کد خبر 473277
تاریخ انتشار: ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۹

رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان خودرو از ابلاغ مقررات جدید واردات خودروهای سواری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی خبر داد.

به گزارش مشرق، فرهاد احتشام زاد رئیس هیات مدیره انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: براساس مقررات اصلاحی وزارت صنعت، معدن و تجارت و به منظور تسهیل واردات خودروهای سواری توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فاقد نمایندگی و همچنین نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل، از هفته گذشته اصلاحات جدیدی در این پروسه به تائید مراجع قانونی در وزارت صنعت، معدن و تجارت رسیده و ابلاغ شده است.

وی افزود: براساس این اطلاعیه، کلیه متقاضیان به واردات خودروهای سواری که متقاضی عقد توافقنامه با شرکت‌های دارای نماینده رسمی یا عاملیت فروش هستند، باید دارای مدارکی چون «کارت بازرگانی معتبر»، «کد اقتصادی برای اشخاص حقیقی و حقوقی» بوده و نیز موضوع واردات خودرو به عنوان رشته فعالیت باشد.

احتشام زاد، دلیل این موضوع را ضرورت تضمین گارانتی و خدمات پس از فروش کلیه خودروهای وارداتی طبق قانون دانست و تاکید کرد: این افراد باید برای واردات خودرو «گواهی ثبت نام ارزش افزوده خود در هر دوره» را به عنوان یکی دیگر از مدارک مورد نیاز واردات خودرو ارائه کنند.

وی افزود: علاقه مندان مطابق دستورالعمل ابلاغی باید تقاضای مکتوب خود شامل برند، مدل و تعداد مورد نیاز را به دبیرخانه انجمن واردکنندگان خودرو تحویل و نسبت به اخذ رسید اقدام کنند. انجمن نیز ظرف یک روز کاری نسبت به ارسال مدارک به شرکت نمایندگی اقدام خواهد کرد و نسبت به پیگیری درخواست‌ها و نظارت بر این فرآیند تا زمان وصول نتیجه اقدام می نمایند.

احتشام زاد همچنین با قدردانی از وزارت صنعت و شورای رقابت برای تسهیل و شفاف تر کردن این فرآیند، ابراز امیدواری کرد با تمهیدات جدید مشکلات احتمالی در سر راه درخواست‌های ثبت سفارش و واردات خودروهای سواری مجاز به کشور طبق دستورالعمل‌های قانونی برداشته شده و اجرای مناسب دستورالعمل سبب تسهیل در روان سازی تجارت قانونی شود.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس