کد خبر 400650
تاریخ انتشار: ۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۶

پنج فیلم سینمایی موفق به اکران در نوروز شدند که در این میان فیلم سینمایی «ایران برگر» با فروش ۴۶۰ میلیون تومان گوی سبقت را از رقبایش ربود.

به گزارش مشرق، امسال هم نوروز با اکران پنج فیلم سینمایی در گروه‌های مختلف آغاز شد و بخشی از تفریحات مخاطبان پس از دید و بازدید نوروزی که سنت پسندیده‌ای است حضور در سالن‌های سینما است.
فروش نوروزی فیلم‌ها در هفته اول تعطیلات از اهمیت خاصی برخوردار است اگرچه فروش فیلم‌ها در هفته اول به دلیل تعطیلات نسبت به هفته دوم که تعطیلات نوروزی رو به اتمام است کمتر خواهد بود اما با نگاهی به فروش فیلم‌ها در هفته اول می توان علایق مخاطب را به گونه‌های مختلف فیلم جست‌وجو کرد.
برای دریافت دقیق آمار فروش فیلم‌های اکران نوروزی از دفاتر پخش فروش فیلم‌ها را جویا شدیم . اکران نوروزی از 20 اسفندماه آغاز شد اما به مدت سه روز نمایش فیلم‌ها، سالن‌های سینما در حالت تعطیل و نیمه تعطیل بود و روز اول و دوم اکران فیلم‌ها اکران نمایش در تمام سالن‌ها نداشتند زیرا هنوز هارد فیلم‌ها برای پخش آماده نبود.

ایران برگر 460 میلیون فروخت

امیر قطبی مدیر پخش فیلمیران درباره میزان فروش فیلم «ایران برگر» به فارس گفت: فیلم سینمایی ایران برگر در 30 سالن سینما به نمایش درآمده است و فروش فیلم در جمعه شب (7 فروردین ماه) در تهران 62 میلیون تومان بود و روز پنج شنبه (6 فروردین ماه) 53 میلیون تومان فروش داشت.
وی ادامه داد: مجموع فروش فیلم در تهران به 360 میلیون تومان رسید و در شهرستان ها فیلم 7 روز است که به نمایش درآمده است و ظرف این مدت کوتاه به صورت تقریبی به فروش 100 میلیون تومانی دست یافته است.
قطبی در خاتمه به تعداد سالن های سینما اشاره کرد و گفت: تعداد سالن سینما در تهران 30 سالن و در شهرستان 75 سالن در اختیار فیلم است که فروش کل فیلم به  460 میلیون تومان رسیده است.
بنابراین گزارش، دفتر پخش فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» نور تابان است که به دلیل سفر محمدرضا صابری مدیر این شرکت به عتبات عالیات پاسخگوی فروش فیلم نبودند.

رخ دیوانه در تهران 420 میلیونی شد

مسئول پخش دفتر هدایت فیلم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره فروش فیلم گفت: رخ دیوانه با استقبال خوبی مواجه بود و تاکنون بعد از گذشت 15 روز از نمایش فیلم (بدون احتساب تعطیلات) در تهران به فروش 300میلیون تومان دست یافته است. این فیلم در تهران دارای 30 سالن نمایش است.
وی درباره آمار فروش فیلم در شهرستان‌ها گفت: این فیلم 41 سالن در شهرستان در اختیار دارد که تا کنون 120 میلیون تومان فروش  داشته است.
سعید خانی مدیر پخش دفتر صبا و تهیه کننده استراحت مطلق در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره آمار فروش فیلم گفت: تاکنون 17 روز از اکران فیلم گذاشته است و در تهران با در اختیار داشتن 22 سال سینما 345 میلیون تومان فیلم فروش داشته است و در شهرستان‌ها فیلم در 20 سالن سینما به نمایش درآمده است که تقریباً 138 تومان فروش داشته است.
بنابراین گزارش فیلم سینمایی «روباه» که در گروه فرهنگ به نمایش درآمده ساخته بهروز افخمی است این فیلم زیر نظر تهیه کننده محمد پیرهادی پخش می‌شود که متاسفانه تا زمانی که گزارش آماده می‌شد آمار فروش فیلم اعلام نشد.

منبع: فرهنگ نیوز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس