کد خبر 440336
تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۳

جنگنده‌های متجاوز عربستان در ادامه نقض آتش بس انسانی در یمن، بار دیگر به مناطق مختلف این کشور حمله کردند و در این حملات تعدادی دیگر از شهروندان یمنی شهید و مجروح شدند.

به گزارش مشرق، در میان شهدا و مجروحین حملات هوایی عربستان به صنعاء پایتخت یمن، پادگان سامه استان ذمار، شهر مرزی الظاهر استان صعده و بیمارستان دولتی حرض استان حجه تعدادی کودک دیده می شوند.

عربستان با وجود اعلام آتش بس در یمن توسط سازمان ملل متحد همچنان آن را نقض می کند.

به گزارش العالم، سازمان ملل روز پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد که آتش بس در یمن از آخرین ساعت جمعه تا آخر ماه رمضان برای رساندن کمک های بشردوستانه به دست مردم این کشور آغاز می شود.

منابع خبری در یمن اعلام کردند که نقض آتش بس توسط عربستان باعث شهادت 12 یمنی و مجروحیت چند یمنی دیگر شد که در میان مجروحین چند کودک دیده می شود.

این منابع افزودند: جنگنده های عربستان دو بار به منطقه العفا در شرق صنعا حمله کردند و مناطق النهدین و السواد نیز بمباران شد که در این حملات تعدادی شهروند زخمی شدند.

خبر دیگر اینکه مخالفت عربستان با آتش بس پیشنهادی سازمان ملل باعث نگرانی مقامات این نهاد بین المللی شده است، زیرا عربستان پایبندی به آتش بس را منوط به تحقق شروط خود کرده است.

پارلمان اروپا نیز از عربستان به علت تجاوز نظامی به یمن انتقاد کرده و از دولت ریاض می خواهد که به آتش بس پایبند باشد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس