کد خبر 476960
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۶

مستند «کشتی ارواح پورتو پالو» با موضوع ماهیگیران اسپانیایی است که گاهی به جای ماهی اعضای بدن انسان صید و از ترس پلیس آن را مخفی می‌کردند. این مستند از این راز پرده برمی‌دارد.

به گزارش مشرق، ساعت 19 قسمت 24 از مجموعه «جهانشهری‌ها» پخش می‌شود؛ مستندی که در خارج از کشور تولید شده و به معرفی مسلمانان چند ملیتی و فراملیتی می‌پردازد که هویت‌های فرهنگی و ملی متکثر و گاه ترکیبی دارند و در نقاط مختلفی از جهان زندگی کرده‌اند اما همچنان هویت اسلامی بارزی داشته و در جامعه پیرامون خود مسلمانان  فعالی هستند.

پخش مستندی که در 13 کشور جهان ساخته شده
مستند «تمدن» نتیجه پژوهش وسیع و گسترده کنت کلارک از تمدن انسانی است. مراحل تهیه و تولید این مستند عظیم تقریبا دو سال طول کشید و فیلمبرداری در 13 کشور مختلف و در لوکیشن های متفاوت انجام شد.
روایت لرد کلارک از وقایع مهم تاریخ بشری اتفاقاتی از قبیل سقوط امپراطوری روم، انقلاب صنعتی و پس زمینه های آن با شرح جزئیات و بازیگران رویدادها را شامل می شود.

این اثر به عنوان یکی از بزرگترین موفقیت های برنامه های تلویزیونی و الگویی برای بی شمار برنامه های مستند دیگر مورد تجلیل کارشناسان بوده است و قسمت سوم آن در 50 دقیقه ساعت 22 از شبکه مستند سیما پخش می شود.

پرده برداری از راز صید اعضای بدن انسان
«کشتی ارواح پورتو پالو» درباره یک واقعه عجیب است؛ ماهیگیران اسپانیا گاهی به جای ماهی اعضای بدن انسان صید و از ترس پلیس آن را مخفی می کردند. این مستند از این راز پرده برمی دارد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس