فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دزدان دریایی به نفت کش ایرانی حمله کردند که با آتش ناوگروه سی‌وپنجم نیروی دریایی ارتش پا به فرار گذاشتند.

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در سالهای اخیر، ۱۸۹ مورد درگیری شدید با دزدان دریایی داشته‌ایم، گفت: طی روزهای اخیر به علت شرایط آرام دریا، فعالیت دزدان دریایی بیشتر شده بود و چندین نوبت ناوگروه نیروی دریایی کشورمان با دزدان دریایی درگیر شدند.

وی افزود: در آخرین درگیری ناوگروه ۳۵ ارتش که روز گدشته اتفاق افتاد یک نفتکش جمهوری اسلامی ایران که توسط چند فروند قایق دزدان دریایی مجهز به آرپی‌جی و دوشکا مورد حمله قرار گرفته بود از دست دزدان دریایی رها شد و آنان را فراری داد.

سیاری گفت: دزدان دریایی به نفتکش ایرانی حمله کردند که با آتش ناوگروه سی‌وپنجم نیروی دریایی ارتش پا به فرار گذاشتند.

 فرمانده نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، خلیج عدن، باب‌المندب و مناطق نزدیک آن را از دست دزدان دریایی مصون نگه داشته است.

وی با اشاره به تامین امنیت خلیج عدن و باب المندب توسط نیروی دریایی تاکید کرد: تأمین امنیت برای اقتصاد کشور در آب‌های دور دست بسیار حائز اهمیت است به این معنا که اگر ما نتوانیم امنیت را در منطقه‌ای مثل خلیج عدن (که امروز مورد هجوم دزدان دریایی قرار گرفته و امنیتش از بین رفته است) برقرار کنیم قطعا اقتصاد کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه افزود: در طول چند سال گذشته که بحث دزدان دریایی به عنوان یک گروه تروریست دریایی در خلیج عدن مطرح شده است، اقتصاد جهان ضررهای زیادی دیده است. در راستای اجرای فرمان رهبر معظم انقلاب؛ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور خود در این منطقه توانسته است امنیت را بطور کامل برقرار کند و تا به امروز توانسته‌ایم نزدیک به ۲۷۰۰ تا ۲۸۰۰ کشتی را طی چند سال اخیر اسکورت کنیم و از این منطقه به سلامت عبور دهیم.

سیاری در انتها با اشاره به تلاش نیروی دریایی ارتش برای ایجاد آرامش در خلیج عدن، اظهار داشت: این امر را اطمینان می‌دهم که تمام کشتی‌های نفت‌کش و تجاری جمهوری اسلامی که از منطقه خلیج عدن عبور می‌کنند توسط نیروی دریایی اسکورت خواهند شد.
منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha