کد خبر 416856
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۸

پنجمین جلد از کتاب «خاطره‌ها» حاوی خاطره‌های آیت‌الله ری‌شهری که انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی آن را منتشر کرده پیش از رسیدن به نمایشگاه کتاب پیش فروش شده و تمام شد.

به گزارش مشرق، پنجمین جلد از خاطرات آیت‌الله محمدی ری‌شهری که در برگیرنده دو دهه سرپرستی حج وی است، در  بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از امروز عرضه می‌شود.

این در حالی است که پیش فروش این کتاب که از روز اول نمایشگاه شروع شده بود با توجه به محتوای خاطرات ایشان در جلد 5 و پرداختن به نوع روابط سه رئیس جمهور گذشته کشورمان (هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی‌نژاد) در ارتباط با آل سعود باعث گردید تا تمام چاپ اول آن پیش فروش گردد.


این کتاب در برگیرنده ابعاد مختلف برگزاری مراسم حج در زمان سرپرستی آیت‌الله ری شهری از سال 1370 تا 1388 است، حاوی نکات بسیار حساس، جالب و خواندنی برای علاقه‌مندان است. پیش از این 4 جلد از خاطرات وی که شامل حوادث مهم و سرنوشت ساز دوران جمهوری اسلامی همچون: کودتای پایگاه نوژه، توطئه قطب‌زاده، سلب صلاحیت مرجعیت از آقای شریعتمداری، جریان مهدی هاشمی، تاسیس وزارت اطلاعات، مقابله با شبکه‌های جاسوسی و تروریستی و تاسیس دادگاه ویژه روحانیت، ماجراهای برکناری آقای منتظری از قائم مقامی و ... است، چاپ گردیده است.

بررسی دیدگاه‌ها، گفتارها و رفتارهای شخصیت‌های تراز اول کشور در سفر به عربستان و ملاقات مقامات سعودی و برگزاری مناسک حج در طول این سال‌ها برای نخستین بار در جلد پنجم خاطرات وی آمده که مقایسه آن با شرایط کنونی روابط ایران و عربستان و تعلیق سفرهای عمره بر حساسیت‌ها و جذابیت‌های این اثر می‌افزاید.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب با تخفیف ویژه در بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران می‌توانند به غرفه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در مصلی، شبستان، راهروی12، غرفه 1، روبروی محراب مراجعه کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس