«توافق وین» نقطه پایانی بر چالش هسته‌ای 12 ساله نیست، بلکه می‌تواند نقش آتش تهیه‌ای را داشته باشد که حریف با هدف تضعیف پایه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران به صحنه آورده است.

به گزارش مشرق، حسین شریعتمداری در یادداشت امروز کیهان و در نقد توافق وین نوشت: شاید نگاه یادداشت پیش روی به «توافق وین» و نتیجه‌ای که پذیرش آن در پی خواهد داشت، «بدبینانه»! تلقی شود و علاوه بر دشمنان که اینگونه برداشت‌‌ها را خوش ندارند، برخی از دوستان نیز ابرو درهم کشیده و زبان به گلایه بگشایند که چرا در گرماگرم دست‌افشانی این روزها، سنگ‌اندازی می‌کنید؟! ولی این نگاه با شواهد و مستنداتی همراه است که «باری به هرجهت»! نمی‌تواند پاسخ قابل قبولی برای آن باشد، ضمن آن که رهبر معظم انقلاب در پاسخ به نامه رئیس‌جمهور محترم کشورمان توصیه می‌کنند «لازم است متنی که فراهم آمده-برجام- با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد و آنگاه در صورت تصویب، مراقبت از نقض عهدهای محتمل طرف مقابل صورت گرفته و راه آن بسته شود» و تاکید می‌فرمایند «به خوبی می‌دانید که برخی از شش دولت طرف مقابل به هیچ رو قابل اعتماد نیستند».
و اما، ضمن قدردانی از تلاش  بی‌وقفه تیم هسته‌ای کشورمان که به قول حضرت آقا نتیجه هرچه باشد، پاداش الهی آنان محفوظ خواهد بود، باید گفت مروری بر متن و محتوای سند وین و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان‌ملل حاکی از آن است که «توافق وین» نه فقط آنگونه که ادعا می‌شود نقطه پایانی بر چالش هسته‌ای 12 ساله نیست، بلکه می‌تواند نقش آتش تهیه‌ای را داشته باشد که حریف با هدف تضعیف پایه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران و زمینه‌سازی برای یک اقدام براندازانه  آسان و کم هزینه در آینده‌ای هر چند دور تدارک دیده و به صحنه آورده است.
1- آیا در این واقعیت کمترین تردیدی وجود دارد که براندازی نظام اسلامی ایران از نخستین روزهای پیروزی انقلاب تاکنون یکی از اهداف استراتژیک آمریکا و متحدان اروپایی و منطقه‌ای آن بوده و هست؟! و آیا رخدادهای سی‌و‌چند سال گذشته به وضوح نشان نمی‌دهد که حریف برای رسیدن به این هدف استراتژیک هیچ فرصتی را از دست نداده و استفاده از هیچ اهرمی را نادیده نگرفته است؟! اگر این واقعیت قابل انکار نباشد- که نیست- به آسانی می‌توان نتیجه گرفت که هدف نهایی دشمن را نباید در فعالیت هسته‌ای ایران - حتی در صورت برچیدن کامل آن- جستجو کرد و از هدف نهایی حریف که بیرون از چالش هسته‌ای تعریف شده است، غفلت ورزید. رد پای این پروژه پلکانی را که پله آخر آن- به زعم دشمن- براندازی نظام است، در جای جای توافق وین و قطعنامه 2231 به وضوح می‌توان دید، که طی دو هفته گذشته در یادداشت‌ها و گزارش‌های کیهان به نمونه‌های متعددی از آن اشاره کرده‌ایم و در محدوده این یادداشت تنها به چند مورد که با موضوع یادداشت پیش روی مرتبط است اشاره و بسنده می‌کنیم.
2- رهبر معظم انقلاب خطوط قرمز نظام را به وضوح و با صراحت برای عموم مردم اعلام فرموده و تاکید کرده‌اند که آنچه در جلسه یا جلسات عمومی می‌گویند، عینا همان حرفهایی است که در جلسات خصوصی به مسئولین می‌گویند و بر این خط تبلیغاتی خط بطلان کشیده‌اند که «بعضی از خط قرمزهایی که رسما اعلام می‌شود،  در جلسات خصوصی از آن صرفنظر می‌شود»!  بنابراین، اگر در توافق و قطعنامه از این خطوط قرمز عبور شده‌باشد - که در مواردی شده است- اصلی‌ترین پایه اقتدار  نه فقط نظام اسلامی بلکه انقلاب  فراگیر اسلامی در جهان و کانون امید و حیات‌آفرین ملت‌های مسلمان - نستجیربالله- نادیده گرفته می‌شود. هر چند به جد و از ژرفای دل براین باوریم که رهبر معظم انقلاب باز هم مانند همیشه، خواب دشمن را به کابوس تبدیل خواهند کرد. اما مسئولان محترم نیز وظیفه دارند در بررسی متن توافق وین و قطعنامه 2231 و اعلام نتیجه نهایی قبول یا رد آن، روی نکته یاد شده تاکید غیرقابل تغییر داشته باشند و هیچ بند و ماده‌ای را که لازمه آن عبور از خط قرمزهای ترسیم شده باشد، نپذیرند و اساسا در صورت بی‌توجهی به این نکته، مسئولیت آنان فاقد وجاهت قانونی و شرعی خواهد بود. اکنون سؤال این است که آیا عبور حریف از خط‌قرمزهای یاد شده با هدف ایجاد دلسردی در میان امت حزب‌الله و مردم پاکباخته این مرز و بوم، طراحی نشده است؟!  و دشمن به زعم خود با این عبور در پی آسیب‌رسانی جدی به یکی از اصلی‌ترین پایه‌های اقتدار نظام و انقلاب اسلامی نبوده است؟
3- «ابهت» و «شکوه» و «عظمت» نظام جمهوری اسلامی ایران و ایستادگی مقتدرانه آن در مقابل باج‌خواهی و زورگویی قدرت‌های استکباری جهان که دوستان به شکرانه و با تقدیر و تجلیل و دشمنان از سر ناچاری در تفسیر و تحلیل‌های خود به آن اعتراف می‌کنند، یکی دیگر از پایه‌های قدرت نظام است و بدیهی است که خدشه بر آن می‌تواند به این پایه اقتدار آسیب جدی برساند.
و اما دشمن در جای جای توافقنامه و قطعنامه 2231 بندها و مواردی را گنجانده است که خروجی آن «تحقیر» نظام اسلامی ایران است! از جمله آن که؛ در بند 27 قطعنامه 2231 و نیز در متن برجام آمده است «تمامی قیدها و شرایط و مقررات برجام فقط درباره ایران است... و نباید تصور شود که سایر دولت‌ها نیز ملزم به رعایت این قیدها و شرط‌ها هستند»! یعنی ایران را و فقط ایران را با این قیود و شروط مهار کرده‌ایم!
و یا براساس آنچه در قطعنامه آمده است ایران با استناد به ماده 41 از فصل هفتم منشور سازمان ملل، «تهدیدی علیه صلح» تلقی شده است! و با پذیرش توافق وین نه تنها از دستور کار شورای امنیت بیرون نمی‌‌رود، بلکه دستکم برای مدت 10 سال دیگر تحت ماده 41 فصل هفتم باقی می‌ماند. و این نیز تحقیر دیگری و به مفهوم آن است که ایران مقتدر و پیشتاز را که تهدیدی علیه صلح جهانی و منطقه‌ای است، به بند کشیده! و فعلا! حداقل برای 10سال مهار کرده‌ایم!... و بندهای دیگری که اقلام خریداری مورد نیاز ایران را به اجازه رسمی از شورای امنیت سازمان ملل موکول می‌کند و به حریف حق بازرسی از تمامی محموله‌هایی که از زمین و دریا و هوا به مقصد ایران حمل می‌شود داده است و... آیا مفهوم و خروجی این مواد و بندهای مشابه، چیزی غیر از «تحقیر» کشورمان است؟ و آیا از این طریق یکی دیگر از پایه‌های اقتدار ایران اسلامی که جایگاه رفیع  و شکوهمند آن در جهان است، تضعیف نشده و آسیب نخواهد دید؟
4- نهضت‌های اسلامی و خط مقاومت در منطقه یکی دیگر از پایه‌های اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران است که حریف با عنوان عقبه استراتژیک ایران، از آن یاد می‌کند. بدیهی است که با آسیب دیدن جایگاه برجسته ایران اسلامی،  اولا؛ خط مقاومت که از ایران مقتدر الگو گرفته است نیز به شدت آسیب دیده و تضعیف خواهد شد. چرا که پرچم استکبارستیزی جمهوری اسلامی ایران را که همواره بر فراز بوده است- خدای نخواسته- «نیمه افراشته»! تلقی خواهند کرد!
5- سامانه دفاع نظامی پیشرفته جمهوری اسلامی ایران که برخورداری  از موشک‌های بالستیک میان‌برد- و انشاءالله در آینده دوربرد- از جمله این تسلیحات مدرن است، یکی دیگر از پایه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران است، که بند 3 از ضمیمه B قطعنامه 2231، به گونه‌ای آشکار- و نه پنهان- می‌تواند کشورمان را از داشتن این تسلیحات پیشرفته و کارساز محروم کند. ضمن آن که اجازه بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته‌ای و نظامی در پوشش ظاهر فریب «دیدارهای فنی و کارشناسی»! و موارد مشابه دیگری که پرداختن به آن فرصت جداگانه‌ای می‌طلبد، در صورت پذیرش توافق وین، می‌تواند ایران اسلامی را در عرصه توان نظامی و دفاعی به کشوری ضعیف و دست‌چندم تبدیل کند!
۶- اکنون وقت قضاوت است  و پاسخ به این پرسش که آیا در صورت پذیرش توافق وین و اجرای مفاد این توافق و قطعنامه 2231 که تضمین آن است، جمهوری اسلامی ایران اصلی‌ترین پایه‌های اقتدار خود را از دست نمی‌دهد؟! آیا این روند- در صورت عملیاتی شدن - دلسردی مردم پاکباخته و فداکار این مرز و بوم را که همه روزهای حادثه در میدان حاضر بوده‌اند به‌دنبال نخواهد داشت؟! آیا، پرچمداری ایران اسلامی به عنوان یک قطب قدرت منطقه‌ای و جهانی را با آسیب روبرو نمی‌کند؟! آیا خط سرنوشت‌ساز مقاومت و جریان پرقدرت و پرشتاب بیداری اسلامی را که عقبه استراتژیک کشورمان است، تضعیف، ناامید و بی‌الگو نخواهد کرد؟! و توان نظامی جمهوری اسلامی ایران را که امروزه زبانزد همه مراکز استراتژیک جهان است، تحلیل نمی‌برد و به سمت صفر میل نمی‌دهد؟! و... دهها پرسش دیگر از این دست که در صورت پذیرش توافق وین، تحقق آن غیرقابل تردید خواهد بود.
۷- حالا نوبت پرسش پایانی این وجیزه است و آن، این که؛ با وجود تلاش پی‌گیر آمریکا و متحدانش برای براندازی جمهوری اسلامی ایران که طی سی‌وچند سال گذشته از سوی حریف به عنوان یک هدف استراتژیک دنبال شده و می‌شود، آیا در صورت پذیرش توافق وین و در حالی که ایران اسلامی به یک کشور ضعیف و ناتوان تبدیل شده است، آمریکا در عملیاتی کردن آرزوی بر زمین مانده خود کمترین تردیدی خواهد کرد؟! پاسخ این پرسش خالی از ابهام است و در آن حالت- که انشاءالله هرگز پدید نخواهد آمد- آمریکا احتمالا برای تحقق اهداف براندازانه خود نیازی به حمله نظامی مستقیم ندارد بلکه راه‌اندازی یک جنگ نیابتی -PROXY  WAR - نظیر آنچه این روزها علیه سوریه، عراق و اخیرا یمن در جریان است هم می‌تواند برای حریف کارساز باشد!
۸- و بالاخره، با جرأت می‌توان گفت که با حضور رهبری حکیم، انقلابی و هوشمند، این آرزوی دشمن نیز مانند همیشه بر زمین خواهد ماند و در این‌باره اشاره به بیانات حکیمانه و مقتدرانه رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نمازعید فطر امسال را می‌توان و باید «نقشه راه» دانست که به آن خواهیم پرداخت.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 77
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 48
 • ۰۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  برادر حسین عزیز به نظر شما اگر واقعا چنین چیزی باشد که نیست رهبر انقلاب با آن کنار می آمد؟
 • اهوازی ۰۰:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  بله آنها چندین سال فرصت دارند که فرهنگ سازی کنند.از حالا باید مواظب باشیم که چه کسانی بورس خارج از کشور میگیرند.
 • ۰۰:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  باشه بابا شما راست میگی...
 • علی ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درود بر علمدار فرهنگی ناب شیعه جناب آقا حسین شریعتمداری تحلیل شما کاملا منطقی و مبتنی بر واقعیت است
 • ۰۰:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  حاج حسین ضعف اقتصادی و اجماع جهانی بیشتر برای نظام اسلامی خطرناک‌تر است
 • محسن محیط ۰۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  باید این سوال ها ونکات مهم توسط دولت به صورت شفاف پاسخ داده شود عاجزانه از نمایندگان مجلس می خواهیم در رای گیری مجلس بدون هیچ ملاحظه ایی فقط عزت وامنیت وآبروی ایران را مد نظر داشته باشند.
 • مجتبی ۰۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  یکی یه زمانی جو زده شد گفت گفتوگوی تمدن ها ‌، ایران رو متهم کردن به محور شرارت و عملا آمریکا داشت با ایران وارد جنگ میشد . و دوباره دیگری آمد و شوق زده شد و گفت جهان عاری از خشونت ، ایران متهم شده به تهدیدی علیه صلح جهانی و منطقه‌ای و دوباره داره کار به جاهای باریک میکشه . خدا به خیر بگذرانه. بله و داستان اینگونه ست . خوشی و خوشحالی بدون دانستن اصل مطلب و اینکه بالاخره بر ضرر ماست یا به نفع ما هم هست . معمولا وقتی یکی نشئه باشه خوشحالی میکنه و ... بذار نشئه توافق از سر یه عده در بیاد اونوق ببینیم باز هم خوشحالی میکنن یا نه ...
 • محسن محیط ۰۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  باید این سوال ها ونکات مهم توسط دولت به صورت شفاف پاسخ داده شود عاجزانه از نمایندگان مجلس می خواهیم در رای گیری مجلس بدون هیچ ملاحظه ایی فقط عزت وامنیت وآبروی ایران را مد نظر داشته باشند.
 • ناشناس ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درود بر حاج حسین شریعتمداری سردار قلم .
 • ناشناس ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  هسته ای هم بهانه است / اصل نظام نشانه است
 • مجتبی ۰۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  یکی یه زمانی جو زده شد گفت گفتوگوی تمدن ها ‌، ایران رو متهم کردن به محور شرارت و عملا آمریکا داشت با ایران وارد جنگ میشد . و دوباره دیگری آمد و شوق زده شد و گفت جهان عاری از خشونت ، ایران متهم شده به تهدیدی علیه صلح جهانی و منطقه‌ای و دوباره داره کار به جاهای باریک میکشه . خدا به خیر بگذرانه. بله و داستان اینگونه ست . خوشی و خوشحالی بدون دانستن اصل مطلب و اینکه بالاخره بر ضرر ماست یا به نفع ما هم هست . معمولا وقتی یکی نشئه باشه خوشحالی میکنه و ... بذار نشئه توافق از سر یه عده در بیاد اونوق ببینیم باز هم خوشحالی میکنن یا نه ...
 • ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  برادر حسین یه تنه همه اصلاح‌طلبان رو حریفه.
 • ۰۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  تنها راه مقابله استیضاح است و بس
 • تازه مسلمان نروژی مقیم ایران ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  آقای شریعتمداری شما درست می فرمایید و متاسفانه دیگران د...
 • ۰۲:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  کسی که دلسوز باشه و قصد و غرض نداشته باشه با خواندن این متن بدون در نظر گرفت نویسنده متن درستی را از نادرستی تشخیص خواهد داد متاسفانه برخی تا نام شریعتمداری به وسط می اید چشم ها را می بندند و دهند را گشوده و هر چه دلشان می خواهد می گویند متاسفانه افرادی که اینگونه هستند دلنبال روی ارزو ها و امیال خود هستند و به حق و حقیقت کاری ندارند و خداوند اینگونه انسانها را افرادی می پندارد که درون قلب هایشان مرض است و هرگز از پیامبر اطاعت نخواهند کرد مگر اینکه پیامبر به خواست انان گام نهد
 • ۰۲:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درود بر حاج حسین همیشه هوشیار
 • کیا ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اگر ملت بخواهد خدا کمک خواهد کردو..................................
 • ۰۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اجب....
 • الکی مثلا مودب و با هوش ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اوهام بعضی ها: بذار توافق بشه نمیذاریم آمریکا سو استفاده کنه که هیچی اصلا یه کاری میکنیم آمریکا نمک گیرمون بشه
 • ۰۴:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  لایک
 • ۰۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  و دیگر هيچ !
 • یک شهروند ۰۸:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  به این آقا بگویید مردم گرسنه اند
 • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  حق تورا خوردن با این همه
 • اهوازی ۰۹:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اصلاح لبان دروغین در شهرستان ها و استانها و خارج از کشور بشدت فشار می آورند که به قدرت برگردند.ایکاش رییس حمهور و اطرافیانش بدانند که آنها که از خاتمی گذشتند از روحانی راحت تر خواهند گذشت.
 • سیاوش ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  البته هدف اکثریت مردم ایران لذت همراه با عزت است نه لذت همراه با ذلت
 • ۰۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اگر فرصت برابر برای همه باشد و مردم احساس مالکیت به این مملکت داشته باشند هیچ قدرتی قادر به تکان دادن این مرز وبوم را ندارد
 • ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  فکر نکنم اینطوری باشه حاجی!!!
 • ۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  رهبری که نظری نداده هنوز که کنار بیاد...لطفا یکم فهم سیاسی داشته باش
 • مجتبی ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  حالا کی رهبر انقلاب کنار اومدن؟؟؟؟؟؟؟؟ ایشون فرمودند که در مسیر قانونی کارها انجام بشه
 • ۰۹:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  حالا چون گرسنه ایم باید سم بخوریم. امنیت در درجه اول است. ثانیا از کجا معلوم تحریمها تخفیف پیدا کنه این اقتصاد عقب مانده فساد زده ی ما درست بشه.
 • کاشانی ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  هشدار ، هشدار ، ضمن تأیید سخنان جناب آقای شریعتمداری ، اگر چه باید بگویم که امریکائیها و1+5 حتی در صورت امضاء وبرای اجرای همین تواقفنامه نیم بند هم کارشکنی ها خواهند کرد ( رفتار شناسی اینها ورژیم صهیونیستی یکی است وهمان کاری که آنها در اجرای توافقنامه اسلو کردند برسر توافقنامه ژنو هم همان را خواهند آورد ) ملت ایران از هرسلیقه ای که هستید بهوش باشید
 • ناشناس ۱۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  پیشنهاد واقعی حاج حسین بجای توافق با در نظر گرفتن تعامل با جامعه بین المللی چیه البته اقتصاد مقاومتی که بعد از توافق هم داره اجرا میشه لطفا بگین ما هم بدونیم/
 • ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  مگه فکرم میکنی؟
 • ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  دشمن دانا بهتر از دوست نادان
 • ۱۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درود بر شما که چنین شیفته و مجذوب چنین نفری هستی دعا میکنم خدا شما را با این آقا محشور بفرماید
 • ناشناس ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  حاج حسین مچکریمممم .
 • نادر ۱۱:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درجواب یک شهروند: هیهات من الذله
 • امیر ۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درجواب یک شهروند : یک سوال « گرسنه ی عزیزبهتراست یاسیرذلیل ؟» لطفا جواب بده
 • خداپرست ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اختیار دارین. شما راست میگی هم شما و هم دولت راستگویان.
 • ۱۲:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  پیشنهاد می شود یک میز گردی با حضور رئیس جمهور و تیم مذاکره کننده و آقای شریعتمداری در صدا و سیما برگزار شود و تا دست یافتن به تمامی حقایق حتی اگر چند ساعت یا چند جلسه طول بکشد اشکالی ندارد اما همه چیز برای مردم روشن و مردم با دادن یک رای در یک رفراندم به این توافق رای مثبت یا منفی بدهند
 • مهربان ۱۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  رهبری گفت مجلس بادقت طرح رو بررسی کنه ،اونوقت مجلسی ها به جای این کار رفتن مرخصی!!!!!!
 • خداپرست ۱۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  تویی که ادعای حمایت از مردم رو داری، چقدر به این مردم گرسنه کمک میکنی؟ چقدر درباره توافقی که تحریم ها رو لغو نمیکنه و تنها تعلیق برخی از اونا رو از حداقل هشت سال دیگه شروع میکنه اطلاع داری. با یه شعار "مردم گرسنه‌اند" هر عمل نادرستی رو توجیه میکنید و خطرات بیشتری رو برای این مردم گرسنه!! به همراه میارید.
 • محسن ۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  درود بر سردار قلم حاج حسین شریعتمداری که مثل همیشه نقشه دشمنان را نقشه براب کرد (سلامتیش صلوات )
 • ۱۲:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  کدام اجماع جهانی?! ایالات متحده همه دنیا نیست
 • ۱۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  به این آقا بگویید یک شهروند گرسنه است
 • ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  احسنت
 • احمد ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  ای وای ...
 • ۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  ضعف اقتصادی یا ضعف مدیریتی !!!
 • ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  و لابد الان اجماع جهانی اصلا به سوی جنگ و تهدید نمیره و فقط میخواد از اطلاعات نظامی و امنیتی ما برای سرگرمی و فضولی و نه جنگ سر در بیاره !!!
 • ۱۳:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اوبامای مودب !!!عده ای از وطن فروشان در صف خیریه شما به انتظار نشسته اند تا نانی بدست آورند و در غفلت بخورند!
 • ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  وقتی نمیدونی حق چیه بهتره دهنت رو ببندی کوچولو!
 • ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اقتصاد مقاومتی الان هم اجرا نمیشه میخوای بعد از توافق اجرا بشه !
 • ۱۳:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  کدوم اصلاح طلبی رو تا حالا دیدید بیاد با شریعتمداری میزگرد بذاره ؟؟؟
 • حامد ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  سلام دوستان! من یه سوال دارم: با این توافقی که بین ایران و 1+5 بسته شد آیا در آینده کشور ما خلع سلاح خواهد شد؟! اگه به این صورت باشه که نمیشه امنیت خودمون رو حفظ کنیم!!!
 • ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اما فکر کنم این طوری باشه باجی!!!
 • ۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  سلام من خودم اقای شریعتمداری را دوست دارم اما این ملاک نمی شه که چشم بسته تمام صحبت هایش را بپذیرم خدا به من عقل داده تا سخن را بشنوم و اگر حق بود بپذیرم و نه اینکه گوینده ان کیست من به همه این توصیه را می کنم کار به شخص نویسنده نداشته باشید سخن را بشنوید و اگر حق بود حتی اگر دشمن ان را گفت بپذیرید که ملاک خوشبختی انسان ها در حق و حقیقت است
 • سجاد ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  دیدگاه اصلاح طلب و ... را باید کنار بذاریم.مهم اینه که جناب شریعتمداری داره حق میگه.اگه دروغ میگه-که نمیگه-،یک سیاستمدار بیاد و نقضش کنه.
 • سجاد ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  آخه موضوع اینه که قرار نیست در صورت ذلیل شدن هم کسی سیر بشه. صهیونیستا و...،هر چی میخوای اسمشو بذار،دست از سر ما بر نمیدارن و تا تیغشون ببره، از همه جای ما میبرن. ما باید به هوش باشیم نه خوش خیال و بیهوش...
 • سجاد ۱۵:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  اونا دنبال اینن که با کمترین هزینه و تبعات ما رو از بین ببرن... ولی کور خوندن، چون ما انشاءالله بیداریم یا داریم بیدار میشیم و دست امام زمان(عج) هم پشت سر ماست. یا مهدی
 • ایرج ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  توسایتی که نظرمخالف رانمیذاره حرومه پیام بدی ولی شاید کسی ببینه اونایی که بی ادبی کردن معلومه دنباله روچه خط فکری هستن چون نظرمخالف راتحمل نمیکنن ولی خواستم به این دوستتون که توعالم دیگه سیرمیکنه بگم اقای کیهان فرض کن این توافق هم نشه وگندم وبنزین وبقیه کالاهاراهم چندبرابرقیمت باپرچم کشورهای دیگه واردکشورکردیم الان که نفتمون دربرابرغذاست یه تحریم دیگه نفتم نمیتونیم بفروشیم چرا جو راخراب میکنی راه حل بهتری سراغ داری بگو اگه راه حل بهترازتوافق به نظرت میرسه بگو ....
 • ۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  نادانی که شاخ و دم ندارد! رهبری کی با ان کنار امده کذاب؟
 • ۲۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 • ۲۱:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۲
  0 0
  کدام مردم؟ منظور بی سوادهای سوسول که با پورشه امدند شادی و سوت و کف؟
 • ۰۹:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  دولت اگر نگران بررسي تمام ابعاد توافق نيست چرا لايحه ان را به مجلس نمي دهد ؟ چرا برخلاف نص صريح قانون اساسي و دستور صريح و كتبي و شفاهي رهبري معتقد به عدم نياز به تصويب توافق در مجلس است ؟؟
 • ۰۹:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  128 كشور عدم تعهد پشت ايران هستند سه تفنگدار اروپايي و امريكا شدند اجماع جهاني ؟ شرمتان باد كه نعل وارونه نزنيد
 • محمد علی پاکدل ۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  برادر عزیزم، اولا که مشرق مثل دولت نیست که هر انتقادی را تخریب بداند. دوما،حاج حسین شریعتمداری هیچ خرف غیر منطقی نزده.سوما، رییس جمهور محترم و حقوق دان ما، به جای پشت سر هم تبریک گفتن به این و آن، اجازه دهند برجام قانون بشود بعد تبریک بگویند. هیچ کس نمی گوید توافق نشود، اگر استکبار دست از تکبر و زورگویی برداشت خود به خود توافق انجام خواهد شد.دولت نباید باعث تحقیر خود و ملت شود. برادرم، ایرج در داستان های شاهنامه ، توسط برادرانش، سلم و تور کشته شد!! .بهترین راه حل، توکل بر خدا و پیروی حقیقی! از رهبر معظم انقلاب است، بسم الله.
 • گمنام ۱۲:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  بیایید بجای این همه گفتمان بیاد قدیما بریم فیلم روزی روزگاری را ببینیم
 • ۱۳:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  با سلام به تمام موافقين و مخالفان توافق توصيه مي كنم همه اظهارات اقاي عراقچي را در جلسه مديران صدا وسما به خوانند بسيار روشنگر است اين توافق با اطلاع و موافقت بالاترين سطوح حكومتي به دست امده است در ضمنااظهارات اقاي دكتر صالحي در مجلس نيز كاملا شفاف و شخصيت علمي و سياسي ايشان بسيار والاست به جاي اينكه بازيچه دست تعدادي سياست باز بشويم بهتراست به اظهارات افراد متعهد و مسوول توجه كنيم و مصنفانه انها را نقد كنيم.
 • ۱۳:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  با سلام به تمام موافقين و مخالفان توافق توصيه مي كنم همه اظهارات اقاي عراقچي را در جلسه مديران صدا وسما به خوانند بسيار روشنگر است اين توافق با اطلاع و موافقت بالاترين سطوح حكومتي به دست امده است در ضمنااظهارات اقاي دكتر صالحي در مجلس نيز كاملا شفاف و شخصيت علمي و سياسي ايشان بسيار والاست به جاي اينكه بازيچه دست تعدادي سياست باز بشويم بهتراست به اظهارات افراد متعهد و مسوول توجه كنيم و مصنفانه انها را نقد كنيم.
 • ۱۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  اولا كي گفته همه غير حاج حسين موافق توافقند. اصلا مي خواي بگيم حق با شما است و بقيه همه ... ثانيا كي گفته موافقين توافق دروغ مي گن . بحث ارزيابي يك سند و انطباق و يا عدم انطباق آن با اهداف بلند امام و رهبري و افق هاي پيش روي ملت است تا با وعده هاي سر خرمن دشمن همه آن افق ها را نسوزانيم.
 • ۱۵:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  عجب نه اجب
 • ۱۵:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۳
  0 0
  گرسنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجا زندگی می کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بگو بیایم کمک
 • مرد ایرانی ۰۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
  0 0
  حتماً زمان جنگ یا نیودی یا نوزاد بودی و ندیدی ضعف اقتصادی نتوانست مانع دفاع مقدّس ایران شود حالا ما را از ضعف اقتصادی و اجماع جهانی ( یه چیزی همینطوری دری وری وار شنیده ای ) می ترسانی ؟
 • حقیقت بین ۰۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
  0 0
  اصلاً شما بگید آمریکا هزار تا تعهد دیگر هم بدهد ، کدام قدرت بالاتر از آن در دنیا هست که ضامن تعهداتش باشد ؟! آیا ما هم نباید مثل آمریکا بگوئیم ملاک ما اعتماد به طرف مقابل نیست راستی آزمایی است ؟
 • ۰۸:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
  0 0
  شمایی که خمار تحریمی فعلا در موضع سکوت باش تا ببینیم چه پیش میاد برادر اخوی!!!
 • ۰۸:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
  0 0
  آخه هرچی هم بگی این بنده خدا از رو نمیره !!
 • محمد علی پاکدل ۲۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
  0 0
  جناب ناشاس، به نظرمی رسد حضرتعالی اظهارات دکتر عراقچی را گزینشی گوش دادید. ایشان در مصاحبه با صدا و سیما فرمودند: اگر به گرفتن ایراد از توافقنامه باشد ، خود من ایرادات بزرگتری را می توانم نشان دهم!! ایشان در جای دیگر فرمودند: بازرسی ها مدیریت شده است!ایشان می فرماید: موشک های دفاعی ما از موضوع توافق جداست!!ولی مشخص نکرده اگر دشمن فردا گفت موشک سجیل می تواند کلاهک هسته ای حمل کند، چه باید بکنند! و ... آقای صالحی عزیز هم که در دولت قبل چه چه و به به می کرد حالا می گوید انرژی هسته ای به صرفه نیست. !!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس