نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد اصلاح ‏طلب و اصولگرا نمی‎شناسد، گفت: در دوران سازندگی جوانه‌‏های فساد به دلیل باور غلط مسئولان آغاز شد.

به گزارش مشرق، علیرضا زاکانی امشب در همایش مفاسد اقتصادی و ماجرای پول‎های کثیف در سیاست با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در برخورد با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در خصوص برخورد با فساد اقتصادی خودسازی و پالایش را مورد توجه قرار داده و ارائه الگوی مناسبی را در این زمینه ارائه کردند.

وی با بیان اینکه ارشاد، راهنمایی و برخورد با مفاسد اقتصادی از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت، افزود: از 16 سال گذشته رهبری همواره در این زمینه تذکراتی را به قوای سه‎گانه داده‎‏اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس هفتم اهتمام ویژه‎ای به موضوع مفاسد اقتصادی داشت، افزود: متاسفانه پس از مجلس هفتم، شاهد افول در این زمینه هستیم.

زاکانی بر ضرورت شفاف‎سازی در خصوص پرونده مفاسد اقتصادی تاکید کرد و گفت: راه برخورد با مفاسد اقتصادی فرهنگ‎سازی، شفاف‎سازی و پیشگیری است.

وی با اشاره به اینکه برخورد با کسانی صاحب قدرت بوده و یا با پول با قدرت رسیده‎اند مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: برخی افراد نیز با سوء استفاده از قدرت به ثروت رسیده‎اند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در زمینه برخورد با مفاسد اقتصادی نیز گفت: روند رسیدگی به پرونده‎ها از سوی قوه قضاییه باید با جدیت مورد توجه قرار گیرد.

 زاکانی با بیان اینکه مفاسد اقتصادی دزدی شیک و تمیزی است، گفت: پول‎های کثیف از طریق قاچاق و شرایط غیر قانونی ایجاد می‎شود که موجب بروز فساد کلان در جامعه می‎شود.

وی با اشاره به اینکه در دهه اول انقلاب اسلامی زمینه فساد اقتصادی یا وجود نداشت یا کم وجود داشت، تصریح کرد: پس از دوران دفاع مقدس در دوران هاشمی، خاتمی، احمدی‎نژاد نیز مفاسد اقتصادی وجود داشته و امروز وضعیت خوب نیست.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فساد اصلاح ‏طلب و اصولگرا نمی‎شناسد، یادآور شد: در دوران سازندگی جوانه‌‏های فساد به دلیل باور غلط مسئولان آغاز شد.

زاکانی با بیان اینکه در دوره خاتمی با وجود اینکه فضا سیاسی بود اما مسیر دوره سازندگی ادامه یافت و قراردادهایی امضا شد که کشور را دچار مشکل کرد، گفت: در دوران خاتمی قراردادهایی منعقد شد که موجب ضرر و زیان بسیاری به کشور شد.

وی تصریح کرد: در دوران احمدی‎نژاد شعار مبارزه با فساد اقتصادی داده شد و در حد شعار باقی ماند و در دوره دوم ریاست جمهوری وی افرادی به روی کار آمدند که به دوران سازندگی وابسته بودند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر نیز افرادی در این زمینه فعالیت می‎کنند که اشکالات دهه هفتاد و هشتاد وضعیت اقتصادی جامعه را از آنها می‎دانیم، گفت: این امر موجب ایجاد حساسیت شده است.

زاکانی سیستم‎های غیر شفاف و الگوهای غلط را از دیگر دلایل فساد اقتصادی در جامعه دانست و گفت: کشور در موقعیتی قرار دارد که اگر رها شود به سمت سامان یافتگی فساد می‎رود.
منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس