کد خبر 415660
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۰

وزیر بهداشت با اشاره به بحث مدیریت یکپارچه شهری گفت: وزارت بهداشت آمادگی دارد که اداره بیمارستان‌ها، اوژانس تهران، و بهداشت شهر تهران را به شهرداری تحویل دهد.

 به گزارش مشرق، دکتر سیدحسن هاشمی صبح امروز در نطق پیش از دستور خود در صحن علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه بیش از 50 درصد تخت‌های بیمارستانی فرسوده است، گفت: بدترین شرایط در شهر تهران آن است تخت‌هایی با عمر 70 تا 80 سال نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اصلاح وضعیت هتلینگ بیمارستان‌ها گفت: امیدوارم شهرداری و شورای شهر در زمینه بهبود این وضعیت وارد عمل شده و همت ویژه‌ای داشته باشند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امضای تفاهمنامه‌ای میان وزارت بهداشت و مدیریت شهری گفت: این تفاهم‌نامه بر روی کاغذ مانده است و امیدواریم شهرداری در حوزه تحقق شهر دوستدار سلامت اقدامات لازم را انجام دهد، هرچند که در حوزه اجرا بسیار سخت است.

هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران می‌تواند در ایجاد فضاهای بیمارستانی و افزایش تخت‌های بیمارستانی به پنج برابر به وزارت بهداشت کمک کند، من به عنوان مسوول سلامت کشور و نماینده دولت آمادگی خود را برای تحویل اداره سلامت پایتخت به منظور تحقق مدیریت یکپارچه شهری اعلام می‌کند.

وی افزود: اداره بیمارستان‌ها، اورژانس تهران و وضعیت بهداشت تهران تحویل شهرداری تهران می‌شود؛ چراکه ما وظیفه تصدی‌گری نداریم و من اگر شهرداری در این زمینه اعلام آمادگی کند من نیز دست شما را می‌بوسم و حاضریم اداره امور را به شهرداری بدهیم.

مهدی چمران رییس شورای شهر تهران در واکنش به سخنان وزیر گفت: وزارت آموزش و پرورش نیز در زمینه واگذاری اعلام آمادگی کرده است، اما ما باید عقب‌ماندگی حقوق معلمان را بپردازیم و امیدواریم مدیریت یکپارچه شهری به صورت سازمان یافته تحقق یابد.

هاشمی در ادامه با اشاره به عدم برخورداری شهر تهران از پوشش هوایی گفت: در اطراف تهران مردم زیادی زندگی می‌کنند و اگر این افراد بخواهند از مراکز درمانی پایتخت استفاده کنند باید بیش از سه ساعت در ترافیک بمانند و پیشنهاد می‌شود شهرداری 4 آمبولانس هوایی اجاره کند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت آماده است در بحث مدیریت یکپارچه شهری به شهرداری کمک کند، گفت: اورژانس هوایی حداقل باید 45 پایگاه داشته باشد و در تهران به آمبولانس هوایی نیازمندیم و این در حالی است که اجاره آنها گران نیست و شهرداری می‌تواند نسبت به اجاره آمبولانس هوایی اقدام کند.

وزیر بهداشت در ابتدای سخنان خود اشاره‌ای به وضعیت و تاریخچه سلامت در کشور پرداخت و آمارهایی را ارائه کرد.
منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس