مشرق در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخت که آیا بهترین خطوط دفاع، میانی و حمله لیگ‌چهاردهم در فصل نقل و انتقالات دچار تغییر شده‌اند؟

کدام یک از بهترین‌های لیگ برتر تیم خود را تغییر دادند؟
گروه ورزشی مشرق - در هیاهوی بازار نقل و انتقالات تیم‌های مدعی سعی می‌کنند با جذب بازیکنان مدنظرشان نقاط ضعف خود را پوشش دهند و البته با خریدهای جدید نقاط قوت خود را پررنگ‌تر از قبل به نمایش دربیاورند.

در لیگی که گذشت به گواه آمار محمد رشید مظاهری بهترین عملکرد را در جمع دروازه بانان داشت و امسال هم در ذوب آهن باقی خواهد ماند.

بهترین خط دفاع مسابقات هم در اختیار فولاد خوزستان بود؛ تیمی که تحت هدایت اسکوچیچ کروات طی 30هفته تنها 24مرتبه مغلوب ضربات رقبا شد. در خط حمله هم تراکتورسازی با 58گل زده سرآمد سایر مدعیان بود. شاگردان رسول خطیبی و تونی اولیویرا در طول 30هفته با رهبری لوسیانو ادینهوی برزیلی در نوک خط آتش تراکتورسازی موفق شدند به طور متوسط در هر بازی 1.93 گل بزنند که در نوع خود جالب بود.

در خط هافبک هم بهترین عملکرد متعلق به قهرمان لیگ بود. سپاهان با خط هافبک پرانرژی و باتجربه‌اش تضمینی ایجاد کرد برای رسیدن حسین فرکی به اهدافش.

مشرق در گزارشی به بررسی این موضوع پرداخته که آیا بهترین خطوط دفاع، میانی و حمله لیگ‌چهاردهم در فصل نقل و انتقالات دچار تغییر شده‌اند؟

به نظر می‌رسد تا این‌جای کار نه حسین فرکی گذاشته خط هافبک«به‌دردبخور» سپاهان از هم بپاشد و نه اسکوچیچ تمایلی داشته تا هیچ‌کدام از اجزای بهترین خط دفاع لیگ چهاردهم- در فولاد- را از دست بدهد با این حال گفته می‌شود خط آتش تراکتورسازان باید بدون ادینهوی برزیلی به کارش ادامه دهد و این کار را برای تبریزی‌ها دشوار می‌کند.

** حفظ بهترین خط دفاع لیگ14

فولاد خوزستان اگرچه به دلیل مشکلات گوناگون در اجرای فاز هجومی نقشه‌های دراگان اسکوچیچ دچار گرفتاری‌هایی شد اما از نگاه آمار در فاز دفاعی بهترین تیم لیگ14 بود.

خط دفاعی فولاد با استفاده از علیرضا سلیمی درون دروازه و لئوناردو مساریچ، امید خالدی، یوسف وکیا و مهرداد جماعتی در خط دفاعی بهترین عملکرد را داشت. البته در این میان گاهی اوقات از احمد آل‌نعمه در پست دفاع میانی(13بازی) و بهمن کامل در سمت راست خط دفاعی(15بازی) استفاده شد.

گفته می‌شود فولاد به‌جز آل‌نعمه در خط دفاعی‌اش خروجی نخواهد داشت و این نشان می‌دهد اسکوچیچ خوب دریافته که باید بهترین خط دفاع لیگ14 را حفظ کند.

کدام یک از بهترین‌های لیگ برتر تیم خود را تغییر دادند؟

* مدافعان فولاد در فصلی که گذشت

لئوناردو مساریچ: مدافع میانی(28بازی)

امید خالدی: مدافع چپ و راست(20بازی)

مهرداد جماعتی: مدافع چپ(22بازی)

یوسف وکیا: مدافع راست(25بازی)

بهمن کامل: مدافع میانی- راست(15بازی)

احمد آل‌نعمه: مدافع میانی(13بازی)


** فرکی قدردان نقطه قوت سپاهان

به گزارش مشرق، بی‌هیچ شک و تردیدی سپاهان قهرمانی‌اش در لیگ چهاردهم را مدیون خط هافبکی بود که بی‌حاشیه‌ کارش را انجام داد؛ خط هافبکی که در جناحین از مردان منتخب کارلوس کی‌روش وریا غفوری و احسان حاج‌صفی بهره می‌برد.

حسین فرکی در میانه میدان از رسول نویدکیا هم استفاده مناسبی داشت. در میانه راه هم فوضیل موسایف ازبک و محرم نویدکیای تازه‌نفس به اردوی سپاهان اضافه شدند تا بر قدرت خط هافبک نصف‌جهانی‌ها افزوده شود. در کنار این نفرات باید از حسین پاپی کهنه‌کار هم یاد کرد؛ هافبکی ریزنقش با خصوصیات تهاجمی قابل توجه که در 30سالگی برای تیم سپاهان یک گل زد، دو پاس گل برابر پیکان و نفت‌مسجدسلیمان داد و یک پنالتی گرفت.

کدام یک از بهترین‌های لیگ برتر تیم خود را تغییر دادند؟

عملکرد هافبک‌های سپاهان در لیگی که گذشت کمک بزرگی بود برای جا گذاشتن تراکتورسازی و نفت در هفته پایانی لیگ چهاردهم و رسیدن به عنوان قهرمانی.

تازه به نفرات یادشده شاید ابراهیمی موفق‌ترین هافبک استقلال در فصل گذشته هم اضافه شود.

سپاهان اگر ابراهیمی را به صف هافبک‌هایش اضافه کند به مراتب شرایط مطلوب‌تری را پیش‌روی خواهد داشت.

* هافبک‌های سپاهان در لیگ14

احسان‌حاج‌صفی: هافبک چپ(25ساله- 25بازی- دو گل زده- یک پاس گل و یک پنالتی گرفته)

علی کریمی: هافبک میانی(21ساله- 19بازی- یک پاس گل)

فوضیل موسایف: هافبک میانی(26ساله- 13بازی- دو پاس گل- یک پنالتی گرفته)

رسول نویدکیا: هافبک میانی(31ساله- 27بازی- دو گل زده- دو پاس گل)

حسین پاپی: (30ساله- 28بازی- یک گل زده- دو پاس گل- یک پنالتی گرفته)

محرم نویدکیا: (32ساله- 11بازی- یک پاس گل)

وریا غفوری: (27ساله- 27بازی- دو گل زده- یک پاس گل)


** بهترین خط حمله لیگ بدون ادینهو

بهترین خط حمله لیگ‌ چهاردهم متعلق به تراکتورسازی بود. تبریزی‌ها طی 30هفته، 58گل زدند آن‌هم در شرایطی که 34.4 گل‌های این تیم را لوسیانو ادینهوی برزیلی زد.

تراکتورسازی در فصلی که گذشت به جز ادینهو که 20گل زد، در فاز هجومی خود سامان‌ نریمان‌جهان، فرید بهزادکریمی و مهرداد بایرامی را هم داشت که روی هم 12گل به ثمر رساندند.

کدام یک از بهترین‌های لیگ برتر تیم خود را تغییر دادند؟

گفته می‌شود احتمال جدایی لوسیانو از تراکتورسازی وجود دارد. تراکتورسازی تاکنون سروش رفیعی مهاجم توانای فولاد را به جمع مهاجمانش اضافه کرده. ضمن اینکه به نظر می‌رسد تونی اولیویرای پرتغالی قصد بازگرداندن دلیر را نداشته باشد.

* مهاجمان تراکتوری که نایب‌قهرمان شد

لوسیانو ادینهو: (33ساله- 30بازی- 20گل زده- هشت پاس گل- یک پنالتی گرفته)

مهرداد بایرامی: (24ساله- 11بازی- یک گل زده)

فرید بهزادکریمی: (26ساله- 21بازی- دو گل زده- دو پاس گل داده- یک پنالتی گرفته)

سامان نریمان‌جهان: (24ساله- 27بازی- 9گل زده- پنج پاس گل- دو پنالتی گرفت)

محسن دلیر: (26ساله- 21بازی- هفت گل زده- سه پاس گل)

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس