فرزندان شهید این مادر از ابتدا مادرشان را دانه صدا می زدند و همین موضوع باعث شده تا امروز مادر شهیدان به نام دانه و شهیدان هم به شهیدان دانه مشهور شده اند و مردم منطقه ایشان را به همین نام می شناسند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، سردار غیاثی راد از دیدار نمایندگان سردار ایزدی؛ امام جمعه، مسئولان سپاه شهر کمیجان با مادر 2 شهید که در روستای دور افتاده زندگی می کند خبر داد.

بنابراین گزارش وی اظهار داشت: به نمایندگی از سردار ایزدی معاونت راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا با خانواده شهدای غرب و شمال غرب کشور دیدار داشته و در این دیدار با مادر 2 شهید والامقام، شهیدان حیدر غریبی و ابوالفضل غریبی از شهدای گیلان غرب کردستان دیدار داشتیم که همه مسئولان همراه از روحیه انقلابی، سر زندگی و شادابی مادر شهیدان انرژی مضاعف گرفتند.

مادر شهیدی که به

سردار غیاثی اظهار داشت: فرزندان شهید این مادر از ابتدا مادرشان را دانه صدا می زدند و همین موضوع باعث شده تا امروز مادر شهیدان به نام دانه و شهیدان هم به شهیدان دانه مشهور شده اند و مردم منطقه ایشان را به همین نام می شناسند.

غیاثی ادامه داد: فرزند شهید این مادر فعالیت هایش از قبل از انقلاب شروع شده بود و اولین کسی بوده که در همان منطقه زندگی شان شعار مرک بر شاه نوشته است و مدتی در تهران کار کرده و حقوقش را خرج تبلیغات انقلاب کرده است و در روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی بعد از حضور در درگیری های کردستان در گیلان غرب به شهادت می رسد.مادر شهیدی که به

سردار غیاثی درباره مادر شهید گفت: ایشان 74 سال سن داشتند اما بسیار روحیه ای بالا و انقلابی داشته و این روحیه را به همه ما تزریق کردند، هیئت مذهبی بر پا می کند و خود به تنهایی نان می پزد و محصولات کشاورزی دارد و این کارش را در راستای اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از رهبر می داند.

غیاثی افزود: این مادر شهید با روحیه بالا مشکلات مردم محل را نیز حل و فصل می کند و می گوید اگر لازم باشد اسلحه به دست می گیرم و دفاع می کنم.

وی اضافه کرد: برای مادر شهید لوح تقدیر و هدیه ای برده بودیم که مادر شهید هدیه را گرفت و بوسید و پس داد و گفت: این هدیه را در ماه رمضان به خانواده ای نیازمند تقدیم کنید.

سردار غیاثی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه همه ما روزه بودیم در هنگام بازگشت مادر شهید برای همه ما نان و محصولات تولیدی خودشان را برای افطار آماده کرده و به زور به مهماناش داد تا با خود ببرند.

غیاثی افزود: این مادر شهید در روستایی دور افتاده روحیه انقلابی اش زبانزد خاص و عام است.
*شهدای ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس