کد خبر 401806
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۴

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی گفت: اصولگرایان یکی از مبانی خود را تبعیت از رهبری می دانند و خود را ملزم می دانیم با دولت همدلی و همزبانی کنیم البته متقابلا این توقع را از دولت داریم.

به گزارش مشرق، غلامعلی حدادعادل در گفتگو با مهر با اشاره به نامگذاری سال 94 به دولت، ملت همدلی و همزبانی گفت: همدلی و همزبانی همیشه لازم بود و توصیه همیشگی رهبری، تعامل و همدلی اجزای کشور و مسئولان است اما اختصاص این نام برای امسال به گمان من برای چالش هایی است که دولت در عرصه داخلی و بین المللی با آن مواجه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح این چالش ها گفت: در عرصه بین المللی مذاکرات هسته ای و مواجهه دولت با غرب بسیار مهم و اساسی است. دولت باید تصمیمات مهمی در این باره بگیرد زیرا هم با استقلال کشور در ارتباط است و هم اقتصاد کشور.

وی افزود: همدلی و همزبانی دولت و ملت، پشتوانه قوی برای مذاکره کنندگان است تا در برابر غرب از استقلال کشور دفاع کنند و نیز برای آنها در داخل کشور این امکان را فراهم می کند تا بتوانند آثار منفی دشمنی ها و فشارهای زیاده خواهان را خنثی کنند.

حدادعادل ادامه داد: در مجموع شاید این نام گذاری سبب شود تا نقدهایی که منتقدان به دولت دارند قدری با مهربانی بیشتری همراه شود و متقابلا دولت هم نسبت به منتقدان با رفتار و ادبیات بهتری برخورد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین به رابطه دولت و مجلس با توجه به نام گذاری سال اشاره کرد و گفت: قطعا این نام گذاری در روابط این دو نهاد موثر است. اصولگرایان یکی از مبانی خود را تبعیت از رهبری می دانند و خود را ملزم می دانیم با دولت همدلی و همزبانی کنیم البته متقابلا این توقع را از دولت داریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که در ایام نوروز به دیدار مجروحان یمنی در یکی از بیمارستان های تهران رفته بود، در این باره گفت: یمنی هایی که به دیدارشان رفتم، در حمله انتحاری داعش به 2 مسجد مجروح شده بودند و وظیفه خود دیدم تا به عنوان یک مسلمان از آنها عیادت کنم.

وی ادامه داد: به آینده یمن کاملا امیدوارم و این ملت، ملتی نیست که با جنگنده های آمریکایی در اختیار عربستان از میدان به در شود.

حدادعادل درباره حمله عربستان به یمن نیز گفت: تصور می کنم این حمله وحشیانه باعث شد تا دنیا متوجه شود عربستانی که این چنین مسلمانان دنیا را می کشد دیگر نمی تواند در عالم اسلام دعای قداست کند، اقدامات این کشور تصویر عربستان را واقعی تر جلوه داد.

حدادعادل درباره ادعای برخی کشورهای عربی مبنی بر دخالت ایران در یمن گفت: دخالت ایران از طریق صداقت و در قلوب یمنی ها است که نمی شود جلویش را گرفت. دیگر کشورها هم اگر این توانایی دارند می توانند در دیگر کشورها نفوذ کنند.
منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس