را درهم خواهیم پیچیدوبا خاک یکسان خواهیم کرد انگاراین قوم هرگز نبوده اند مانند قوم لوط وثمود وفرعون و....
 • ۱۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  به همین خیال باش!
 • ۲۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۵
  0 0
  خداوند لشگر ابرهه را بخاطر تعرض به خانه خدا نابود کرد . بندگان خدا نیز حرمت دارند خدا ال سقوط را ساقط خواهد کرد
 • ناشناس ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۶
  0 0
  ای جان . همه نشانه های آخرالزمان جمعشون جمعه . همین امروز فردا امام زمان هم میاد همه چی تموم میشه عالم و آدم خلاص میشن .