کد خبر 413757
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۲:۲۰

شرکت راه‌آهن مرکزی ژاپن از رکوردزنی قطار مغناطیسی در این کشور خبرداد.

به گزارش مشرق، شرکت راه آهن مرکزی ژاپن (Central Japan Railway) گزارش داده که قطار مغناطیسی آن، دیروز (پنج‌شنبه) رکورد سرعت 366 مایل بر ساعت را در جریان سفر آزمایشی اش در منطقه یاماناشی شکست.

ژاپن از سال 2003 میلادی تا کنون نام خود را به عنوان دارنده پرسرعت ترین قطار دنیا به ثبت رسانده و با ثبت این رکورد موفق شد که جایگاهش را همچنان حفظ نماید.

در جریان این حرکت آزمایشی 29 مهندس در داخل قطار حضور داشتند و پیش بینی شده که این قطار تا سه شنبه همین هفته رکورد سرعت 372 مایل بر ساعت (معادل 600 کیلومتر در ساعت) را به ثبت می رساند.

براساس طبق اعلام شرکت راه آهن مرکزی ژاپن مسافران عادی هیچگاه این سرعت را تجربه نخواهند کرد مگر آنکه مشکلی در سیستم کنترلی قطار به وجود آید. این شرکت در نظر دارد که برای سفرهای معمولی سرعت قطار را در محدوده 313 مایل بر ساعت نگه دارد که این امر نیز تا سال 2027 میلادی محقق نخواهد شد.

اما حتی با همین سرعت هم، مسافران این قطار قادر خواهند بود در بازه زمانی تنها 40 دقیقه مسافت میان توکیو و ناگویا را بپیماند که کمتر از نصف مدت زمانی است که با قطارهای سریع السیر امروزی امکان پذیر خواهد بود.

این شرکت حتی در نظر دارد که تکنولوژی خود را به آمریکا صادر نماید و سریع ترین راه آهن این کشور را بین نیویورک و واشنگتن دی سی راه اندازی کند.

منبع: دنیای خودرو

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha