کد خبر 410724
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵

پادشاه عربستان که ساعاتی پیش ولی‌عهد خود را کنار گذاشت، خواستار بیعت با ولی‌عهد جدید و جانشین ولی‌عهد در کاخ پادشاهی‌اش در ریاض شد.

به گزارش مشرق، «سلمان بن عبدالعزیز» شاه عربستان که بامداد امروز چهارشنبه در اقدامی غیرمنتظره دست به تغییر در ترکیب حاکمیت این کشور زد و ولی‌عهد، جانشین ولی‌عهد، وزیر خارجه و شماری از وزرا و مقامات کابینه را تغییر داد، قصد دارد امروز برای ولیعهد و جانشین او ، بیعت بگیرد.

به گزارش الجزیره، دیوان پادشاهی عربستان اعلام کرد که مراسم گرفتن بیعت برای «محمد بن نایف» که از جانشینی ولی‌عهد، به رتبه ولی‌عهدی منصوب شده و «محمد بن سلمان» فرزند پادشاه که وزیر دفاع و رئیس دیوان پادشاهی و مشاور ویژه پادشاه بود و اکنون جانشین ولی‌عهد شده، عصر امروز چهارشنبه در قصر «الحکم» ریاض برگزار خواهد شد.

«محمد بن نایف» پسر نایف بن عبدالعزیز ولی‌عهد متوفی عربستان است که از خاندان سدیری‌ها (نام خانواده مادرش) محسوب می‌شود. وی پس از مرگ «ملک عبدالله» به عنوان جانشین ولی‌عهد انتخاب شد. برای اولین بار در تاریخ خاندان آل سعودی، جانشین ولی‌عهد خارج از فرزندان عبدالعزیز بنیانگذار عربستان سعودی انتخاب شد تا جانشینی به نسل دوم منتقل  شود و اکنون نیز، پادشاه وی را جانشین خود و پسرش را جانشین ولیعهد کرده است

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس