معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه در انتخابات امسال از همه سیاسیون فعال در چارچوب قانون حمایت می‌کنیم، گفت: ما از اجتماعات قانونی حمایت می‌کنیم زیرا اگر از فعالیت‌های قانونی حمایت نکردیم دو اشتباه انجام داده‌ایم.

به گزارش مشرق، معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به اینکه در انتخابات امسال از همه سیاسیون فعال در چارچوب قانون حمایت می‌کنیم، گفت: ما از اجتماعات قانونی حمایت می‌کنیم زیرا اگر از فعالیت‌های قانونی حمایت نکردیم دو اشتباه انجام داده‌ایم.

محمد حسین مقیمی ظهر امروز در شورای اداری سیستان و بلوچستان در زاهدان با مهم دانستن انتخابات پیش رو اظهار کرد: امیدواریم رقابت‌های گروه‌ها، احزاب و سیاسیون در انتخابات اسفند امسال که به پیروزی می‌اندیشند، به همدلی و همزبانی تبدیل شده و رفاقت ها حفظ شود.

وی از همه فرمانداران و مدیران اجرایی استان ها خواست تا در مسیر انتخابات زمینه ایجاد همدلی و همزبانی در جامعه را ایجاد کنند.

این مسئول با بیان اینکه ممکن است در انتخابات پیش رو داوطلبان فعالیت‌هایی انجام دهند، افزود: دولت از همه مدیران می‌خواهد که از امکانات دولتی له یا علیه کسی استفاده نشود، این امکانات فقط چند تا ساختمان اداری و خودرو نیست بلکه همه تریبون‌ها، امکانات و نیروها را شامل می‌شود.

مقیمی از همه مدیران خواست اگر قرار است در انتخابات از امکانات دولتی استفاده شود، باید بر اساس سیاست‌های استاندار و به صورت یکسان و یکنواخت در بین همه باشد.

وی با بیان اینکه اگر این اتفاق بیفتد، همه پای صندوق‌های رای آمده و نشاط سیاسی برقرار می‌شود، افزود: باز بودن راه ثبت نام برای همه گرایش‌های سیاسی قانونی نیز به حضور بیشتر مردم در صندوق رای کمک می‌کند.

مقیمی از حمایت همه سیاسیونی که در چارچوب قانون کار می‌کنند، خبر داد و گفت: ما از اجتماعات قانونی حمایت می‌کنیم زیرا اگر از فعالیت های قانونی حمایت نکردیم دو اشتباه انجام داده‌ایم، پس باید از همه فعالیت های شناسنامه‌دار و قانونی و همه آنهایی که در چارچوب قانون کار می‌کنند، حمایت کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه نباید به فعالیت های غیر قانونی اجازه اقدام بدهیم، خاطرنشان کرد: وزارت کشور برای فعال شدن احزاب قانونی آمادگی دارد.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از روزی که کار را شروع کرد، تمام تلاشش این بود که عقب‌ماندگی‌ها را جبران کرده و به سیاست های کلی نظام در سند چشم انداز توسعه نزدیک شود، اظهار کرد: این سند را مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت و مجلس تهیه و مقام معظم رهبری آن را تایید کرده اند، این مبنا و پایه کاری ما در کشور است و همه باید تلاش کنیم به اهداف این سند نزدیک شده و در بخش‌هایی آن را محقق کنیم.

مقیمی افزود: با وجود اینکه دولت‌های زیادی روی کار آمده‌اند ولی ما هنوز در برخی از بخش‌های سند توسعه عقب هستیم، البته در برخی جاها نیز فعلاً در حد این برنامه قرار داریم، در مجموع باید عقب افتادگی ها را با دقت بیشتر جبران کنیم.

وی به بخشی از اهداف برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و گفت: قرار بود رشد اقتصادی ما 8 درصد باشد ولی وقتی دولت را تحویل گرفتیم رشد اقتصادی منفی 5.6 بود، تورم و اختلاف طبقاتی و واقعیت های جامعه خیلی بد بود، این دولت باید در عین جبران این عقب افتادگی‌ها، تعهداتش را نیز برآورده کند.

وی بر ضرورت فعالیت مدیران استان در راستای سیاست های کلان دولت تاکید و عنوان کرد: تمام تلاش دولت این است که از مدیران موفق و کارآ برای تحقق اهداف استفاده کند، در این مسیر اگر دوستان می بینند در انتخاب مدیران سخت‌گیری شده و تجربه، دانش و کارآمدی افراد مد نظر قرار می‌گیرد، به این دلیل است که باید به اهدافمان برسیم و در پایان چهار سال از عملکردمان دفاع کنیم.

مقیمی خاطرنشان کرد: باید برای موفقیت همه وقتمان را صرف توسعه کشور کنیم، وضع درآمد، قیمت نفت و وضعیت تحریم ها را می‌دانیم، از این طرف هم می خواهیم عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم. پس باید تکالیفمان را بخوبی انجام دهیم.

او با بیان اینکه اکنون که درآمدهای نفتی کشور کاهش یافته است، گفت: باید، نگرش‌ها را تغییر و از منابع دیگر استفاده کنیم، مردم را وارد صحنه کنیم و زمینه های اقتصاد مقاومتی را ایجاد و اجرا کنیم.

وی در بخش دیگری به اهداف فرهنگی سند چشم‌انداز توسعه کشور پرداخت و به برخی ناهنجاری های اجتماعی نظیر اعتیاد نیز اشاره کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور در ادامه با موفق خواندن فعالیت های استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: با مدیریت قوی در سیستان و بلوچستان، به اهدافی که دولت تعیین کرده نزدیک شده ایم، در همه دولت‌ها استانهایی مثل سیستان و بلوچستان مد نظر بوده است، ولی اینکه چرا به اهدافمان نرسیده‌ایم به نوع نگاه مربوط است.

مقیمی ادامه داد: دولت چندین اقدام جدی برای اقتصاد دارد که یکی مربوط به سیستان و بلوچستان است، وقتی قبول کرده‌ایم مبلغ 500 میلیون دلار برای انتقال آب به مزارع سیستان و بلوچستان اختصاص دهیم یا اینکه آب کشاورزی 550 هزار هکتار را در خوزستان فراهم کنیم نشان از جدیت دولت در توسعه مناطق است.

وی با بیان اینکه در حوزه برداشت از منابع نفتی مشترک سرمایه گذاری های کلانی کرده‌ایم، گفت: سالهای سال است که نفت ما را به صورت طبیعی می برند، ما در این بخش غفلت کرده و سرمایه‌گذاری نکرده‌ایم، دولت دارد جبران غفلت های گذشته را می‌کند.

او با اشاره به نگاه ویژه دولت به بندر چابهار، اضافه کرد: توسعه بندر چابهار جزو سیاست های دولت و جمهوری اسلامی ایران است، در موضوع ترانزیت کالا باید بنادر فعال شوند و در بخش راه آهن نیز باید سرمایه گذاری شود.

مقیمی توقع دولت از مدیران دستگاه های اجرایی را تلاش در چارچوب سیاست های توسعه ای دولت دانست و افزود: مدیران باید وقتشان را وقف کار، تلاش و سرمایه گذاری کنند، تا به افزایش بهره‌وری و اهداف اقتصاد مقاومتی دست یابیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم به اهداف اقتصاد مقاومتی دست یابیم باید از همه فرصت ها استفاده بهینه کنیم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس