نامزد دموکرات پر امید ریاست جمهوری آینده آمریکا در سخنانی چین را متهم به سرقت‌های اینترنتی گسترده کرد.

به گزارش مشرق،‌ «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات ریاست جمهوری آتی آمریکا چین را به سرقت اسرار تجاری و اطلاعاتی واشنگتن متهم کرد.

بنوشته وبگاه شبکه خبری «بی بی سی»  هیلاری کلینتون امروز یکشنبه در سخنانی ضمن هشدار به مقامات کشورش در باره لزوم احتیاط  چین را متهم به تلاش در سرقت اینترنتی اطلاعات نمود.

مقام‌های آمریکایی چین را به عنوان عامل اصلی سرقت‌های گسترده اینترنتی اسناد آمریکا در ابتدای سال جاری متهم کرده بودند اما چین با رد این اتهام‌ها  آن‌ها را «فاقد اعتبار» نامیده بود.

بر اساس این گزارش، هیلاری کلینتون که در گردهم آیی در نیوهمپشایر سخنرانی می‌کرد، گفت که چین اسرار مقاطعه کاران دفاعی و همچنین اطلاعات دولتی بسیاری را سرقت اینترنتی کرده بود.

کلینتون در ادامه سخنان خود ضمن هشدار به مقام‌های آمریکایی در زمینه حفظ هوشیاری خواهان افزایش رویکرد مسالمت آمیز چین شد.

نامزد ریاست جمهوری آمریکا و وزیر خارجه سابق این کشور افزود: «بخش نظامی چین بسرعت در حال رشد است و آن‌ها پایگاه‌های نظامی را ایجاد و کشورهای همسایه را چون فیلیپین که ما با آن‌ها معاهده داریم تهدید می‌کند.

گفتنی است،در سال‌های 2006، مارس و نوامبر 2014 نیز حملات سنگین اینترنتی منتسب به چین به منظور سرقت اطلاعات علیه منافع عمدتا دولتی آمریکا صورت گرفته بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس