کد خبر 459072
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۹

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش‌وجوانان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فدراسیون فوتبال باید پاسخگوی فعالیت‌های خود باشد.

به گزارش مشرق، روابط عمومی وزارت ورزش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

در پی نشست وزیر ورزش و جوانان و معاونان به همراه رئیس فدراسیون و دست اندرکاران فوتبال کشور با نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، برخی خبرهای ضد و نقیض از محتوی جلسه در رسانه‌های مختلف منتشر شد که برای روشن شدن اذهان عمومی مواردی را به اطلاع دوستداران ورزش و رسانه های محترم می‌رسانیم:

1. نشست وزیر و مدیران ورزش کشور به‌دنبال دعوت نمایندگان مردم تبریز برای پاسخ نهایی به مسائل بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز صورت گرفت و آقایان کفاشیان و تاج بنا بر مسئولیت مستقیم در مورد بازی‌های لیگ، تعیین تیم داور، نطارت بر نحوه مسابقه و برگزاری لیگ و تشکیل کمیته حقیقت‌یاب در جلسه مذکور حضور یافتند.

2. با توجه به شکل اساسنامه فدراسیون فوتبال و استقلال مدیران فوتبالی در تصمیم‌گیری و اجرای برنامه‌های خود، دکتر گودرزی به توضیح این موضوع برای نمایندگان پرداخت و توجه دادن نمایندگان مردم به حساسیت نهادهای بین‌المللی بر دخالت دولت در امور فوتبال و به همین سبب باید آقای کفاشیان و مسئولان سازمان لیگ پاسخگوی سؤالات و ابهامات نمایندگان باشند.

3. وزیر ورزش و جوانان در این جلسه با طرح موضوع اختیار و تسلط وزارت ورزش به عنوان نهاد عالی دولت در موضوع ورزش، رویه موجود را به عنوان یک پارادوکس در موضوع اختیار و قدرت وزارتخانه در موضوعات فوتبال مطرح کرد و گفت: از آنجایی که در تمامی مسائل در نهایت وزیر و معاونان وزارت ورزش باید پاسخگو دولت و مجلس باشند با این رویه، برآورده کردن انتظارات نمایندگان مردم در موضوع فوتبال و رسیدگی به تخلفات و سؤالات موجود برای بنده مشکل است.

4. دکتر گودرزی در ادامه سؤالات نمایندگان در مورد فوتبال و مرخصی مکرر و طولانی کی‌روش هم با اشاره به استقلال فدراسیون در استخدام سرمربی و نظارت بر نحوه کار او، یادآور شد که در این مورد بعد از چند اظهار نظر از جایگاه وزیر و حتی کارشناس ورزش مورد تهاجم گسترده از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی قرار گرفت و در این مورد فرصت نظارت هم به وزیر ورزش داده نمی‌شود.

5. در ادامه جلسه نمایندگان تبریز از مسئولان فدراسیون خواستار پاسخگویی در مورد ابهامات بازی نفت تهران و تراکتور سازی تبریز، نحوه داوری‌ها در لیگ برتر، حواشی زیاد تیم ها و برخی مربیان و بازیکنان و نحوه حضور کی‌روش در تیم ملی و ... مواردی از این دست شدند.

6. مطرح شدن مواردی مانند درگیری لفظی مدیران وزارتی و دست اندرکاران سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال ضمن اینکه موضوعیت نداشته است تلاشی برای بر هم زدن فضای گفت‌وگوی صمیمانه و مسئولانه وزیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است.

7. فدراسیون فوتبال به عنوان یکی از 52 فدراسیون حوزه وزارت ورزش و جوانان ضمن اینکه فرزند بزرگ وزارت ورزش و جوانان است و مجموعه مدیران خود را مکلف به حمایت و کمک از این فدراسیون می‌دانند ولی قاعدتا باید پاسخگوی تصمیمات و نحوه مدیریت خود بر فوتبال کشور در مقابل افکار عمومی، نمایندگان مردم و البته وزارت ورزش و جوانان به عنوان نماینده دولت برآمده از آرای مردم باشند.
منبع: سایت وزارت ورزش و جوانان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس