کد خبر 444856
تاریخ انتشار: ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۰

مشاور وزير و مديركل دفتر بازرسي و ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت، نتايج بررسی های تيم بازرسی این وزارتخانه در خصوص حادثه پزشک اردبیلی را اعلام كرد.

به گزارش مشرق، دكتر سيدسجاد رضوی که به نمایندگی از وزارت بهداشت عازم اردبیل شده بود، در خصوص فوت دكتر اصغر پيرزاده متخصص داخلی و فوق تخصص خون و سرطان اظهار داشت: در همان ساعات اوليه وقوع حادثه، بررسي‌ها از سوي مقامات قضايي آغاز شد.

وي با بيان اينكه فردي كه دكتر پيرزاده را به قتل رسانده‌است، جوان حدود ۲۲ ساله و دانشجوي رشته زبان دانشگاه آزاد اسلامي است، گفت: بررسي‌هاي صورت گرفته از طريق دانشگاه علوم پزشكي‌، كلينيک ها و تمام مراكزی كه مرحوم دكتر پيرزاده با آنها همكاری داشت، نشان داد كه نه خود قاتل و نه هيچ يک از بستگان اين فرد، بيمار اين پزشک نبوده و موضوع اين حادثه به هيچ عنوان به دليل مسائل پزشكي و درماني نبوده است.

رضوي با بيان اينكه محل حادثه نيز در منزلي شخصي اتفاق افتاده است، گفت: پس از تماس تلفني با ۱۱۵ در مورد اين حادثه بلافاصله آمبولانس اورژانس به محل حادثه اعزام مي‌شود و وی را به بيمارستان منتقل مي‌كنند.

وی با بيان اينكه مرحوم دكتر اصغر پيرزاده تنها پزشك فوق تخصص خون و سرطان اردبيل و از پزشكان خوشنام اين شهر بوده است، گفت: او رابطه بسيار خوبي با بيماران خود داشته است و یکی از بستگان نزدیک اين پزشك نیز از نیروهای خدوم  دانشگاه است  و در ايجاد و راه‌اندازي بخش خون اين استان نقش فعال و تاثيرگذاري داشته‌اند.

مشاور وزير بهداشت ضمن تسليت به جامعه پزشكی، خانواده اين پزشک و مردم استان اردبيل اظهار داشت: اصولا مردم اردبيل پزشک دوست هستند و برای پزشكان احترام زيادي قائل هستند و در مراسم تشييع پیکر اين پزشک نيز حضور گسترده داشتند.

وي يادآور شد: فقدان اين پزشک متعهد ضايعه‌اي براي جامعه پزشكی، دانشگاه علوم پزشكي و مردم اردبيل است.

رضوي با تاكيد بر اين كه قوه قضاييه به طور جدي اين قضيه را پي‌گيري مي‌نمايد گفت: متاسفانه شايعات فراواني درخصوص اين حادثه و انگيزه‌هاي اين قتل در فضاهاي مجازي منتشر شده است كه فقط از روي حدس و گمان بوده است و اين گونه شايعات به هيچ عنوان صحت ندارد.

مديركل دفتر بازرسي و ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات وزارت بهداشت تأكيد كرد: دامن زدن به اينگونه شايعات كوچكترين كمكي در اين مورد نمي‌كند و فقط در بررسي پرونده حاشيه ايجاد مي‌كند و باعث مخدوش شدن رابطه پزشک و بيمار در جامعه مي‌شود.

وي تصريح كرد: از عموم هم‌وطنان و رسانه‌ها درخواست داريم كه اجازه دهند پرونده اين موضوع روال قانوني و قضائی خود را طی كند.

رضوي با بيان اينكه شخص وزير بهداشت نيز دستور پيگيري موضوع را صادر كرده‌اند، گفت: وظيفه داريم اين موضوع را بدون اغماض پيگيری كنيم و به محض روشن شدن ابعاد بیشتر اين موضوع، نتيجه را به هم‌وطنان اعلام خواهيم كرد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس