کد خبر 457860
تاریخ انتشار: ۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۶

نگاه‌های تبعیض آمیز و سواستفاده گرانه بهائیان از زنان تا جایی پیش رفته که حتی صدای فعالان حقوق زن ضدانقلاب را نیز درآورده است.

به گزارش مشرق، در همایشی که چندی پیش توسط برخی عناصر ضدانقلاب و اعضای فرقه ضاله بهائیت تحت عنوان پیشینه‌های تاریخی و  اجتماعی کشف حجاب در ویرجینای آمریکا برگزار شد؛ یکی از بزرگترین اختلافات درون حلقه‌های بهائی ظهور و بروز پیدا کرد.

در این همایش مهرانگیز کار یکی از فعالان زن ضدانقلاب مقاله‌ای انتقادی را درباره اصل عضویت انحصاری مردان در بیت‌العدل و عدم ورود زنان در این مقام خواند.

وی با طرح سوالی با این عنوان که «آیا اگر طاهره در دنیای امروز زندگی می‌کرد از عضویت بیت‌العدل محروم می‌شد؟» به نابرابری جنسیتی در عقاید روسای فرقه ضاله بهائیت پرداخت.

جالب آنجاست که رهبران بهائیت که همواره خود را در جامعه ایران آزاداندیش و طرفدار حقوق زنان نشان می‌دهند در پاسخی شایان توجه تلاش می‌کنند تا این عنصر ضدانقلاب را به سکوت وادار کنند. محفل ملی بهائیان آمریکا با استناد به دستورالعمل بیت‌العدل به مقاله مهرانگیز کار اینگونه پاسخ می‌دهد: «دستورالعمل عضویت انحصاری مردان در بیت‌العدل توسط حضرت بهاا... صادر و مورد تایید معتبر نوشتاری حضرت عبدالبهاء و حضرت شوقی افندی قرار گرفته است. شایسته است به جای نکوهش منتقدین به عقاید آن‌ها احترام گذاشته و توضیح دهند که اصل عضویت انحصاری را پذیرفته‌اند.»

در ادامه‌ی پاسخ این انجمن به مهرانگیز کار آمده است: «ما بهائیان پاسخی قانع‌کننده در این باره نداریم و لکن با قبول حضرت بهاء با عنوان مظهر ظهور و با پذیرش اصل «یفعل ما یشاء» حکم آن حضرت را می‌پذیریم.»

در ادامه پاسخ محفل ملی بهائیان آمریکا تلاش شده است تا از طرفی از آثار منفی این مقاله در میان زنان بهائی جلوگیری شود و به نوعی اهمیت ویژه زنان در بهائیت ترسیم شود. حال آنکه واقعیت این است هیچ زنی حق ندارد به مهمترین بنای مرتبط با بهائیت یعنی بیت‌العدل راه پیدا کند.

ظاهراً بهائیت فرقه‌ای است که انحصارا برای مردان طراحی شده و برای زنان شانیتی جز شرکت در محافل شب نشینی و عضوگیری از دختران گریزان از خانواده قائل نیست.

پس از پاسخ محفل ملی بهائیان آمریکا ظاهرا مهرانگیز کار دیگر جرات پاسخ‌گویی به اظهارات مضحک روسای بهائیت را ندارد و ترجیح می‌دهد تا موضوع را در همین‌جا درز بگیرد.

این فعال ضدانقلاب چندی پیش مبادرت به انتشار کتابی با عنوان «قانون گذاری درباره حقوق زن»کرد. این کتاب تلاش دارد تا شیوه حکومت ایران برای تامین حقوق زنان را اشتباه معرفی کند و معتقد است که مطالبات امروز زنان ایران در قانون‌گذاری بر طبق شریعت جایگاهی ندارد.

حال باید ببینیم آیا این فعال ضدانقلاب جرات دارد تا نگاه افراطی روسای بهائیت نسبت به زنان را با چالش روبه‌رو کند و یا اینکه پاسخ تهدیدآمیز بهائیان برای همیشه نطق مهرانگیز کار را برای بیان نابرابری جنسی در این فرقه ضاله کور خواهد کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس