کد خبر 417578
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۳

مشاور سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه بعید می‌دانم طرح دو فوریتی مجلس برای توقف مزایده‌چهارم رأی بیاورد، تاکید کرد: خریداران پرسپولیس برای شرکت در مزایده مصمم هستند و برای خرید این باشگاه رقابت نزدیکی دارند.

به گزارش مشرق، جعفر سبحانی ضمن بیان این مطلب افزود: 2 متقاضی قبلی شرکت در مزایده سوم یعنی شرکت‌های استیل‌آذین و بهنام پیشروی کیش هنوز مبلغ سپرده شرکت در مزایده قبلی را پس نگرفته‌اند و این نشان می‌دهد این 2 شرکت همچنان برای خرید باشگاه‌پرسپولیس علاقه‌مندند و رقابت پایاپایی دارند، البته شرکت استیل‌آذین باید مشکل بدهی بانکی خود را حل کند.

وی درباره اظهارات رئیس‌فراکسیون ورزش مبنی بر ممانعت مجلس از برگزاری مزایده چهارم اظهار داشت: واگذاری تکلیف خود نمایندگان به وزارت اقتصاد بود و حتی در این روند وزیر اقتصاد تهدید به استیضاح شد و بعید می‌دانم نمایندگان مجلس به طرح دو فوریتی توقف مزایده سرخابی رأی بدهند و مزایده‌چهارم در روز 29 اردیبهشت قطعا برگزار خواهد شد.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی در بخش دیگری از سخنان خود درباره حضور شرکت‌های خودروسازی در مزایده چهارم گفت: شرکت‌های خودروسازی جزو شرکت‌های دولتی محسوب نمی‌شوند و منعی برای شرکت در مزایده ندارند اما حضور دو تیم خودروسازی در لیگ‌برتر  با قوانین AFC مغایریت دارد و به همین دلیل این شرکت‌ها از این نظر با محدودیت روبرو هستند.  

سبحانی با تاکید بر اینکه مزایده روز 29 اردیبهشت‌ماه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به عنوان مزایده چهارم همچنان به قوت خود باقی است، تصریح کرد: ارزیابی‌ها حاکی از این است که مزایده‌چهارم به لحاظ کمی و کیفی بهتر  و پرشورتر از مزایده سوم برگزار خواهد شد.

وی از انجام مذاکراتی به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای خرید سهام این 2 باشگاه خبر داد و در پاسخ به این پرسش که آیا درخواستی از سازمان خصوصی‌سازی برای خرید سهام این دو باشگاه ورزشی صورت گرفته یا خیر؟ گفت: این موضوع را نمی‌توانیم اعلام کنیم و این خط قرمز ماست.

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: متقاضیان خرید سهام این 2 باشگاه تا پایان‌وقت اداری روز 28 اردیبهشت‌ماه برای ارائه پاکت‌های مزایده فرصت دارند، بنابراین نه می‌دانم چه کسانی در مزایده شرکت می‌کنند و نه مجاز به اعلام آن تا زمان برگزاری مزایده در روز 29 هستم.

سبحانی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه منعی برای تعدد مزایده نداریم، اظهار داشت: پیش از این هم سابقه داشته مزایده‌هایی را تا 6 مرحله برگزار کردیم و قانون از این نظر منعی قائل نشده ولی امیدواریم در همین مرحله تکلیف واگذاری نهایی شود.

منبع: ایلنا

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • حاج حسین ۲۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۷
    0 0
    امیر رفت و برگشت

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس