کد خبر 428847
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۸

یک فعال سعودی گفت که در نتیجه تشدید درگیری نیروهای یمنی با ارتش عربستان در مناطق مرزی نجران طی روزهای اخیر و بی‌اعتنایی رژیم آل‌سعود به اوضاع شهروندان این منطقه، صدها تن از آنها با قحطی و گرسنگی مواجهند.

به گزارش مشرق، «طلال احمد»، فعال سعودی درباره اوضاع در مرز عربستان با یمن اظهارداشت: با تشدید درگیری بین کمیته‌های انقلابی یمن و نیروهای ارتش سعودی طی روزهای اخیر در استان نجران در جنوب غربی عربستان و مرز یمن، صدها تن از ساکنان مناطق مرزی از درگیری‌ها گریخته و به خاطر مواجه شدن با کمبود آذوقه در معرض خطر قحطی‌زدگی هستند.

وی افزود: در نتیجه سیاست‌های تحریم و محاصره، شمار زیادی از خانواده‌های ساکن مناطق مرزی قوت روزانه خود را ندارند و با اندک طعام سر می‌کنند.

احمد گفت: ارتش سعودی اموال این شهروندان را به سرقت برده و از بیم نیروهای الحوثی و یمنی‌ها به خانه‌های مردم هجوم می‌برند.

از سوی دیگر خانم «ارتارین کازین»، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا (وابسته به سازمان ملل) چند روز پیش با «سلمان بن عبدالعزیز»، شاه سعودی در کاخ السلام جده دیدار کرد و دو طرف درباره قضیه یمن گفت‌وگو کردند.

کازین در این دیدار گفت : عربستان از جمله کشورهای فعال در زمینه مبارزه با قحطی است در حالی که این کشور از دو ماه پیش جنگی تمام عیار با متحدان خود علیه ملت بی‌پناه یمن تحمیل کرده که موجب قحطی‌زدگی میلیون‌ها کودک یمنی شده که به خاطر شدت گرسنگی و رنج و محنت در آستانه مرگ هستند.

«دومنیک بورجیون»، تحلیلگر سازمان فائو وابسته به سازمان ملل متحد نیز درباره اوضاع یمن گفت: یمن با کمبود شدید احتیاجات ضروری روبرو است و 90 درصد از مواد غذایی خود را وارد می‌کند در حالی که 95 درصد گندم مصرفی هم از خارج وارد می‌شود.

وی افزود: این وخامت اوضاع بیش از دو میلیون و پانصد هزار تن از تولید کنندگان داخلی در حوزه زراعت را تهدید می‌کند.

بی‌تردید هر انسان منطقی به خوبی می‌داند که جنگ چه بر سر هر کشوری آورده و آن را با بحران غذایی و قحطی زدگی مواجه می‌سازد بنابراین اظهارات کازین درباره اینکه عربستان از جمله کشورهای بسیار فعال در زمینه مبارزه با قحطی است، صحت ندارد.

عربستان در چارچوب منافع خویش بسیاری از مدیران و مسئولین نهادهای بین المللی را به خاک خود دعوت می‌کند تا از این رژیم تمجید کنند و روشن است که خانم کازین نیز با همین سخنان خود، میلیون‌ها از عربستان رشوه گرفته است.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس