کد خبر 436836
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۶

وزیر خارجه سابق آمریکا در روزهای نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران، در پیام‌هایی خصوصی به ثروتمندان حامی اسرائیل در آمریکا گفته است که وی نسبت به اوباما، دوست بهتری برای اسرائیل خواهد بود.

به گزارش مشرق به نقل از پولتیکو، هیلاری کلینتون، به طور خصوصی پیامی را برای ثروتمندان یهودی حامی کارزارهای انتخاباتی ارسال کرده است - که بدون توجه به نتیجه مذاکرات هسته‌ای ایران - وی نسبت به باراک اوباما دوست بهتری برای اسرائیل خواهد بود.

طی این مدت، کلینتون در ملاء عام از فرآیند مذاکرات حمایت کرده است - مذاکراتی که در دوران صدارت وزارت خارجه آن ها را به صورت محرمانه آغاز کرد - اما همچنان عنوان می‌کند که «عدم توافق بهتر از توافق بد است».

همچنان که گفتگوها در وین به طول انجامیده است، این موضوع به یک آزمایش زودرس برای کارزار انتخاباتی کلینتون تبدیل شده است. وی در حال حاضر تلاش دارد بین دو نقطه قوت خود به عنوان یک کاندیدای بالقوه انتخابات ریاست جمهوری تعادل برقرار کند - سابقه عمیق وی در سیاست خارجی و توان ظاهری وی برای جلب کمک‌های مالی - و این تعادل اگر توافقی حاصل شود می‌تواند مستحکم‌تر شود.

سارا کاونر، یکی از مهمترین حامیان یهودی از ناحیه نیویورک که سابقه فعالیت در دولت بیل کلینتون را نیز دارد در این زمینه گفت: «هر آنچه که شما در پیش بگیرید، افرادی هستند که آن را دوست نخواهند داشت. شما نمی‌توانید همگان را با خود همراه کنید. شما باید به آنچه که به نظرتان برای کشور درست است، عمل کنید».

مذاکرات هسته‌ای برای برخی یهودیان حامی کارزارهای انتخاباتی از اهمیت زیادی برخوردار است، کسانی که به طور خاص رویکرد سیاسی‌شان با حمایت از اسرائیل شناخته می‌شود. مشاوران و متحدان کلینتون روی کمک‌های سرشار این عده برای کارزار انتخاباتی وی حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند تا جایی که انتظار می‌رود تا 2 میلیارد دلار و یا حتی بیشتر از جانب آن‌ها کمک‌های مالی دریافت شود.

اما مسئولان کارزار انتخاباتی کلینتون این امر را که وی تلاش دارد تا نظر هر دو گروه موافق و مخالف مذاکره با ایران را جلب کند، رد کرده‌اند.

نیک مریل، سخنگوی هیلاری گفته است: «حمایت وی از فرآیند مذاکرات و اعلام حمایت علنی از اسرائیل متناقض نیستند. یک توافق مستحکم، از نظر وی برای اسرائیل خوب است».
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • ۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۳
    0 0
    کلینتون تو دیگه پاچه خواری اسرائیل نکن شما همتون نوکر یهودی ها هستید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس