کد خبر 441074
تاریخ انتشار: ۲۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۷

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: طرف مقابل امروز به این واقعیت رسید که صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برچیده شدنی نیست بلکه امروز نهادینه و بومی شده است.

به گزارش مشرق،‌ محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز (سه‌شنبه) در شبکه خبر با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 و دستیابی به توافق نهایی اظهار داشت: توانمندی‌ها و تکنولوژی‌های امروز ما متاثر از خیزی است که در سال‌های اخیر در دانشگاه‌های ما برداشته شد.

وی افزود: طبق اذعان افرادی که از دارایی‌های هسته‌ای ما بازدید می‌کردند بنیه علمی ما بسیار جوان است و این نشان‌دهنده این است که این ظرفیت انباشته شده است.

هرندی تاکید کرد: این بنیه جوان علمی ما سبب شد که طرف مقابل به این واقعیت برسد که صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برچیده شدنی نیست بلکه امروز نهادینه و بومی شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به زحمات دانشمندان هسته‌ای در این صنعت اشاره و خاطرنشان کرد: شهدای هسته‌ای و نفس زحمات آنان در آسمان فناوری کشورمان و خون به ناحق ریخته شده آنان در این تثبیت حقمان بیشتر اثرگذار بود.

صفار هرندی به تعریف روشن‌تری از خطوط قرمز در مسائل هسته‌ای پرداخت و گفت: خط قرمز یعنی آن نقطه‌ای که دارایی ما حراج‌شدنی نباشد. ما توانستیم با اتکا به خودمان هر آنچه که می‌خواستیم به دست بیاوریم در حالی که دیده می‌شود برخی کشورها با پول و زر به دنبال خرید چنین دستاوردهایی هستند.

وی افزود: عده‌ای بودند که همواره می‌گفتند ما با این همه سوخت فسیلی چه ضرورتی دارد به دنبال فناوری هسته ای باشیم. هر کسی می‌داند که نمی‌توان به فناوری هسته‌ای تک‌بعدی نگاه کرد چراکه این فناوری فقط برای تامین انرژی هسته‌ای نیست و شاخه‌های گوناگونی دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بخشی از تمرکز دیپلمات‌های ما در جریان مذاکرات ادامه تحقیق و توسعه در مسائل هسته‌ای بوده است گفت: آن گونه که ما شنیده‌ایم ادامه تحقیق و توسعه در مسئله هسته‌ای ادامه خواهد داشت.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس