کد خبر 418336
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۵

نمایندگان مجلس به منظور تأمین نظر شورای نگهبان مصوبه قبلی خودشان مبنی بر استمرار صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس را از قانون انتخابات مجلس حذف کردند.

به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح ماده ۲۹ و الحاق یک تبصره به ماده ۵۲ قانون انتخابات مجلس را مورد بحث و بررسی قرار داده و به اصلاحاتی به منظور تأمین نظر آن شورا این طرح را مصوب کردند.

به موجب مصوبه مجلس، وکلای ملت برای تأمین نظر شورای نگهبان با ۱۳۱ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در مجلس جزء ۱۳ الحاقی به بند (ب) ماده ۲۹ را حذف کردند.

پیش از این مجلس در این بند مقرر کرده بود که مجریان شبکه‌های استانی صدا و سیما باید برای ورود به انتخابات مجلس باید استعفا دهند که در نهایت آن را حذف شد.

البته رؤسای اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن کشوری و رؤسای اتاق‌های اصناف و تعاون در استان و اعضای شورای اسلامی شهرها نیز طبق این اصلاحیه باید برای ورود به انتخابات مجلس استعفا دهند.

همچنین خانه ملتی‌ها در مصوبه مهم دیگری که با ۱۵۲ رأی موافق، ۳۳ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در مجلس آن را به تصویب رساندند، کل ماده ۲ طرح اصلاحیه قانون انتخابات مجلس را برای تأمین نظر شورای نگهبان حذف کردند.

پیش از نمایندگان مجلس در ماده ۲ مصوب کرده بودند که صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس برای دوره بعدی انتخابات استمرار می‌یابد.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس