کد خبر 467624
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۱

فردی که با جا زدن خود به عنوان رئیس مخابرات منطقه، از کسبه مناطق مختلف پایتخت به بهانه فروش خطوط رند تلفن همراه، کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

 به گزارش مشرق، یکی از کسبه منطقه عباس آباد با مراجعه به کلانتری 104 عباس آباد به مأموران اعلام کرد که شخصی تحت عنوان «رئیس مخابرات منطقه» و با وعده تحویل شماره‌های رند مربوط به خطوط تلفن همراه آن هم به قیتی ارزانتر از قیمت بازار، اقدام به کلاهبرداری از وی کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 7 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مشغول کار در  مغازه بودم که شخصی بابت خرید کابینت وارد مغازه من شد؛ از آنجائی که این شخص با یکی از کسبه محل به من مراجعه کرده بود، به وی اعتماد کردم. این شخص در زمان انتخاب نوع کابینت مورد نظرش، خود را به عنوان رئیس مخابرات منطقه و به نام آقای مجید لواسانی معرفی کرد و مدعی شد که به تازگی در یک کوچه بالاتر از مغازه من سکونت پیدا کرده است. در ادامه، موضوع ثبت نام جهت خرید سیم کارت از سوی او مطرح و وی مدعی شد که در صورت ثبت نام برای تحویل خطوط تلفن همراه، می‌تواند به واسطه موقعیت کاری‌اش، خطوط تلفن همراه رند را برای من در نظر بگیرد؛ خطوطی که در بازار آزاد می‌توان آنها را به قیمت چند ده برابر فروخت. به این شیوه، من به خرید تعداد هشت عدد سیم کارت تلفن همراه تشویق شدم و به این منظور برای هر سیم کارت مبلغ 550 هزار تومان پول به وی تحویل دادم؛ این شخص زمانیکه در مغازه من حضور داشت، شماره تلفن همراه رندی به شماره 2021***0912 را به عنوان شماره تماس خود اعلام کرد و مدعی ارزش چند ده میلیون تومانی این خط شد.

کارآگاهان با بررسی شماره تلفن ارائه شده به مالباخته (2021***0912) و شناسایی مالک اصلی این خط اطلاع پیدا کردند که این شماره متعلق به شخص دیگری است که از چندی پیش افراد زیادی به بهانه پیگیری تحویل خطوط تلفن همراه با وی تماس گرفته‌اند و این درحالی است که این فرد به هیچ وجه در این زمینه هیچگونه فعالیتی ندارد؛ در ادامه شکات و مالباختگان دیگری شناسایی شدند که همگی آنها به همین شیوه و شگرد توسط رئیس قلابی مناطق مختلف شرکت مخابرات مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

پس از بررسی شیوه و شگرد کلاهبرداری‌ها مشخص شد که متهم پرونده، ابتدا با مراجعه به کسبه محل و طرح این موضوع که به تازگی در آن منطقه سکونت پیدا کرده است، خود را به عنوان رئیس مخابرات منطقه، معرفی و پس از جلب اعتماد این افراد، اقدام به طرح پیشنهاد خرید سیم کارت‌های رند تلفن همراه را به کسبه می‌داده است.

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری، بررسی پرونده‌های مشابه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و مشخص شد که فردی به همین شیوه و شگرد، در محدوده پایگاه دوم پلیس آگاهی، اقدام به کلاهبرداری از کسبه مناطق غرب تهران کرده که در زمان رسیدگی به آن پرونده، متهم در مرداد ماه سال 91 دستگیر و روانه زندان شده است.
پس از بررسی پرونده پایگاه آگاهی و تطبیق تصویر متهم پایگاه دوم با تصاویر به دست آمده از چهره‌نگاری‌های به عمل آمده و نهایتاً تأیید تصویر متهم سابقه‌دار پلیس آگاهی از سوی مالباختگان، کارآگاهان پایگاه سوم ضمن شناسایی متهم سابقه دار به نام حمـید . ق (45 ساله) اطلاع پیدا کردند که وی اواخر سال گذشته از زندان آزاد شده و بلافاصله اقدامات مجرمانه خود را مجددا از سر گرفته است.

با شناسایی هویت واقعی متهم (حمید . ق) و بهره گیری از اطلاعات موجود در پرونده سوابق وی، متهم در مخفیگاهش دستگیر شد و به ده‌ها فقره کلاهبرداری در مناطق غرب، مرکز، جنوب شرق و شرق تهران اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه صفدر جان پرور، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان سهروردی شمالی - خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس