محمدعلی ابطحی درباره کتب سودای سکولاریسم و اعترافات 88 گفت که این کتاب ها را خوانده و اگر وقت داشته باشد نقدی بر آنها خواهد نوشت.

به گزارش مشرق، حاشیه دومین روز برگزاری نمایشگاه کتاب به شرح ذیل است:

*دومین روز برگزاری نمایشگاه و اولین روز پایان هفته مصادف شد با حضور علاقه مندان به حضور کتاب. طیف علاقه مندان از اولین ساعات نمایشگاه وارد مصلی شدند هر چند آن چنان که باید این حضور تنها برای کتاب نیست و حواشی که در گوشه کنار نمایشگاه ایجاد شده بیشتر در جذب مخاطبان موثر هستند.

*در ادامه حضور چهره های سیاسی و فرهنگی آیت الله بوشهری معاونت امور فرهنگی و ارتباطات دبیرخانه مجلس خبرگان در نمایشگاه کتاب حاضر شد و به مدت چند ساعت از این رویداد فرهنگی بازدید کرد. محمدعلی ابطحی از فعالان سیاسی اصلاح طلب نیز امروز در نمایشگاه کتاب حضور داشت. وی در غرفه مجمع ناشران ضمن بازدید بسته کتاب معرفی فتنه را هدیه گرفت. وی همچنین درباره کتب سودای سکولاریسم و اعترافات 88 گفت که این کتاب ها را خوانده و اگر وقت داشته باشد نقدی بر آنها خواهد نوشت. کامران فانی وزیر آموزش و پرورش و سفیر کشور ایتالیا از دیگر چهر های سیاسی حاضر در نمایشگاه کتاب بودند. البته اهالی شعر و ادب و نویسندگان به سیاق روزهای دیگر در مصلی حاضر بودند.

*در دومین روز برگزاری نمایشگاه کتاب، کتاب «آن بیست و سه نفر» که در دو غرفه سوره مهر و انقلاب اسلامی عرضه می شود به طور کامل به فروش رفت و احتمالا در روزهای آینده چاپ جدید آن در نمایشگاه عرضه خواهد شد.

*صبح روز دوم اولین کتاب از نمایشگاه جمع شد. این کتاب اشعاری از ف.ا بود که برخی از آنها را شاعر مرتد مقیم آلمان با همکاری این نویسنده خوانده بود. این شاعر نیز چند قبل به دلایل امنیتی در زندان به سر می برد.

*در حیاط شبستان اصلی مصلی غرفه هایی برای رادیوها تدارک دیده شده که در این میان تنها یک غرفه فعال است و با استفاده از آهنگ های پاپ مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.

*در ورودی های نمایشگاه چند غرفه تعبیه شده که برخی از آنها به فروش شال و روسری فروخته می شود که ظاهرا این اقلام غیرکتابی با استقبال خوبی هم مواجه شده اند. شنیده شده برخی غرفه های فروش نوشیدنی در نصف روز بیش از سی میلیون تومان فروش داشته اند.

*با این که دو روز از برگزاری نمایشگاه کتاب می گذرد هنوز برخی غرفه ها خالی و بدون متصدی است. این اتفاق در حالی رخ داده که قبل از نمایشگاه اعلام شده بود 300 ناشر درخواست غرفه داشته اند که تقاضایشان بدون پاسخ مانده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس