کد خبر 407703
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱

وزیر خارجه ایران درباره تجاوز عربستان سعودی به یمن گفت که در یمن ساختار نظامی وجود ندارد که به آن حمله شود و حملات انجام شده علیه اهداف غیر نظامی است.

به گزارش مشرق، خانم «دلسی رودریگز» وزیر امور خارجه و « آسدروبال چاوز» وزیر نفت ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده اند، با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کردند.

طرفین در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه ای و بین المللی رایزنی نمودند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بر لزوم گسترش مناسبات دو کشور در همه زمینه ها از جمله روابط سیاسی ،اقتصادی و انرژی تاکید نمود.

دکتر محمد جواد ظریف تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از سیاست‌ها و برنامه‌های ونزوئلا در چارچوب اوپک حمایت می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به برنامه برخی کشورها برای کاهش قیمت نفت تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران در جهت کاهش وابستگی به در آمد نفت حرکت می کند و این امر در بودجه امسال کل کشور رعایت شده است و براین اساس کاهش قیمت نفت تاثیر زیادی بر ایران نگذاشت.

دکتر محمد جواد ظریف خطر افراطی گری و تروریسم را یک خطر واقعی برای منطقه خواند که مبارزه با ان از سوی برخی کشورها جدی گرفته نمی شود.

وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز تاسف از اینکه برخی کشورها بحران یمن را به یک دعوای مذهبی تبدیل نموده اند، اضافه کرد: این در حالی است که در یمن به گروههای مردمی حمله می شود و این حملات ارتباطی با مذهب آنها ندارد.

وی خاطر نشان ساخت: در یمن ساختار نظامی وجود ندارد که به آن حمله شود و حملات انجام شده علیه اهداف غیر نظامی است.

دکتر محمد جواد ظریف همچنین با اشاره به نامه ارسالی خود به دبیرکل سازمان ملل و وزرای امور خارجه همه کشورها در خصوص بحران یمن و طرح چهارماده‌ای ایران در این رابطه گفت: این طرح شامل آتش بس در زمین و هوا، ارسال کمک‌های انسانی،گفتگوی بین یمنی ها بدون دخالت خارجی و تشکیل حکومت فراگیر است.

خانم «دلسی رودریگز» وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها اعلام امادگی نمود.

وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به روابط راهبردی دو کشور بر لزوم همکاری و هماهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و ونزوئلا در زمینه های منطقه‌ای و بین المللی تاکید کرد.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس