سید حسن نصرالله در سخنرانی خود با تاسف برانگیز خواندن حمله عربستان به یمن گفت مردم فلسطین سال‌هاست که رهبران عربی را صدا می‌زنند اما آنها هیچ حرکتی از خود نشان نداده‌اند.

به گزارش مشرق، سخنرانی "سید حسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان درباره آخرین تحولات منطقه آغاز شد.

می‌گویند ایران یمن را اشغال کرده؛ این بزرگ‌ترین دروغ است/ ایران در قلب ملت‌های عراق و یمن است

وی در ابتدای این سخنرانی گفت که دو روز پیش زمانی که دیدم العربیه از آغاز حملات به یمن خبر داد و پس از آن بود که یک ساعت پس از آن مشاهده کردم که "سعد الحریری" به اتخاذ موضع پرداخت و از حملات عربستان حمایت و گروه‌ها در یمن را محکوم کرد.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت که چند روز پیش خود را برای سخنرانی درباره چندین موضوع آماده می کردم اما آن چیزی که در منطقه درباره جنگ علیه یمن روی داد باعث می شود تا بر سخنرانی‌ام تاثیر بگذارد همانطور که بر موضوعات مهم سیاسی در جهان تاثیر گذاشته است.

سید حسن نصرالله گفت که درباره موضوعات داخلی تنها درباره دو موضوع صحبت می‌کنم وپس از آن به تحولات در منطقه خواهم پرداخت.

وی گفت: هر انسانی در تعیین مواضع خود درباره تحولات در هر منطقه‌ای آزاد است و ما در لبنان با تاخیر در حال موضع گیری درباره اوضاع یمن هستیم.

سید حسن نصرالله گفت: اخبار را پیگری می‌کردم و دیدم که حریری درباره مداخله ایران صحبت کرد و در لبنان تمامی گروه‌ها موضع خود را[در قبال یمن] اتخاذ کردند و ما نیز این حق را داریم که موضع متفاوت خود را اعلام کنیم همانطور که به رای دیگران احترام می گذارم این حق را داریم که با ادبیات مناسب دیدگاه خود را اعلام کنیم.

وی در ادامه سخنرانی خود ابراز امیدواری کرد که تقسیم بندی‌های جدید حول تحولات اخیر در منطقه به تشنج در لبنان منتهی نشود یا تاثیری بر دولت نداشته باشد.

وی افزود:درباره اوضاع داخلی از ابتدا گفت‌وگو را که در راستای منافع ملی بوده انتخاب کردیم که طی آن حزب‌الله و المستقبل با یکدیگر گفت‌وگو کرده و انتظارها منطقی و واقعی بوده که طی آن خواستار کاهش تنش‌ها و جلوگیری از سقوط کشور بودیم.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: از همان ابتدای مذاکرات، برخی گروه‌های سیاسی در لبنان و برخی شخصیت‌ها در داخل المستقبل بودند که در راستای تخریب گفت‌وگوها کار می کردند و همچنان نیز در همین راستا فعالیت می کنند.

وی تاکید کرد که هیچ اهمیتی به سخنان در دادگاه بین المللی نمی‌دهیم و همچنان به گفت‌وگوها با المستقبل ادامه می‌دهیم و تمامی این تحریک‌ها را تحمل کرده و از طرفداران مقاومت نیز می‌خواهیم که به این مسائل اهمیتی ندهند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: همه می‌دانند که ما به روشنی سخن گفتیم و موضع قطعی خود را درباره این دادگاه و اصل و قوانین و نتایج آن اعلام کردیم و این موضوع در گذشته به پایان رسیده و در نتیجه حوادث این دادگاه (رفیق حریری) برای ما اهمیتی ندارد.

سید حسن نصرالله گفت: در خلال هفته های گذشته اتهامات جدیدی به ما مبنی بر به تعطیل کشاندن انتخابات ریاست جمهوری وارد شد. شکی نیست که برگزاری انتخابات امری ضروری است. ولی آنچه برای من مهم است این است که اخیرا به ایران و به ما اتهاماتی مبنی بر تعطیلی کشاندن انتخابات ریاست جمهوری زده شده است. من تاکید می‌کنم که ایران و ما در انتخابات ریاست جمهوری دخالت نمی‌کنیم. فرانسوی‌ها با ایرانی‌ها تماس گرفتند و آنها را به لبنانی‌ها ارجاع دادند. ایران مسئول به تعطیلی کشاندن انتخابات نیست. مسئول به تعطیلی کشاندن انتخابات ریاست جمهوری کشوری است که درباره نامزدی طبیعی که نماینده مسیحیان بزرگ است وتو می‌کند و این کشور عربستان و سعود الفیصل وزیر خارجه آن است. برآورد من این است که جریان المستقبل با این گزینه مشکلی ندارد ولی مشکل وتوی عربستان است.

نصرالله افزود: اما درباره اوضاع منطقه باید بگویم چه چیزی رخ داده تا موجب شده طوفان قاطع نظام عربستان و هم پیمانانش بوزد و ما این شجاعت و شهامت را نزد کشورهای عربی ببینیم؟ اما درد آور این است که ما طی دهه‌ها، در فلسطین  و ملت‌های منطقه ندیدیم که طوفان و نسیمی برای مبارزه با اسرائیل بورزد.

وی گفت: ملت فلسطین از سالها پیش فریاد می‌زنند و ملت لبنان در سال 1982 میلادی فریاد زدند و بعد از آن دیگر به شما نیازی ندارند. اما مردم مسلمان و اهل تسنن فلسطین همچنان شمار را می‌خوانند و رهبران عربی را صدا می‌زدند که هیچ حرکتی از خود نشان ندادند. پس این شجاعت و این اراده از کجا آمده است. این امر نیازمند درنگ و تفکر است.

نصرالله افزود: همه آنچه طی سالهای گذشته در منطقه ما رخ داده است نیاز به دخالت‌های عربستان نداشته، پس امروز چه رخ داده است؟ اگر هدف نجات مردم یمن است چرا مردم یمن را ترک کردید.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: اگر به زعم شما هدفتان برگرداندن دولت مشروع به نمایندگی عبدربه منصور هادی است، چرا تلاش نکردید که سرزمین فلسطین را بازگردانید.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: شما می‌گویید که اوضاع جدید در یمن امنیت ملی شما را تهدید می‌کند. آیا خطر اسرائیل را که دارای یکی از قدرتمندترین ارتش‌های جهان است را حس نکردید؟ این بدان معناست که اسرائیل از نظر اینها دشمن یا تهدیدی به شمار نمی‌آید که نیازمند همت یا طوفانی از این نوع باشد.

وی افزود: عربستان با انقلابی که به سرنگونی مبارک منتهی شد مخالف بود و این موضعی علنی بود اما هرگز اقدام به تشکیل ائتلافی بین المللی برای جنگ و حمایت از رئیس جمهور مشروع نکرد اما چرا این اقدام را در یمن انجام داد؟ این بهانه و دروغ است و این شیوه بازگرداندن رئیس جمهور در هیچ جای دنیا نیست.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: 3 دلیل برای جنگ علیه یمن اعلام شد که یکی از آنها این بوده که در آنجا رئیس جمهور قانونی وجود داشته اگر چه که وی استعفا داد و مدت ریاست جمهوری‌اش نیز به پایان رسید. فرض می‌کنیم که در آنجا رئیس جمهور مشروعی وجود داشته، اما آیا این دلیل کافی برای آغاز جنگ علیه یمن به شمار می‌آید؟ شما اینگونه اقدامی در گذشته انجام نداده‌اید. زمامی که ملت تونس علیه "زین العابدین علی" برخواست شما اقدام مشابهی انجام ندادید هر چند که همه موضع شما در قبال انقلاب تونس را می‌دانست و در مصر نیز همه موضع شما را می‌دانستند.

وی افزود: موضوع مساله رئیس جمهور قانونی نبوده بلکه موضوع از آن عمیقتر بوده است. بهانه دوم شما این بوده که گفتید شرایط جدید یمن امنیت عربستان و امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس را تهدید می‌کند. آیا هیچ دلیلی برای این موضوع برای آغاز جنگ و خونریزی داشتید؟ این انسانیت نیست و جزو دین خدا نیز به شمار نمی‌آید بلکه اینگونه اقدامات جزو اعتقادات جورج بوش بوده که مردم را بر اساس نیت‌هایشان مجازات می‌کرد. همه چالش‌ها داخلی یمن از جمله تروریسم، اقتصاد، توسعه و سیاست را می‌دانستند و این بدان معناست که ملت یمن کارهایی داشت که باید ده‌ها سال برای آنها تلاش می‌کرد پس ایا این ملت می تواند امنیت عربستان و کشورهای خلیج فارس را تهدید کند؟

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: چیزی که می‌دانیم آن است که برادران انصارالله با عربستان و قطر و دیگر کشورهای خلیج فارس ارتباط داشتند و در شامگاه مرگ عبدالله، پادشاه سعودی، گروهی از انصارالله در عربستان حضور داشتند اما با مرگ پادشاه عربستان ارتباطات نیز قطع شد.

وی تاکید کرد: انصارالله هرگز اعلام جنگ نکرده و خواستار گفت‌وگو بودند اقدام به هیچگونه اقدام خصمانه‌ای که جنگ علیه آنها را توجیه کند، نکردند.

سید حسن نصرالله گفت: بهانه سوم برای حمله به یمن که مهمترین و متوهمانه‌تر بوده و در رسانه‌های کشورهای حوزه خلیج فارس نیز بسیار منتشر شده، آن بود که یمن تحت اشغال ایران در آمد و ایران در یمن مداخله می‌کند که این بزرگترین دروغی است که به انتشار آن پرداختند. دلیل وشاهدی که نشان دهد یمن به اشغال ایران در آمده چه بوده است؟ ارتش ایران در یمن کجاست و پایگاه‌های نظامی این کشور کجا قرار دارد؟ آیا موضوع به اشغال در آمده شدن یمن توسط ایران حقیقت دارد؟

سید حسن نصرالله گفت: مشکل ذاتی در عقل نظام سعودی و کسانی که با این کشور همراه هستند وجود دارد و آن این است که به وجود ملت‌ها و دغدغه‌ ملت‌ها اهمیتی نمی‌دهند به همین دلیل است که اگر روزی مخالفتی در جریان مقابل وجود داشته باشد، رویکرد مشابهی با آن چیزی که با رویدادهای مصر و تونس و لیبی اتخاذ کردند، خواهند داشت و این تفکر به نتایج و سیاست‌های شکست خورده و اشتباه منتهی می‌شود.

نصرالله افزود: سیاست‌های خارجی عربستان منطقه را به جایی رسانده است که درهای آن به سوی ایران گشوده شود. مشکل به شما و به شکست و به فهم شما بر می‌گردد نه به ایران.

وی افزود: در سال 1982 در لبنان هنگامی که اسرائیل لبنان و پایتخت آن یعنی بیروت را اشغال کرد همه کشورهای عربی لبنان را تنها گذاشتند به جز سوریه. این حق لبنانی‌ها بود که به دنبال کسانی بگردند که به آنها کمک کنند. سوریه و ایران آمدند و لبنانی‌ها را تنها نگذاشتند. به ندای کمک لبنانی‌ها لبیک گفتند و آنها را کمک کردند و تجربه و مهارت و سلاح را به آنها انتقال دادند. اما مقاومت در لبنان لبنانی بود. اما شما مردم لبنان را نمی‌شناسید و گفتید این مقاومت ایرانی است و بر اساس این داده‌های ذهنی خود رفتار می‌کنید بدون اینکه دلیلی نزد خود داشته باشید.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت هنگامی که آمدیم و گفتیم که می‌خواهیم پیروزی در لبنان را به همه اعراب منتقل کنیم نپذیرفتید و گفتید که این پیروزی، ایرانی و مذهبی است. اما ایران لبنان را اشغال  و نظر خود را به این کشور تحمیل نکرده است.

نصرالله افزود: درباره فلسطین، اعراب و مشخصا عربستان و خلیج فارس باید بگویم که شما ملت فلسطین را برای اسرائیل تنها گذاشتید تا اسرائیل مردم این کشور را بکشد و آواره کند. اینکه آمریکا به دنبال راه حل سیاسی می‌گردد سرابی بیش نیست. شما پول و ثروت دارید پس چرا مردم فلسطین در فقر و بدبختی زندگی می‌کنند. حالا اگر شما نمی‌خواهید سلاح بفرستید، اشکالی ندارد. ما به افسران و سلاح  و نه طوفان قاطع شما نیاز نداریم. بخشی از ثروت‌های خود را که در اروپا خرج می‌کنید به ملت فلسطینی که آنها را در برابر رنج و سختی‌ها تنها گذاشتید اختصاص دهید. این ملت از ایران کمک خواست. علی‌رغم اینکه ایران به لطف شما سالهاست در تحریم به سر می‌برد آنچه توانست تقدیم مردم فلسطین کرد از موضع گیری سیاسی تا ارسال سلاح و پول.
 

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: در عراق نیز، عربستان و همراهانش صدام حسین را را برای جنگ علیه ایران تشویق و کمک مالی کرد که در این جنگ ایران و عراق ویران شدند و پس از آن نیز جورج بوش را برای اشغال عراق تشویق کردید و بخشی از عملیات پشتیبانی را انجام دادیم اما زمانی که ملت عراق تسلیم نشد و از فرصت خلاص شدن از صدام حسین استفاده کرد گروه‌های القادعده و تکفیری را وارد این کشور کردید. من از عراقی ها می خواستم و همچنان می‌خواهم که حقیقت را برای تمامی ملت‌های جهان آشکار کنند که چه کسانی افراد انتحاری و خودروهای بمبگذاری شده را به عراق ارسال می کرد. این افراد سازمان‌های اطلاعاتی عربستان بودند که این جنایت را علیه ملت عراق مرتکب شدند و آخرین جنایت شما داعش بوده که طی آن بتوانید نظام اسد و دولت مالکی را سرنگون کنید.

وی تاکید کرد: بندر بن سلطان همان کسی است که داعش را تشکیل داد و به تامین مالی آن پرداخت و پس از آن داعش از سیطره شما خارج شد و هم اکنون شما را ترسانده است.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: زمانی که عراق با جنگ از سوی سازمان‌های تروریستی مواجه شد اولین کشوری که به کمک ملت عراق شتافت که بود؟ ایران این اقدام را انجام داد. امروز شاهد اتهام کشورهای عربی هستیم که ایران بر عراق سیطره یافته است. این سیطره همه‌اش به دلیل شماست چون شما تنبل و بی حال و شکست خورده هستید و به مسئولیت‌های خود در قبال ملت عراق عمل نکردید.

وی افزود: زمانی که با تمام وحشی‌های کره زمین به سوی سرنگون کردن سوریه حرکت کردید تا این کشور را تحت تبعیت خود در آوردید و عربستان و قطر و ترکیه اقدامات زیادی در راستای تابع کردن بشار اسد انجام دادند اما سوریه خواست تا همچنان مستقل باقی بماند و نقش منطقه‌ای خود را ایفا کند. شما ملت سوریه را کشتید و این کشور را نابود کردید و امروز همه در سوریه خواستار راه حل سیاسی هستند اما چه کسی مانع از حصول این راه حل می شود؟ چه کسی است که آتش را در سوریه می افروزاند؟ این عربستان و همپیمانانش است که این اقدامات را انجام می‌دهند چون هدفشان سرنگونی سوریه است و طبیعی است که به نقش ایران در سوریه احترام گذاشته شود چون در راستای کمک به ملت سوریه حرکت کرد. این در حالی است که سعود الفیصل [وزیر خارجه عربستان] می گوید که سوریه از سوی ایران یا حزب الله به اشغال در آمده است. این دروغ و تزویر و کذب است.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: ایران هیچ دستوری به ما نمی‌دهد و از ما هیچ چیزی را در امور داخلی و منطقه‌ای نمی‌خواهد و ما فرماندهی مستقلی داریم.

وی افزود: ایران امپراطوری نیست بلکه کشوری اسلامی است به همین دلیل است که تعجب می‌کنید که چگونه ایران به لبنان و سوریه و عراق و یمن بدون هیچ چشم‌داشتی کمک می‌کند.

سید حسن نصرالله اضافه کرد: گروهی از رهبری حماس در ریاض حضور داشتند. زمانی که سعود الفیصل از آنها خواست که ارتباط با ایران را قطع کنند، آنها گفتند که ایران به ما آموزش و سلاح داده و از ما حمایت می‌کند زمانی که عربستان از ما حمایت کرد و به ما سلاح داد روابط با ایران را قطع می‌کنیم.

وی افزود: اما در یمن، شما در یمن چه اقدامی انجام دادید؟ عربستان ده‌ها سال است که بر یمن سیطره دارد و در امور یمن مداخله می‌کند آیا پولی برای تغییر مذاهب قبائل صرف کرد؟ رفاه و استقرار یمن کجاست؟ با پیوستن یمن به شورای همکاری خلیج فارس مخالفت کردید و با تکبر و اهانت با این ملت برخورد کردید. آیا از 6 جنگ علیه حوثی‌ها که در صعده محاصره بودند حمایت نکردید تا آنها را متفرق کرده و شکست دهید؟ پس از آنکه حوثی‌ها جایگاهی پیدا کردند نزد شما آمدند و خواستار گفت‌وگو شدند اما شما جز سرزنش آنها و حمایت از گروه‌های تکفیری چه اقدامی انجام دادید؟

دبیر کل حزب‌الله لبنان اضافه کرد: انصارالله تا چند سال پیش هیچ ارتباطی با ایران نداشت بلکه با کشورهای عربی از جمله قطر در ارتباط بوده است. ایران در کنار اینها ایستاد اما در یمن و در تصمیماتش مداخله نکرد و امروز نیز خود یمنی‌ها هستند که نحوه برخورد با این جنگ را مشخص می‌کنند وحتی امروزه نیز ایران در یمن مداخله نمی‌کند شما هستید که تمام ملت یمن را به دامن ایران هدایت می‌کنید. بازگرداندن یمن بوسیله جنگ نخواهد بود بلکه از طریق گفت‌وگو و رفتار عاقلانه با یمنی‌ها است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: دلیل واقعی برای این جنگ آن است که عربستان در یمن شکست خود و احساس کرد که یمن حق حاکمیت واقعی خود را پیدا کرده و در برابر کسی سر تعظیم فرود نمی آورد و هدف از این جنگ بازگرداندن سیطره و سلطه بر یمن است و در این راستا در حال کشتار سربازان و نظامیان ارتش یمن و دیگر ارتش‌ها هستند.

سید حسن نصرالله گفت: خواستار توقف هم اکنون این جنگ بوده و بازگشت به راه‌حل‌های سیاسی هستیم که این اقدامی امکان پذیر است و از ملت‌هایی که دولت‌هایشان در این جنگ مشارکت داشته می‌خواهیم که به وجدان ها و عقیده‌شان بازگردند.

دبیر کل حزب‌الله لبنان گفت: از حق ملت یمنی مظلوم شریف شجاح حکیم است که از خود دفاع کرده و مقاومت کند و ملت یمن این اقدام را انجام می‌دهد و پیروز خواهد شد چون این قاعده خدا و تاریخ است. آیا ارتش عربستان از ارتش آمریکا قدرتمندتر است؟ ارتش آمریکا در عراق کجاست؟


وی افزود: سران سعودی همچنان این فرصت را دارند که با یمنی‌ها تعامل کنند و از خوار کردن خود پرهیز کنند و نباید از برخی از حملات هوایی خوشحال شوند. همه دانشکده‌های نظامی می‌دانند که حملات هوایی پیروزی را به همراه نخواهد آورد. نیروی زمینی عربستان کجاست؟ عربستان نمی‌خواهد که وارد جنگ زمینی شود بلکه می‌خواهد پاکستانی‌ها و مصری‌ها و اردنی‌ها را وارد جنگ زمینی کند و این مسئولیت ملت‌ها است چون شکست نظام آل سعودی قطعی است.

سید حسن نصرالله در پایان گفت: ملت یمن در دفاع از ناموس و سرزمین خود مبارزه خواهد کرد اما فرصت برای راه حل سیاسی همچنان باقی است و کشورهای عربی به جای آنکه در کشتار ملت یمن مشارکت کند در طرح عربی یا اسلامی مشارکت کند چون شکست و خواری سرانجام اشغالگران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 52
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 7
 • نيكتا ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سلام ما بر سيد با بصيرت.
 • ۰۰:۲۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  احسنت به سید بزرگ
 • ۰۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  درود
 • وحید ۰۰:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  دورود بر شما
 • على ۰۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  خدا حفظش كنه .
 • محمود ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  خدا نگهدارت باشه ای سید با شجاع
 • مهدی ص ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  کیف کردم خداوند حفظش کنه
 • احمد ۰۰:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سیدحسن نصرالله آل سعود را رسوا کرد .
 • اهوازی ۰۰:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  خوب این عربها رو بی آبرو کرد
 • ۰۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  دمش گرم خيلي خوب گفت.
 • yaser ۰۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  لحنش یکم واضح تر شده،اولین باره که در طی این چندین سال اینطور جبهه ها مشخص میشه،به نظر میاد اتفاقات بزرگتری پیش روست
 • ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  ماشا الله حزب الله... جناب ظریف . برخورد قاطع یعنی این.. ماشا الله سید . عاشقتم به مولا
 • ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  در پناه خدا سيدعزيز
 • حامد رنجبر خنج ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  واقعا که خدا صبرش زیاده اما بخدا خسته شدیم از این وهابیها خدایا کمک کن نابود بشن
 • حامد رنجبر خنج ۰۱:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  واقعا که خدا صبرش زیاده اما بخدا خسته شدیم از این وهابیها خدایا کمک کن نابود بشن
 • ۰۱:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  خلاصه ولی کامل...
 • ۰۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  همشون عربن داداش من! سعودی ها رو رسوا کرد.
 • ۰۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  دوستان توجه داشته باشن حرف سید فقط پیرامون آل سعود و برخی حکومت های فاسد منطقه بود نه اعراب لطفا مفهوم حرف ایشون که اتحاد مسلمین برای گرفان حق بود رو با دامن زدن به عرب و عجم به حاشیه نبرید
 • ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سید بزرگوار ما با این سخنان منطقی و روشنگرانه، سعودی های خائن به اسلام رو رسوا کرد... خدا حفظش کنه...
 • مرتضي ۰۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  خدايا انسانهايي كه عطر ازادگي مولايمان ابا عبدالله از ايشان استشمام ميشود ،چه دوست داشتني و عزيزند .انقدر محبوب كه بي اختيار ارزو كردم خداوند توفيق دهد سپر بلاي اين بندگان صالح باشم تا از گزند جباران روزگار در أمان باشند
 • آزاده ۰۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سلام خدا بر تو سلاله پاک رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم
 • دانشجوی تاریخ ۰۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  1- ادبیات سید حسن نصرالله بسیار بی پرده و صریحانه بود. به عبارت دیگر سید می دانست که انصارالله از این نبرد پیروز خارج خواهند شد. چون اگر به پیروزی ملت یمن مطمئن نبود، می باید برخی از پروتکل های را رعایت کند. 2- انیس نقاش هماهنگ کننده شبکه بررسی راهبردی امان اسم این عملیات سعودی ها را عملیات ربع الخالی گذاشته است. به این دلیل که هر کس که وارد ربع الخالی می شود می میرد و هر کس که از ربع الخالی خارج می شود متولد می شود. پس این عملیات مرگ سعودی ها و تولد یمن آزاد و دمکراتیک است. 3- رژیم آل سعود بر سه پایه استوار است: ریال سعودی، گارد ملی و ارتش و سوم پشتیبانی آمریکا. در جریان انقلاب اخیر یمن نقش ریال سعودی به شدت پایین آمده و عملا اثر آن از بین رفته است. سعودی ها اگر می توانستند انقلاب یمن را با پول می خریدند و یا اگر می توانستند جریانات را به عقب با پول بازگردانند حتما این کار می کردند. پس مشخص است که ریال سعودی اثر خویش را از دست داده است که حمله هوایی کردند. حال اگر در نبرد نظامی در یمن شکست بخورند دومین پایه از تکیه گاه های سعودی نیز از بین رفته است. پس یک قدم به فروپاشی نهایی نزدیک شده اند. 4- اما در مورد جنگجویان یمنی؛ این جنگجویان به شدت تجهیز و آماده شده اند. توانایی های آن ها به مراتب بیشتر از جنگجویان فلسطینی و لبنانی است. پس در مواجهه با سعودی ها و همپیمانانش به شدت پیروزی اش حتمی خواهد بود. 5- اما در مورد مشروعیت عبدربه منصور هادی؛ وی مدت مإموریت موقتش تمام شده بود و نیز بعد از اتمام این مأموریت استعفاء داد پس وی هیچ مشروعیتی ندارد و در ضمن به عنوان فرمانده کل قوا نیز، ارتشش ازش حمایت نکرد. با توجه به موارد فوق و نیز پل هوایی که ایران در این مدت به مقصد صنعا برقرار کرد در صورت حمله زمینی ال سعود و ایجاد جبهه زمینی، ان شاء الله آل سعود به تاریخ خواهد پیوست.
 • هما ۰۱:۵۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  حاج اقا اهوازی منظورتان حتما سران مرتجع و وابسته عرب هست وگرنه هیچکس با قومیت ها چه عرب و فارس و ترک و کرد مشکلی نیست و همه بنده خدا هستیم
 • ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  بدخبتی اینه که در برابر این هجمه علیه ایران رسانه های ما ضعیف عمل می کنند واقعا چرا ؟؟؟ خوبه عربستان و امریکاشبشون بدون فضولی صبح نمیشه... اگر با منطق حرف زده بشه مثل این سید بزرگوار با ادله محکم همه جهان گوش کرده و می پذیرند
 • کاظم ۰۲:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  میگن مورچه که میخواد بمیره بال درمیاره ، آل سعود هم الان با شروع این جنگ داره زمان فرا رسیدن مرگش رو اعلام میکنه.
 • یحیی ۰۲:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  دوستان انصافا اگه منصفانه به وضعیت کنونی مسلمانان و شخص سید حسن نصرالله و شاه راهزن زاده سعودی بنگریم تفاوت اسلام حقیقی و اسلام فیک و باطل را به سادگی متوجه میشویم.
 • گیلانی ۰۲:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سلام بر سید المقاومه وعزت وشرف لبنان سلام بر فرزند انقلاب ورهبر سلام بر دبیر کل حزب الله لبنان که تیری بر چشمان حکام دیکتاتور وظالم عرب وصهیونیست است
 • امید ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  قطعاً اهمیت یمن برای ما آخر الزمانی است. ازونجا که سید یمانی از این منطقه خروج خواهد کرد و عربستان هم اینو می دونه و نمی خواد این اتفاق بیفته... وگرنه محروم تر و دور افتاده تر از یمن تو دنیا کجاست. آدم یاد انقلاب خودمون میفته که واقعاً بدست پابرهنگان رقم خورد. علیرغم همه این تفاسیر بالاخره باید یه حزب الله دیگه هم کنار عربستان درست شه که چماقی داشته باشیم واسه بعضیا دیگه...
 • ایرانی ۰۲:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  درود بر شرفت
 • ۰۳:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  نام ایران ذکر است
 • ۰۴:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  یک مورد رو سید فراموش کرد بگه به نظرم : اعراب خلیج فارس شهامت جنگ با اسراییل رو ندارند چون دشمن قوی و واقعیه اونا هم مثل امریکا فقط یاد گرفتن با تکنولوژی و امکانات کشورهایی که به دلیل اختلافات ضعیف شدن حمله کنند ! شهامت چنگ با دشمن قوی رو ندارند چون بزدلند و جان دوست و اسلام و شهادت بویی نبردن!
 • ۰۵:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  الله اکبر
 • ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  هزاران درودبر سید یمانی سید حسن نصر الله لعنت بر این حکام عربی تن لش و بی مصرف وهابی خونخوار و حرامزاده
 • ۰۸:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  درود بر سید حسن نصرالله
 • علی ۰۸:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  عرب وعجم نباید باشد مشکل مسلمان از اول همین بوده مگر سریال مختار نامه نگاه نمی کنید
 • علی حسنی ۰۹:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سلام علیکم نصرمن الله و فتح قریب شکست و نابودی رژیم وهابی آل سعود نزدیک است...
 • ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  من دیشب گوش کردم. چرا سانسور میکنید. هرچی رو که گفت بگید. سید تاکید کرد آقا امام مسلمین جهان ست
 • جواد ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  با سلام ودرود بر سید حسن نصرالله برادر ارجمند و گرامی با بصیرت و شجاع، ماهمیشه و همواره پشتیبان برادران خود هستیم به لطف خداوند متعال و دعاهای مولایمان صاحب العصر و زمان حجت بن حسن العسکری، القائم المنتظر المهدی انشاء الله
 • ۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  راست میگه کلی گشتم ولی ننوشاه بودین
 • سید محسن میرخانی ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  جونم سید خدا یه مرد تو عربها باشه اونم شمایی
 • ناشناس ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  درود بر سید حسن نصرالله ؛ نواده روح الله .
 • مهدی ۱۲:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سلام بر امام خامنه ای و سیدبصیر، سید حسن نصرالله.خدایا بر بصیرت ما بیفزا(آمین)
 • ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  از سید یمانی خبری ندارید؟
 • وحید نود و سه ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  احسنت به او که آمد تا افتضاحی رو که تدبیر نماها(از جمله یونسی) به بار آورده بودند رو جمع کرد...ما که از اون هایی که ادعا می کردن نباید هزینه سازی کرد چیزی جز توهین و فحش به منتقدین ندیدیم ولی حداقل سید حسن اومد و کمی از کم کاری های انفعال گرها رو کم کرد....نمردیم و انسان هایی با تدبیر تر از امام حسین هم تو مملکتمون دیدیم
 • مسعود ۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سران وپادشاهان شکم پرست وهوسبازعرب،غیرت وشجاعت راازسیدحسن نصرالله یادبگیرن،وهمچنین بعضی بزدلای داخلی که قصدسازش وتسلیم دربرابرکدخدارادارن!
 • ۱۶:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  ماشاالله. حزب الله
 • جمال ۱۸:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  سید حسن نصرالله هم قلب مارا اشغال کرده است لبیک یا سید حسن....
 • ۱۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  دوستان توجه داشته باشن حرف سید فقط پیرامون آل سعود و برخی حکومت های فاسد منطقه بود نه اعراب لطفا مفهوم حرف ایشون که اتحاد مسلمین برای گرفان حق بود رو با دامن زدن به عرب و عجم به حاشیه نبرید
 • ۲۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  0 0
  جای عار و ننگ است که باید سید حسن نصرالله بار کم کاری دیپلماتهای ما را بر دوش بکشد.
 • kh_m_b89@yahoo.com ۰۷:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۹
  0 0
  کی گفته اهوازی ها عرب هستند لطفا برین مطالعه کنین فقط از حمله اعراب به اینور زبانشان طی مرور زمان عربی شده
 • بی نام ۱۱:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۹
  0 0
  سید نصر الله در قلب ما ایرانیان قرار دارد درود خدا بر سید بزگوار باد .
 • مسلم ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۱/۲۹
  0 0
  درود بر سید حسن نترس و راستگو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس