کد خبر 411274
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳

رئیس شورای شهر تهران با اشاره بدهی های دولت به شهرداری تهران طی سال های متمادی، گفت:گفته می شود میزان این بدهی به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش مشرق، مهدی چمران درباره بدهی های دولت به شهرداری تهران، اظهار داشت: با توجه به بدهی های دولت به شهرداری، کمیته ای با حضور سه عضو شورای شهر شامل اسماعیلی دوستی، محسن سرخو و رضا تقی پور، با جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در جریان برگزاری جلسات مربوطه، اعضای شورا خواستار انجام مواردی از سوی دولت شدند، ادامه داد: از سال ۸۲ که به شورا آمدیم میزان بدهی دولت ۴۰۰ میلیارد تومان اعلام شد اما دولت این میزان را قبول نداشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: به خاطر دارم زمانی که آقای سعیدلو از شهرداری به دولت رفت، مقرر شد طرفین بدهی و مطالبه خود را محاسبه ومیزان دقیق آن را مشخص کنند که متأسفانه به نتیجه عملی نرسید؛ در حال حاضر نیز وضعیت همینگونه است و می گویند ۴۰۰ میلیارد آن زمان، به ۲ هزار میلیارد تومان رسیده است که شامل بدهی در حوزه حمل و نقل، ساخت و ساز و غیره است.

وی خاطرنشان کرد: دولت باید پرداخت این بدهی ها را در بودجه پیش بینی کند تا پرداخت شود اما اصلا ردیفی در بودجه امسال به این منظور اختصاص داده نشده است؛ چند سال گذشته با فشارهایی که آوردیم ارقامی در بودجه دیده و پرداخته شده به ویژه به شهرهایی که طلب کمتری داشتند اما در این دوره چنین اتفاقی نیفتاده است.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس