کد خبر 411221
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰

یک موسسه یمنی با نام «ائتلاف مدنی رصد جنایات سعودی ها در تجاوزعلیه یمن»در گزارشی تکان دهنده که یادآور جنایات صهیونیست ها درجنگ 51 روزه علیه غزه است،تاکید کرده که تاکنون 1300 یمنی بی گناه کشته شده اند و یک سوم آنها کودک هستند.

به گزارش مشرق، یک موسسه یمنی با نام «ائتلاف مدنی رصد جنایات سعودی ها در تجاوزعلیه یمن»در گزارشی تکان دهنده که یادآور جنایات صهیونیست ها درجنگ 51 روزه علیه غزه است،تاکید کرده که تاکنون 1300 یمنی بی گناه کشته شده اند و یک سوم آنها کودک هستند.
 
در پنجمین گزارش هفتگی این موسسه یمنی از تجاوز مستمر سعودی – آمریکایی علیه یمن آمده است که ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها مرتکب جنایات جنگی شده و در 35 روز گذشته 1300 یمنی کشته و سه هزار و 365 یمنی دیگر زخمی شده اند.
 
در جریان 35 روز تجاوز سعودی – آمریکایی علیه یمن، این کشور به ویژه مناطق مسکونی آن 4هزار و 200 بار توسط جنگنده های سعودی بمباران شده و کشتی های جنگی نیز بارها از باب المندب با موشک به شهرهای مختلف از جمله صنعا و عدن حمله کرده اند.
 
**آمار ارائه شده در این گزارش:
 
- کشته ها : 1300 یمنی از جمله 435 کودک ، 327 زن، 2 خبرنگار، 17 پناهجو که شامل 7 کودک ، یک زن حامله و 4 امداد رسان صلیب سرخ
 
- زخمی ها : 3365 یمنی
 
- مکان های بمباران شده در یمن: 75 خانه ، 35 مدرسه ، 26 بیمارستان و درمانگاه ، 25 مسجد ، 36 ساختمان دولتی، 85 مرکز آموزشی، 10 ورزشگاه، 180 پل ، 70 مرکز تجاری و فروشگاه، 5 سیلو، 60 پمپ بنزین، سه قصر ریاست جمهوری و 8 مرکز قضایی.
 
12 طرح آب رسانی و ارتباطات در صعده و حجه، 14 مرغداری ، 15 سفارتخانه ، 10 فرودگاه، 10 منطقه باستانی، 1200 خودرو، 20 کامیون حمل غذا، 35 تانکر حمل سوخت.
 
بیشتر استان های یمن به ویژه عدن، صعده ، صنعا و تعز مورد حملات مستمر جنگنده ها، حملات موشکی کشتی های جنگی و حملات توپخانه ای متجاوزان آل سعود قرار گرفته اند.
 
شهر صعده و شهرک های اقماری آن به طور میانگین روزانه 30 بار هدف بمباران جنگنده های سعودی قرار می گیرند.
 
متجاوزان سعودی در حملات خود علیه یمن از سلاح ها و بمب های ممنوعه و حاوی مواد خطرناک استفاده کرده اند که بیشتر مناطق مسکونی آلوده به مواد سمی خطرناک گزارش شده اند.
 
دراین گزارش آمده است که محاصره غیرقانونی دریایی، زمینی وهوایی یمن، ملت این کشور به ویژه زنان و کودکان را با یک فاجعه مواجه کرده ، بیمارستان ها با کمبود دارو و لوازم پزشکی و جراحی در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند.
 
به عنوان نمونه فقط 6 هزار بیمار کلیوی با خطر مرگ حتمی مواجه هستند و جراحی بیماران غیرممکن شده است.
 
محاصره غیرقانونی و حمله به فرودگاه ها موجب شده تا هزاران یمنی در فرودگاه های کشورهای عربی و غیرعربی از جمله مصر و اردن سرگردان باشند و نتوانند به کشورشان بازگردند.
 
بیشتر سازمان های بین المللی تیم های عملیاتی وامدادی خود را از همه مناطق یمن خارج کرده و تنها برخی نیروهای هماهنگ کننده ها برای رصد تحولات و جمع آوری اطلاعات باقی مانده اند.
 
سازمان های حقوق بشری ومدنی که از این شرایط شوکه شده اند، بر اهمیت تسریع سازمان های بین المللی و کشورها در کمک رسانی به ملت مظلوم یمن که در معرض حملات مرگبار و وحشیانه متجاوزان سعودی قرار دارند، تاکید کرده اند.
 
در این گزارش بر ضرورت توقف فوری و کامل تجاوز وحشیانه آل سعود و همپیمانان آن علیه ملت مظلوم یمن برای جلوگیری از یک فاجعه انسانی تاکید و از جامعه جهانی و سازمان های بین المللی مانند سازمان ملل متحد خواسته شده است در این زمینه به وظایف انسانی و قانونی خود عمل کنند.
 
این موسسه یمنی خواستار رصد و جمع آوری اسناد تجاوز وحشیانه آل سعود علیه ملت مظلوم یمن برای رسیدگی به جنایات جنگی و ضد بشری سعودی ها در دادگاه جنایی بین المللی شده است.
منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس