کد خبر 445255
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸

وکیل رئیس جمهور سابق خبر داد: شکایتی مبنی بر افترا و نشر اکاذیب علیه آقای اسحاق جهانگیری که بیشترین اتهامات را به دولت های نهم و دهم وارد کرده است تنظیم و تسلیم دستگاه قضایی گردید که امیدواریم در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

به گزارش مشرق، سیدعادل حیدری، وکیل احمدی نژاد گفت: آقای اسحاق جهانگیری در سال های اخیر با هدف تخریب باورهای مردم و تشویش در اذهان عمومی ، اقدام به طرح اتهامات بی اساس علیه دولت قبل کرده که در سطح وسیعی در رسانه های مکتوب و شبکه های مجازی و صوتی و تصویری منتشر شده است.

وی گفت : مقامات مسئول در دولت قبل بر این باور بودند که با سکوت و مدارا در قبال اینگونه اتهامات و اجتناب از هرگونه حاشیه سازی ، به فراهم آمدن بستر مناسب و شرایط لازم برای کار و تلاش و خدمت رسانی دولت کنونی به مردم ، کمک کنند لیکن حجم وسیع افتراهای زده شده از یک سو و تداوم این رفتارهای ناهنجار از سوی دیگر ، اثبات کرد که استمرار این رویکرد اخلاقی و انسانی از سوی مقامات مسئول در دولت قبل ، متاسفانه برخی تبعات سوء را برای مردم و نظام اسلامی ، به دنبال داشته است.

وی در ادامه توضیحات خود افزود: مدارا و سکوت مقامات مسئول در دولت قبل نسبت به افتراها و اکاذیب نسبت داده شده ، اولا این تصور نادرست را ایجاد می کند که گویا هیچ پاسخی در برابر اتهامات مطروحه ، وجود ندارد ، ثانیاً نشر وسیع اکاذیب علیه دولت قبل ، دستمایه ای برای تبلیغات سوء دشمنان بیرونی علیه نظام اسلامی قرار گرفته و ثالثاً سلامت افکار عمومی را تهدید کرده و آن را به طور مستمر با آسیب های گسترده روحی و روانی مواجه ساخته است.

حیدری تأکید کرد: که احمدی نژاد رئیس جمهور سابق به دلیل ادامه سکوت وحدت بخش خود ، از پاسخگویی به افتراها و اکاذیب مطروحه علیه دولت قبل در سطوح رسانه ای پرهیز دارند اما برای پیشگیری از تداوم رفتار ناهنجار برخی مقامات مسئول در دولت کنونی و در موافقت با درخواست های مکرر مردم ، تصمیم گرفته شد تا علیه اتهام زنندگان در دستگاه قضایی اقامه دعوی شود.

وی تصریح کرد که به همین منظور شکایتی مبنی بر افترا و نشر اکاذیب علیه آقای اسحاق جهانگیری که بیشترین اتهامات را به دولت های نهم و دهم وارد کرده است تنظیم و تسلیم دستگاه قضایی گردید که امیدواریم در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد .

وکیل رئیس جمهور سابق تأکید کرد که اقامه حق و عدالت و پیشگیری از تداوم تشویش و تخریب اذهان مردم ، یک مطالبه عمومی و قانونی محسوب می شود ، بنابراین از دستگاه محترم قضایی انتظار می رود که نسبت به اعاده حیثیت موکل اینجانب و همکاران ایشان در دولت قبل اقدامات لازم را معمول دارد.

وی اضافه کرد که شکایت قضایی علیه آقای اسحاق جهانگیری ، اولین اقدام در مواجهه قانونی با تبلیغات مسموم و اتهام زنی های ناحق علیه دولت قبل محسوب می شود و البته آخرین اقدام نیز نخواهد بود و علیه دیگر افترازنندگان ، در هر موقعیتی که باشند، اقامه دعوی خواهد شد.


منبع: دولت‌بهار

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • انتشار یافته: 10
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 18
 • امیر ۱۶:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  1 0
  به نظر منم دولت اگر توان داره کار خودش رو بکنه این که هر جا گیر کرد برگرده به گذشته و شروع به روضه کنه درست نیست به هر حال مردم رای دادن تا شما کار کنین وگرنه از گذشته خوب خبر دارن ، مریخ که زندگی نکردن توی همین کشور دارن زندگی می کنند شما دم به ثانیه درس تاریخ می ذارین
 • ۱۷:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  0 0
  روزنامه شرق یاون تیتر جزیره قشم باید دومی باشه
 • ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  1 0
  واقعا درست میگه دمش گرم
 • خان محمد علی آقا ۱۹:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  1 0
  خدا رو شکر این بیچاره یک بار هم که شده خواست از حقش دفاع کنه
 • پسر بامرام ۲۰:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  1 0
  من همش فکر میکنم آقای جهانگیری عدد 700 میلیارد دلار حیف و میل بیت المال توسط دولت احمدی نژاد رو از کجا درآورد.
 • ۲۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  1 0
  درود بر احمدی نژاد. انشاءالله که درد و بلات بخوره تو سره صهیونیسم داخلی و خارجی.
 • ۲۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۴
  1 0
  تصور میشه تنها انگیزه ورود اینا گرفتن حال احمدی نژاد بوده .. همین
 • ۰۱:۰۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  1 0
  ایول احمدی نژاد زنده باد آن مرد
 • ۰۲:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  0 1
  دولت دهم به هر حال باید به ادعاهایی که علیه آن شده است به ویژه در مورد اختلاس ها و سوء استفاده ها به صورت مستند پاسخ دهد.
 • ۰۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
  0 1
  این احمدی نژاد ول کن نیستا عجب رویی داره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس