کد خبر 458307
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴

چندی قبل وزیر علوم طی نامه‌ای به مسئولان کشور اعلام کرد که مشکل دانشجویان بورسیه برطرف شده و فقط 170 پرونده مشکل دارد.

به گزارش مشرق، چندی قبل وزیر علوم طی نامه‌ای به مسئولان کشور اعلام کرد که مشکل دانشجویان بورسیه برطرف شده و پرونده فقط 170 نفر مشکل دارد.

بنابر اظهارات وزیر علوم و مصاحبه‌های اخیر پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90 و مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی بررسی پرونده بورسیه‌ها به اتمام رسیده است و فقط 170 پرونده باقی مانده است که باید بررسی شود.

براساس این گزارش، دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دهم اعلام کرده بود که برای رسیدن به عدالت آموزشی ملاک معدل 14 یا 16 نبوده و براساس فرمول

حداقل 70 = 2 × معدل ارشد + 3 × معدل کارشناسی

لحاظ شده است و هر داوطلبی که نمره لازم را کسب می‌کرد، حائز شرایط بورس بوده است (این موضوع به استحضار رئیس و اعضای کمیسیون اصل 90 رسیده است و از اختیارات وزیر بوده است).

سازمان امور دانشجویان نیز بنابر ادعای خود این فرمول را پذیرفته است، حال سوال اینجاست که آیا در این 170 پرونده این فرمول رعایت شده است؟

بنابر اظهارات پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90، احکام افرادی که دارای حکم بورس هستند، غیر قابل بازگشت است و باید با همان شرایط به تحصیل خود ادامه بدهند، این در حالی است که در میان این 170 پرونده 58 پرونده مربوط به دانشجویان دارای حکم است، این تنافض بزرگی است که گویا وزیر علوم از آن بی اطلاع است که آمار نادرست ارایه می‌دهد.

براساس اظهارات پور مختار رئیس کمیسیون اصل 90 مشکل دانشجویان شاهد و ایثارگر حل شده است و این در حالی است که در بین این 170 پرونده خانواده معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان نیز هستند.

بنابر اظهارات رئیس کمیسیون اصل90 و وزیر علوم افرادی که فارغ التحصیل شده‌اند چنانچه هر مشکلی داشته باشند، غیر قابل بازگشت است اما بازهم متاسفانه این افراد که تعداد انها کم نیز نیست در بین این 170 نفر هستند.

به راستی آیا کمیته بورسیه‌ها خودشان پرونده‌ها را بررسی کردند یا فقط به گزارش سازمان امور دانشجویان اعتماد کرده‌اند؟

براساس این گزارش، با توجه به تناقضات موجود بهتر است کمیته بورسیه‌ها باری دیگر پرونده‌ها را بررسی کرده و سازمان بازرسی کل کشور نیز با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری و تناقضات موجود توجهی به این پرونده ها داشته باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس