کد خبر 460646
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۹

وزیر دفاع گفت: آمريكا با ميدان‌داري عربستان جنگ نفتي را به راه انداخته است و باعث شده درآمدهاي نفتي به شدت كاهش و به ۴۰ دلار يا كمتر برسد، البته ملت ايران تمام محدوديت ها را به فرصت تبديل كرده است.

به گزارش مشرق به نقل از اداره كل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، سردار حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح به مناسبت هفته دولت، در مراسم صبحگاه ستاد كل نيروهاي مسلح طي سخناني با گراميداشت اين هفته و نام و ياد شهيدان رجايي و باهنر گفت: اين شهيدان بزرگوار با ايمان، اعتقاد، پيوند با ملت و رهبري و انگيزه خالص براي خدمتگذاري به اسلام و مردم، نامي ماندگار و جاودان در عرصه عمومي كشور و دنيا به جا گذاشتند و ما بايد با اسوه و الگو قرار دادن آن ها، هر روز بر عزت و عظمت اسلام، مسلمين و ملت عظيم و شريف مان بيفزاييم و قله هاي افتخار را بيش از پيش فتح کنیم .

وی افزود: امروز ملت ما در عرصه جهاني به جايگاهي دست يافته است كه قدرت‌هاي بزرگ به علت عظمت، ايستادگي، مقاومت و يكپارچگي در مقابلش سر تسليم فرو آورده‌اند و با وجود غرور و تكبر فراوان نظام استكباري، متواضعانه بر پاي ميز مذاكره نشستند و حقوق ملت ايران را تمكين كردند.

وزير دفاع با اشاره به نامگذاري سال ۹۴ به عنوان سال دولت و ملت، همدلي و همزباني و شرايط حاكم در داخل و محيط پيراموني كشور تصريح كرد: ما امسال در كشور شرايط سختي را تجربه مي‌كنيم، زيرا نظام سلطه در سلسله اقدامات و توطئه هايي كه بر عليه انقلاب اسلامي انجام داده است، تمام تلاش خود را به كار گرفته تا سخت‌ترين شرايط را بر كشور ما تحميل كند، گرچه ملت هميشه در صحنه ايران در نهايت طرف پيروز هر نبردي خواهد بود .

سردار دهقان گفت: اخيرا آمريكا با ميدانداري عربستان جنگ نفتي را به راه انداخته است و باعث شده درآمدهاي نفتي به شدت كاهش و به ۴۰ دلار يا كمتر برسد و در عين حال دستيابي به سرمايه و دانش را از خارج مرزها به شدت محدود كرده اند؛ البته ملت ايران تمامي محدوديت ها را به فرصت و آن ها را تبديل به اقتدار و توسعه كرده و هيچ گاه آنان قادر نخواهند بود، ملت ايران را از مسير عزت و استقلال خود دور كنند.

آمریکا و اسرائیل با حمایت از تروریست‌های اجاره‌ای بدنبال تحقیر کشورهای اسلامی هستند

وی افزود : امروز در محيط پيراموني جمهوري اسلامي ايران، آمريكا و اسرائيل با علم كردن و حمايت، پشتيباني، آموزش و پوشش تبليغاتي از تروريست هاي اجاره اي،   درصدد برقراري تسلط بر كشورهاي اسلامي و تحقير آن ها هستند.

سردار دهقان گفت: برخي كشورها به صورت ناباورانه، غيرانساني و ددمنشانه دست به كشتار كودكان، زنان، جوانان و نسل‌كشي و از بين بردن همه زيرساخت هاي اقتصادي كشورها زده و در اين ميان تنها حامي اين ملت هاي مظلوم ملت ايران و جمهوري اسلامي ايران است .

مُصرانه از مقاومت حمایت خواهیم کرد

وزير دفاع اظهار داشت: حمايت جمهوري اسلامي ايران از كشورهاي مظلوم، زمينه ادامه فعاليت ها عليه تروريسم را فراهم مي كند و ما مصرانه به حمايت از مقاومت و تمام كشورهاي تحت سيطره ظلم و تبعيض ادامه خواهيم داد.

سردار دهقان با بيان اينكه اتهام ساختگي حركت به سمت تسليحات هسته اي را پشت سر گذاشته ايم تصريح كرد: آنچه كه در برجام انجام شد، علاوه بر رعايت  خطوط قرمزي كه از سوي رهبري عظيم‌الشان ترسيم شده بود، حفظ تمامي زيرساخت ها و توانمندي ها و فناوري هاي صلح آميز هسته اي و فراهم شدن زمينه توسعه بيش از پيش تحقيق و پژوهش در اين حوزه است.

وی گفت: آن چه در اين توافق حاصل شد، دستاورد عظيمي بود كه نتيجه مقاومت و ايستادگي ملت ايران تحت رهبري مقام معظم رهبري و مجاهدت فرزندان ملت ايران در عرصه نبرد ديپلماتيك بود.

برای تأمین امنیت خود نیاز به مجوز کسی نداریم

وزیر دفاع خاطرنشان كرد:  ملت ايران براي تامين امنيت خود نيازي به مجوز از مقامي ندارد و آنچه لازم مي‌داند براي توسعه اقتدار خود با عزم و اراده اي قاطع با قدرت دنبال مي كند.

سردار دهقان تصریح کرد: امروز  نيروهاي مسلح، دانشمندان ومتخصصان زبده كشور در صنايع دفاعي با دارا بودن زيرساخت هاي پژوهشي و صنعتي قادرند، نيازهايمان را با وجود  تهديدات مستمر با طراحي، توليد بومي در داخل تامين  و در اختيار نيروهاي مسلح قرار دهند .

وزير دفاع با تاكيد بر اينكه دانش و فناوري بومي جمهوري اسلامي ايران با رويكرد دستيابي به اقلام و فناوري هاي برتر ساز، مسير شكوفايي را طي مي كند، گفت: ما در هيچ شرايطي به فرد يا كشوري اجازه نمي دهيم به با ما بگويد چه كنيم، چه بسازيم و چه چيزي را آزمايش كنيم، چه رزمايشي را برگزار كنيم، معيار تعيين كننده اين مسير اراده و عزم ملت ايران است .

وی افزود: راهبرد دولت يازدهم، افزايش تعامل حداكثري با نيروهاي مسلح براي تقويت توان دفاعي و بازدارندگي كشور و فعال‌سازي ظرفيت هاي خالي نيروهاي مسلح در زمينه توسعه ملي است و دولت در راستاي همين راهبرد با وجود محدوديت‌ها، در دو سال گذشته بيشترين حمايت را از نيروهاي مسلح انجام داده است .

سردار دهقان گفت : نيروهاي مسلح  بعد از جنگ تحميلي با به كارگيري ظرفيت هاي خود در امر سازندگي كشور، نمونه و الگويي عملي موفقي از اقتصاد مقاومتي رابه نمايش گذاشتند و در اين ارتباط، لازم است سياست هاي اقتصاد مقاومتي را با همه وجود دنبال و به طور صد درصدي عملياتي و اجرا كنيم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۱۸:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۸
    0 0
    به جای میداندار از گوش دراز استفاده می کرد به معنی نزدیک تر بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس