کد خبر 459572
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۰۵:۰۱

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حالی که در آغاز فعالیت دولت یازدهم نرخ تورم ۴۵ درصد بود این نرخ در حال حاضر به ۱۳ درصد کاهش یافته که این اقدامی مناسب و موثر است.

به گزارش مشرق، علی ربیعی صبح امروز در آئین بهره‌برداری از گازرسانی به 95 روستای اردبیل با گرامنیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: باید تمامی مردم و به ویژه دولتمردان الگوگیری از این شهدای دولت تاکید داشته و منش و رفتار آنها را در امور به کار بگیرند.

وی بهبود وضعیت اقتصادی کشور را از اولویت‌های دولت دانست  و بیان کرد: در این حوزه دولت به دستاوردهای مناسب و مطلوبی دست یافته و توانسته چرخ‌های اقتصادی کشور را از انحراف و گردش به عقب از گرداند و به سمت جلو به پیش برد.

ربیعی با اشاره به تلاش‌های دولت در کنترل و کاهش نرخ تورم تصریح کرد: در این حوزه نیز اقدامات مناسب و شایسته‌ای انجام شده به طوری که در حالی که در آغاز فعالیت دولت نرخ تورم 45 درصد بود این نرخ در حال حاضر به 13 درصد کاهش یافته که این اقدامی مناسب و موثر است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اقدامات دولت در حوزه درمانی گفت: قبل از اجرای طرح بیمه سلامت 40 درصد از هزینه‌های درمانی توسط مردم تامین می‌شد که در حال حاضر این هزینه به 10 درصد کاهش یافته که این امر سبب رضایتمندی بالای مردمی شده است.

وی افزود: در حوزه محرومیت‌زدایی 200 هزار زن باردار در کشور که دچار سوء تغذیه بودند شناسایی شده  و سبد غذایی بین آنها توزیع شده و در کنار آن 10 میلیون سبد کالایی نیز در بین اقشار نیازمند در کشور توزیع شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دولت گذشته رشد اقتصادی در کشور منفی 5 درصد بوده است، اظهار کرد:‌ در حال حاضر این نرخ بهبود یافته و با این امر که هر یک درصد افزایش رشد اقتصادی منجر به اشتغالزایی برای 100 هزار نفر می‌شود دولت توانسته برای 400 هزار نفر در دو سال گذشته شغل مستقیم و برای 200 هزار نفر نیز شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

منبع: نسیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس