کد خبر 471247
تاریخ انتشار: ۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۸

رئیس هفدهمین کنگره قلب و عروق ایران گفت: بیماریهای قلبی عروقی نخستین علت مرگ و میر دنیای امروز است.

به گزارش مشرق، دکتر قاسمی گفت: کم تحرکی ،تغذیه نامناسب ،ماشینی شدن ، دخانیات ،افزایش فشار خون ،چربی خون و بیماری دیابت از جمله علل افزایش بیماریهای قلبی و در صورت تشخیص و درمان دیرهنگام علت مرگ و میر جوامع امروزی از جمله کشور ماست.

وی افزود:در انتهای قرن بیستم مرگ و میر ناشی از بیماریهای قلب و عروق به ۲۵ درصد رسید و پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۵ به ۳۵ تا ۶۰ درصد برسد.

دکتر قاسمی گفت: پیشگیری و تغییر سبک زندگی مهمترین راه کاهش بیماریهای قلبی عروقی است در حالی که با استفاده از روشهای نوین درمانی نیز متخصصان کشور ما همگام با دیگر کشورها به کمک بیماران می ایند .

وی با اشاره به اینکه کنگره هفدهم تا سوم مهر با حضور متخصصان برجسته داخلی و خارجی به بررسی این بیماری و درمانهای جدید آن می پردازد گفت :استفاده از باتری های جدید قلبی، دریچه های قلبی و قلب های مصنوعی جدید و نحوه استفاده از سلولهای بنیادی در درمان بیماریهای قلبی از جمله محورهای کنگره هفدهم است.

وی یکی از موضوعات مهم در کنگره را بررسی حمله‌ قلبی‌ (انفارکتوس‌ عضله‌ قلب‌) برشمرد و گفت: در این کنگره روش‌های نوین و جدید ارایه خدمات به بیماران دچارحمله‌ قلبی‌ بررسی خواهد شد و همچنین نقش ارجاع سریع این بیماران و دسترسی آنها به امکانات بیمارستانی و پزشک متخصص نیز مورد ارزیابی و بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

دکتر قاسمی افزود: آمارها نشان می‌دهد بیمارانی که دچار حمله‌ قلبی‌ می شوند اگر در زیر یک ساعت و نیم اول به امکانات بیمارستانی دسترسی پیدا می‌کنند قادر به درمان خواهند بود و این مسئله از بروز حادثه‌های بعدی جلوگیری خواهد کرد.

رئیس هفدهمین کنگره قلب و عروق ایران با بیان اینکه تازه ترین تجهیزات در مورد آنژیوگرافی سه بعدی و اکوی سه بعدی قلب نیز در این کنگره معرفی می شوند گفت: اکوی دو بعدی که در حال حاضر از آنها استفاده می شود نامنظمی های شدید قلبی را به طور دقیق نشان نمی دهند اما با استفاده آنژیوگرافی و اکوی سه بعدی جدید می توان محل دقیق نامنظمی را مشخص کرد.


رییس انجمن آترواسکلروز ایران با اشاره به اینکه پخش زنده جراحیهای نوین قلب نیز از جمله برنامه‌های علمی کنگره است افزود: مباحث پرستاری نیز به صورت یک برنامه کامل و مجزا در کنار کنگره اصلی اجرا می‌شود.


دکتر قاسمی افزود: از حدود ۱۰۰ مقاله ارسال شده در زمینه موضوعات مختلف ۲۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۳۰ مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس