کد خبر 442179
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۱

مقامات کوبایی اعلام کردند، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه، با همتای کوبایی خود برای بازگشایی روابط دیپلماتیک بین دو کشور پس از نیم قرن قطع رابطه دیدار خواهد کرد.

به گزارش مشرق، مقامات کوبایی اعلام کردند، وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه، با همتای کوبایی خود برای بازگشایی روابط دیپلماتیک بین دو کشور پس از نیم قرن قطع رابطه دیدار خواهد کرد.

جان کری وزیر خارجه آمریکا به همین منظور در روز آغاز رسمی روابط دیپلماتیک واشنگتن - هاوانا در محل وزارت خارجه آمریکا میزبان برونو رودریگز، همتای کوبایی خود خواهد بود.

رودریگرز همچنین در جلسه‌ای رسمی در محل حافظ منافع کوبا در واشنگتن حضور خواهد یافت. به گفته وزارت خارجه کوبا سفارت این کشور یک دقیقه پیش از نیمه شب دوشنبه در واشنگتن بازگشایی خواهد شد.

تاکنون وزارت خارجه آمریکا برنامه روز دوشنبه کری را اعلام نکرده است اما جان کربی، سخنگوی این وزارتخانه در این باره گفته است، انتظار می‌رود یکی از مقامات ارشد دیپلماتیک آمریکا در مراسم بازگشایی سفارت کوبا حضور یابد. رودریگرز در سفر خود به واشنگتن از سوی هیات بزرگی شامل رییس مجلس کوبا همراهی می‌شود. با این حال هنوز تاریخ دقیق بازگشایی سفارت آمریکا در هاوانا مشخص نیست.

پیش از این و در روز چهارشنبه رائول کاسترو، رییس جمهور کوبا از همتای آمریکایی خود خواست تا با استفاده از قدرت اجرایی خود تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور را لغو کند.

کاسترو این تحریم‌ها را مهم‌ترین مانع در مسیر عادی‌سازی روابط بین دو کشور توصیف کرد.

روابط دیپلماتیک واشنگتن – هاوانا در سال 1961 مدت کوتاهی پس از به قدرت رسیدن فیدل کاسترو متوقف شد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس